Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Esküvő és diplomaosztó, ki...

Esküvő és diplomaosztó, ki melyiket választaná?

Figyelt kérdés

Júliusban lesz a mostohatestvérem esküvője, a héten tudtam meg, hogy másnap pedig nekem lesz a diplomaosztóm.


Az esküvő az ország másik végében lesz, nekünk 10-től lesz az ünnepség. Előtte készülődés, fodrász stb. Nem érnék ide az esküvő helyszínéről, ha ott is alszom.


Mondtam a mostohatestvéremnek, hogy a szertartásra, vacsorára elmegyünk, de a lagzin magán nem maradunk ott.


Meg van sértődve, hogy ő erre az esküvőre vár már 10 éve, hogy tehetem meg ezt vele... Ha egy sima alapképzést végeznék el, nem akarnám ennyire a diplomaosztót. De egy nehéz szakról beszélünk, rengeteg tanulás és energia volt nekem ez a 6 év, szeretném "rendesen" átvenni a diplomámat, a barátaimmal együtt, lezárni az életem e fejezetét. Nem csak átvenni a TO-n utólag a diplomámat...


Most ott tartunk, hogy a nevelőapám közölte, így nem is kell menni egyáltalán az esküvőre, ezentúl az utcán se köszönjünk a lányának és hogy ezzel mi "átléptük a vörös vonalat". Rosszul érzem magam, mert nyilván szívesen lennék ott, de a diplomaosztóm is fontos nekem.


febr. 9. 13:12
1 2 3 4 5
 11/50 A kérdező kommentje:

Szeretnéd, hogy kifotózzam neked az értesítőt róla? :)


9. válaszoló:


Nem. Mert "pofamutogatásra" ne is menjünk, annak semmi értelme és mindenki tudná, hogy azért megyünk csak, hogy minél hamarabb el is jöjjünk.

febr. 9. 13:42
 12/50 anonim ***** válasza:
3%

"Szeretnéd, hogy kifotózzam neked az értesítőt róla? :)"


Hja, ha ilyen arrogáns vagy alapból is, nyilván okkal reagáltak úgy, ahogy. Konkrétan érdekelt, hogy mégis hol tartanak vasárnap diplomaosztót, mert soha életemben nem hallottam még olyanról, ami ne hétköznap lett volna.

febr. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
100%

Azon se nagyon törik magukat, hogy a te diplomaosztódon hogy örüljenek veled.

Igazából egy esküvőre a szertartásra, fogadásra, és a vacsorára szól a meghívás.

Vagy aki kisgyerekkel megy, vagy idősebb, elfáradt stb., azt is kitagadják, mert nem piál hajnalig? A mostohatesód ünnepeljen a férjével, őt várta 10 évig, miért te ülj a szoknyáján, a pofám leszakad az ilyenektől.

febr. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
100%

11-re:

Na, akkor nekem is eldurranna az agyam és megmondanám, hogy egyetértek, oda se fogunk menni és ezentúl köszönnünk se kéne egymásnak. Nemcsak a lányának, neki sem.


Anyukádat dugja ez az alak?

Ő jól érzi magát ezzel az ősbunkóval?

Eddig nem derült ki, hogy ilyen böszme?

febr. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de nem fogom leírni, hogy melyik városban élek és tanulok.
febr. 9. 13:47
 16/50 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is annak idején vasárnap volt.


Ha így, ilyen alpári módon viszonyult hozzá a mostohaapád és a lánya is, akkor sz..roj sünt mindkettő! Mit képzelnek, majd az ő életeseményük fontosabb NEKED és anyukádnak, mint a saját ünneped? Úgy viselekedik, mintha nem egy 20. rangú vendég lennél, mit fáj az neki, hogy a vacsora után eljöttök, és a lerészegedős tivornyán pár emberrel kevesebb lesz ott? Jó nagy tahó, hány éves, hogy még nem tanulta meg, hogy olykor kompromisszumot kell kötni? Én a helyedben örülnék, hogy ezek szerint egy gonddal kevesebb, mert se elmenni, se költeni nem kell rá, és még a szépítő alvás is meglesz!

febr. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
100%
Csakis a sajat diplomaosztomra mennek, az eskuvore semmikeppen. Es egyuttal ez a "rokonsag" le is lenne irva vegkepp. Mit kepzelnek? Erzelmileg zsarolnak, fenyegetoznek. Mergezo karakterek, hat legyen akkor no contact, ahogy a figura ajanlotta. ;-)
febr. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
92%
Lehet az a bajuk, hogy a menyasszony tánc előtt lelépsz.
febr. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 A kérdező kommentje:

A nevelőapámmal az a gond, hogy általában nem foglalkozik a lányával, de ha úgy érzi, hogy "igazságtalanság" éri, azonnal a plafonon van.


Ez volt karácsonykor is, a lánya sem első, sem második nap nem ért oda, mi pedig a párommal karácsony második napján már jöttünk haza a szüleimtől. 2 nap múlva hívott a nevelőapám, hogy megy hozzájuk a lánya karácsonyozni és biztos visz nekünk is ajándékot, menjünk mi is vissza. Mondtam, hogy nincs kedvünk 200 kilométert vezetni egy félórás sütizés miatt, utazni is készültünk és pakoltunk. Utána újra hívott, hogy ott van a lánya nálunk és kaptunk mi is ajándékot, át kellene venni, mert azt úgy illik. Újra elmondtam, hogy otthon voltunk 5 napig, a lánya kétszer jelentkezett be, kétszer nem jött el, úgyhogy szerintem hagyjuk, mit hogyan illik. Erre közölte, hogy egy "proli" vagyok és jól leírtam magam előtte... Hát bszki:D

febr. 9. 13:56
 20/50 anonim ***** válasza:
16%

"Mondtam a mostohatestvéremnek, hogy a szertartásra, vacsorára elmegyünk, de a lagzin magán nem maradunk ott."


Csak én nem értem miért kellett ezt így előre kozolni?

febr. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!