Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlreagálom, hogy emiatt a...

Túlreagálom, hogy emiatt a kijelentésük miatt dühös vagyok rájuk?

Figyelt kérdés

Kisebb összejövetelt tartunk, amin kiderül az első gyermekünk neme. A keresztszülő jelöltek nem jönnek el azért, mert nincs kedvük ilyen (idézem:,,jelentéktelen eseményen, hülyeségen" részt venni.

Számítottam rájuk, hogy barátként ott lesznek mellettem a számomra fontos pillanatban. De azt mondják, nekik ez nem fontos,így nem jönnek és emiatt nem sértődhetek meg.



2023. szept. 25. 07:24
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
24%
Lehet, hogy nem tudják, mi ez, fura nekik, nem értik, mire jó. Régen nem volt sose ilyen gender reveal buli. Meg igazából most is elég ritka.
2023. szept. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
79%

Tök igazuk van, már bocs, ugyanis semmi értelme ennek a partinak. Nyugatmajmoló hülyeség, újabb ok a pénzköltésre.


A kifejezésen meg nem kell megsértődni, én sem feltétlen mennék el egy ilyen szintű nyolcvanadrangú "partira". Nem azért mert ktsg vagyok, hanem mert marhaságnak tartom. Enyni.

2023. szept. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
23%

Veled van a baj, mert ilyen címen rendezel családi összejövetelt.

Keresztény vagy?

Akkor hogy rendezhetsz a keresztény felfogással össze nem egyeztethető címen összejövetelt?

Nem lehet, hogy a keresztszülőnek felkért házaspár emiatt marad távol?

A keresztény felfogás szerint valóban mindegya baba neme, a fő, hogy egészséges legyen, de ha nem lenne az, akkor is Isten teremtménye, és szeretjük.

2023. szept. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
72%
13-as ez hülyeség. Attól még szeretik, hogy gender bulit tartanak. Ennyi erővel akkor az sem passzol a kereszténységbe, hogy a szonográfus megmondja a nemét a kórházban?
2023. szept. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
95%
Felesleges azon vitatkozni, hogy hülyeség-e a gender buli vagy sem. Van, akinek tetszik, van, akinek nem. Viszont ha valaki meghívott és nem akar menni azért, mert neki ez történetesen nem tetszik, akkor közölhetné udvariasabban is, anélkül, hogy minősítené az eseményt, és így a szülőket is, akiknek ez fontos lenne. Szóval szerintem teljesen érthető, hogy egy ilyen reakció a kérdezőnek nem esett jól.
2023. szept. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
17%

Who cares?

Ez csak a teste neme. Senkit sem érdekel. Ő számít, nem a teste. Ezen nincs mit bejelenteni, mint összehívás. A te érzelmeid a tieid. Nincs benne jog. Amit érzel, az mindig valid és oké. Viszont egy negatív érzelem sem egészséges.

2023. szept. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
18%

Nálunk ez nem szokás, hülyeség kategória. Gondolhatnánk arra, hogy reagálhattak volna udvariasabban is.

Csakhogy nyíltan lehülyéztek, talán így fejezik ki, hogy nem sokáig lesztek barátok, mert már kezd elegük lenni.

Itt nem az a kérdés, hogy te megsértődsz, hanem törölve lesztek a barátlistáról, ha így folytatjátok.

Nem vagytok komolyan véve és ez jelenthet valamit.

2023. szept. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Nekem nem magával a lemondással van a fő gondom, hanem a stílussal, hogy ezt milyen szinten közölték.

Tudják, hogy mi ez esemény, semmit nem kértem senkitől, hogy hozzanak, mert csak egy sütögetés lett volna és torta amit mi intézünk és ennyi. És nem vallásosak. Csak így röviden reagalva a feltetelezesekre.

2023. szept. 25. 11:01
 19/28 A kérdező kommentje:
A nyugatos dolgora meg annyit, hogy ők a halloweent, valentin napot és a hálaadást is ünneplik.
2023. szept. 25. 11:03
 20/28 anonim ***** válasza:
79%

#19

Eszerint közöttetek az értékrendi azonosság megvan, csak a modoron és a kommunikáción kell csiszolni még egy kicsit.

Szerintem hamar beszéljétek meg, mert így nem fogtok majd tudni együtt trick or treating-et játszani.

2023. szept. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!