Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljük meg a párom...

Hogyan beszéljük meg a párom exével és a gyerekeikkel (9 és 11 évesek), hogy idén biztos, de lehet még akár pár évig is kimarad a nyaralás és úgy összeségében minden extra és csak az ingyenes programok jöhetnek szóba?

Figyelt kérdés
Sajnos, olyan élethelyzetbe kerültünk, hogy máshogy nem tudjuk megoldani. Párom anyukáját otthonba kellett adni. Próbáltunk mindent úgy szervezni, hogy a gyerekek a legkevesbé érezzék meg, de nem lehetett. Eddig hozzászoktak, hogy ha nálunk voltak, akkor voltak programok, állatkert, fagyizás, strand, pár napos nyaralás, stb. Ezek sajnos most bizonytalan ideig nem fognak beleférni, mert a párom megmaradó fizujából (60E) igy is alig jut a közös dolgainkra. Eddig sem éltünk nagy lábon, mégis gyakran megkaptuk, hogy biztos rám és a gyerekeimre költi a pénzt, pedig külön kasszán vagyunk és tényleg minden Forintját a saját gyerekeire költötte. Most bele se merek gondolni, hogy mi lesz. Itt a nyár és pont most kell ezt bevezetni.
2023. jún. 29. 21:45
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
70%
A párod gyerekei örüljenek, hogy a párod még nem csinálta azt, amit az apucik többsége, azaz nem hagyta ott és szarja le örökre a régi almot! Hiszen tud csinálni bármikor újat, nő már van hozzá!
2023. jún. 30. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
83%
Nyaralás helyett alternatív programok: hétvégi kirándulások ide-oda, ország nevezetességeinek felkeresése, bármi...
2023. jún. 30. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
93%

Volt ilyen párom, két fiúval, 7 és 9 évesek voltak. Hasonló hisztis reagálással mindenre, de tényleg mindenre. Fél év után kivágtam őket az életemből, nekem erre nincs szükségem. Ha jót akarsz magadnak, te is ezt teszed.

Amúgy meg a párod exének nem kell semmit megmagyarázzatok, hogy miért nincs nyaralás, semmi köze hozzá. Max a gyerekeknek. A pénztárcádban meg ne turkáljanak, ahhoz sincs közük.

2023. jún. 30. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
98%

"Meg sem voltak hajlandóak kóstolni, el kellett őket vinnie a páromnak fagyizni. "


Hat én inkább a hajukra kentem volna és baxtam volna fagyizni vinni őket.

2023. jún. 30. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem maguktól lettek ilyenek a gyerekek. Így lettek nevelve, ami sokat elmond a szülőkről is. Szükséged van egy ilyen emberre az életedben? Dobd ki amíg nem lesz túl késő, bár ahogy olvasom már most is nyakig benne vagy
2023. jún. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
95%
Ne haragudj, de itt a férjeddel is gond van. Mi az, hogy "el kellett vinni" őket fagyizni? Ez a fagyi a mai napon, kisfiam, ha kell, eszel, ha nem kell, nem eszel. Egy normális szülő így reagál. Az meg, hogy egy szülinapon besértődik, mert nincs ilyen-olyan dolog, hát én ilyet még nem is hallottam. Apuka meg pattan és hazaviszi. En erre is azt mondtam volna, hogy ha valami nem tetszik, akkor ülj ki, fiam, az épület elé és üljél ott, vagy hívjad anyádat, hogy vigyen haza, de én itt most szülinapozok még 2-3 órát, az tuti. A férjed tanuljon meg nem seggnyalóként viselkedni, látod, eddig mire mentetek ezzel, most két kölyök miatt görcsölsz, miközben alig van pénzetek. Hihetetlen. A párod kezdjen el apaként viselkedni, mutasson határozottságot, az isten szerelmére, ne legyen már ilyen nyüszögő pincsi.
2023. jún. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
97%
Hát itt a párod rontotta el a kölyköket, nem kicsit. Tipik hétvégi apuka hozzáállás. Mindent megtesz csak hogy úristen nehogy ne akarjanak menni hozzá a gyerekek. Amúgy meg adja be ő nekik, hogy gyerekek, nincs pénz. Nyugodtan mond meg, hogy ha utána már nem akarnak menni, akkor ennyire szeretik az apjukat...
2023. jún. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
91%

Ezzel a manipulációval a gyerek azt tanulta meg, hogy uralkodhat, mert ha azonnal nem lesz amit akar, jön a hiszti meg a toporzékolás és akkor majd biztosan teljesül az óhajtása.

Az ilyen gyerekek esetében egyenes út vezet oda, hogy "a legdrágább ájfón kell", meg ruhákból, cipőkből is, mert bizonyos emberekhez akar tartozni, nem akar kilógni és jajj mekkora lelkii fájdalom ha ki kell lógnia...


A nyaralás helyetti alternatív programok mint például ilyen-olyan tanösvény, cseppkőbarlang stb meglátogatása lehet azért fulladnak kudarcba, mert a természetet nem tudja értékelni, teljesen más kapcsolata van a világgal.

2023. jún. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
97%

Mégis mi vonz egy olyan hrében, aki a saját gyerekeinek is képtelen nemet mondani, helyette tűri, hogy azok a kis görcsök ugráltassák?


Én kivágnám a pasit kölyköstül, és ennyi a téma, másrészről pedig biztosan nem élnék olyan emberrel együtt, aki miatt nyomorgok.


Az Ő anyja, oldja meg másodállásban, de ne az én kontómra menjen a dolog, hogy hó végén kajára alig marad.


Kidobnám a csába és élnék egyedül, de nyugiban, viszonylagos jóllétben.

2023. jún. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
93%

""Meg sem voltak hajlandóak kóstolni, el kellett őket vinnie a páromnak fagyizni. "


Nem kellett, csak egy csicska a párod akit ugráltatnak a gyerekek. 30 éves nő vagyok, egyszer mondták volna az otthoni fagyira hogy szar, még azt is elveszem előlük, amit kínáltam,aztán mehet a hiszti. Nemhogy elvinni fagyizni :D hülyék vagytok? Vagy ilyen életképtelen papucs a férjed?

2023. jún. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!