Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nevelő apa, mit csináljak?

Nevelő apa, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, az elmúlt 3-4 hétben (ahogy le érettségiztem) nevelő apám folyton szid, hogy semmit nem csinálok (hozzáteszem 12 órában dolgozok), és nagyon rosszul esik van amikor kijelenti, hogy egy nagy 0 vagyok... mit csináljak vele? Már mondtam, hogy ha így folytatja elköltözök,és erre a válasza az volt, hogy idézem "Indulj, hála a jó égnek"... mit csináljak??

2023. júl. 29. 21:09
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Költözz mielőbb
2023. júl. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Költöznék de van két testvérem, akiket nem akarok itt hagyni....
2023. júl. 29. 22:02
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
12, miért nem? A tesóid nem a te felelősséged, hanem a szüleidé. Ha akarod, tarthatod velük a kapcsolatot, de ha ott maradsz, akkor a saját életed is tönkremegy.
2023. júl. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Hova tudsz költözni? Mit dolgozol 12 órát? Mennyit keresel?
2023. júl. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Ápolónőként dolgozok, és fogalmam sincs h hova tudnék menni....
2023. júl. 29. 22:47
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Nővérszállás nem tartozik a kórházhoz? Mennyit keresel?
2023. júl. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, én nem költöznék, igaz nekem erős idegeim vannak.


Ha ebben a helyzetben anyukám se szól semmit nev.apámra, akkor minden alkalommal, amikor beszól, óriási cirkuszt rendeznék és megmondanám, hogy inkább ő húzzon el innen, mert ő a betolakodó a családunkban és csak a f...a miatt viseli el anyukám tőle ezt a viselkedést (ez egyébként valóban így lehet).

Ő egy nagy nulla, amikor az egóját azzal akarja fényezni, hogy velem kötekszik. Egyszer kirakom majd mindenét az ajtó elé, anyámnak meg veszek egy vibrátort helyette, az nem fog senkit cseszegetni.

Szóval én simán beleállnék egy állóháborúba. De ehhez tényleg erős idegek kellenek.


Soha ne mutass gyengeséget, soha ne lássa rajtad, hogy meg tudott bántani. Pont arra játszik, hogy menjél el onnan, hogy annyival több helye legyen a lakásban. Ugyanezt fogja csinálni másik két testvéreddel is, mert nekik ti útban vagytok. De ez nem azt jelenti, hogy nektek azt kell csinálni, amit ő akar.

2023. júl. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Kitartást💪

Sajnos én is csak annyit tudok mondani erre, hogy ha tudsz akkor néz valami olcsóbb ingatlant, kiadó lakást.Én megőrülök az olyan emberektől mint ami esetünkben van, én is menekülnék.Ha maradsz akkor csak az idegeid mennek tönkre.

2023. júl. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
78%

Az is igaz amit a 18 ír.

Végül is csak odament, és anyukáddal us beszélhetsz erről, mert ez egy kínzással ér fel (hallottak alapján)

2023. júl. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim válasza:
100%
Kérdező, költözz el mielőbb. Mire észbekapsz, könnyen lehet, hogy kisebb életenergiád lesz a tartósan negatív környezet miatt, azaz már kevésbé látod szépnek az életet, mint jelenleg, unott leszel általában vagy még rosszabb emócióid lesznek, stb. - hidd el, nem éri meg, hogy tönkretedd, a lelki egészségnél nem fontosabb semmi, pláne nem ebben a helyzetben, ha megteheted, hogy elköltözz. Előbb-utóbb úgyis ez a rendje az életnek, én is érettségi után költöztem el otthonról, nevelőapámmal rosszabb volt a viszonyom, mint Neked (eddigi megítélésem alapján), és áldás volt eljönni otthonról. Minél többet gondolkozol ezen és minél tovább húzod, bizony annál nehezebb lesz. A legtöbben viszont addig nem lépünk általában, amíg még nem borzasztóan rossz már, és max. csak utána bátorkodunk változtatni (sajnos), sokszor én is ilyen vagyok.
2023. júl. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!