Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Esküvő és diplomaosztó, ki...

Esküvő és diplomaosztó, ki melyiket választaná?

Figyelt kérdés

Júliusban lesz a mostohatestvérem esküvője, a héten tudtam meg, hogy másnap pedig nekem lesz a diplomaosztóm.


Az esküvő az ország másik végében lesz, nekünk 10-től lesz az ünnepség. Előtte készülődés, fodrász stb. Nem érnék ide az esküvő helyszínéről, ha ott is alszom.


Mondtam a mostohatestvéremnek, hogy a szertartásra, vacsorára elmegyünk, de a lagzin magán nem maradunk ott.


Meg van sértődve, hogy ő erre az esküvőre vár már 10 éve, hogy tehetem meg ezt vele... Ha egy sima alapképzést végeznék el, nem akarnám ennyire a diplomaosztót. De egy nehéz szakról beszélünk, rengeteg tanulás és energia volt nekem ez a 6 év, szeretném "rendesen" átvenni a diplomámat, a barátaimmal együtt, lezárni az életem e fejezetét. Nem csak átvenni a TO-n utólag a diplomámat...


Most ott tartunk, hogy a nevelőapám közölte, így nem is kell menni egyáltalán az esküvőre, ezentúl az utcán se köszönjünk a lányának és hogy ezzel mi "átléptük a vörös vonalat". Rosszul érzem magam, mert nyilván szívesen lennék ott, de a diplomaosztóm is fontos nekem.


febr. 9. 13:12
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nekik is kéne illene menni másnap a te eseményedre...

Ha ez így nekik nem tetszik, megspórolod az esküvői költségeket.

febr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:

Nyilván ha nem egy hétvégén lenne a két esemény, akkor hívtam volna őket.


De így, hogy mindenki ott alszik, nem hiszem, hogy jönnének.

febr. 9. 13:16
 3/50 anonim ***** válasza:
100%
Hát nyilván a saját diplomaosztómat valasztanám.
febr. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan miért okoz nehézséget választani saját magad és egy olyan család között, akik érzelmi zsarolással akarnak manpulalni? Ha ez kérdés neked, akkor minden bántás nélkül mondom, nagyon sok gondod lesz még. Mert az élet mindig szembe fog jönni, és ha nincs önbizalmad képviselni magad, nem leszel boldog.
febr. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
100%

Válaszd a diplomaosztódat, ha neked az a fontosabb. A mostohatesód és az apja meg pukkadjon meg mérgében. Legalább nem kell az ajándékra költened. Felnőtt vagy és te döntesz.


Kompromisszumos megoldásként javaslom, hogy a szertartásra elmész majd a lagziról lelépsz. Mondjuk 12-13 között esküvő majd utazol az egyetemi városodba.

febr. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
100%
Küldd el nekik a Te hivatalos meghívódat is és ennyi!
febr. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:
Igen, ez volt a terv amúgy, hogy a szertartásra és a vacsorára megyünk, csak reggelig inni és táncolni nem maradunk ott.
febr. 9. 13:34
 8/50 anonim ***** válasza:
85%

Eskűvő még lehet több is. De ez a diploma osztó már nem .

Ezek után én tuti nem mennék az esküvőre még a szertartásra sem.

Konkrétan nekik te semmit nem érsz.

febr. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
79%

7-re:

És ez így nem elfogadható a nev.apádnak meg a m.testvérednek?

febr. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
10%
Hol van vasárnap diplomaosztó?
febr. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!