Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebbe a helyzetbe?

Mit tennétek ebbe a helyzetbe?

Figyelt kérdés
Elvaltam a gyerekem apjától par eve. Fel éve új parom van és a problémám hogy a fiam nem enged oda a párommal hozzajuk. Egyedül mehetek de együtt nem. Arra hivatkozik hogy ő nincs erre egyelőre felkészülve. Amúgy egy tisztességes, normális ertekrendu a parom. Ez nekem borzasztó kellemetlen hogy nem tudok vele elmenni hozzajuk. Nem tudom bemutatni a fiam és a családját. Ti mit tennétek? Mondjam meg a páromnak hogy hétvégén elmegyek hozzajuk de te nem jöhetsz vagy ti se mennétek akkor el? Azt ne is mondjátok hogy beszéljek a fiammal mert az már megtortent és hajthatatlan . Nem engedi . Azt mondta ne is erőltessem mert annál jobban nem akarja.
febr. 29. 10:16
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
56%
És 28 éves családos ember ezt nem tudja normálisan kezelni? Én a helyedben megkérdezném hogy ha ő elválna és új párja lenne mit szólna ha nem vihetné hozzád? 10es biztos egy családos embert aki külön él nagyon megviseli, hogy anyu meg apu elváltak, úristen. Ugyanúgy tud találkozni meg beszélni mindkettővel, nem 10 éves aki otthon lakik
febr. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
95%
Nem erőltetném és mennék egyedül. Azért a gyerekem és az unoká(i)m csak fontosabbak, mint egy fél éves kapcsolat
febr. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
28%

Ja, és a gyerek mit szólna, ha ő nem vihetné a feleségét az anyjához?


Bmeg, felnőtt emberekről van szó.

febr. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
76%

Először azt hittem, 6éves .de felnőtt, és családja van, ne szórakozzunk már.

Kirepült, van saját életed. Majd ha komolyabb lesz a kapcsolat, megbarátkozik vele.

febr. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
68%

Miért kellene összehaverkodnia egy számára idegen pasival, úgy, hogy féléve vagytok együtt?


Bocs, ez nekem nem világos.

febr. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
93%
Valószínű úgy érzi, még nem elég komoly a kapcsolatotok, így nem akar bemutatkozni, a családját elrángatni (gondolom őket is vinné). Bőven ráér még.
febr. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
73%

Nem kell összehaverkodni, de azért ennyi idősen (28) meg lehet érteni, hogy: 1) a szüleim párkapcsolati gondjai nem az én gondjaim;

2) attól, hogy a szüleim nem tudnak együtt élni, mással még boldogok lehetnek és jár is nekik.

Ennek mentén elég lenne annyi, hogy egyszerűen csak úgy közelít a fiad az új párodhoz, mint felnőtt a felnőtthöz.

De ha már így alakult: ha a párod valóban olyan, ahogyan leírod, inkább vele beszélnék erről. Valószínűleg megértő lesz most, de az tény, hogy ez nem mehet így az örökkévalóságig. A fiaddal érdemes beszélni arról, hogy mitől tart valójában? Hogy mondjuk az unokád "összezavarodik", hogy innentől "2 papa" lesz? Lehet valami ilyesmi van, inkább ezt nem tudja kezelni/erre nincs felkészülve ő?

febr. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
68%

Bocsi, de én nem értem, minek kéne odacipelni a pasidat. Mégis mi köze a gyerekedhez? Semmi. Még ha együtt élnétek, akkor esetleg, de akkor is feleslegesnek látom.


Nekem elváltak a szüleim. Anyámnak van pasija (évek óta), de nem élnek együtt. Minek pofátlankodna oda jópofizni, ha én meglátogatom anyámat vagy együtt programozunk? Semmi köze hozzá. Találkozunk húsvétkor meg karácsonykor a vendégjárásnál és kész. Ezen felül nekünk nincs közünk egymáshoz, hogy ő anyám pasija, pislognék is nagyokat, hogyha csak random át akarná cipelni hozzánk.

(Ugyanígy anyám se akaszkodik a pasi felnőtt gyerekeire, sőt, tán egyszer ha találkoztak az évek alatt. Semmi közük egymáshoz.)

febr. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
84%

Nekem furcsa volt olvasni a 18-as választ.

Édesanyámnak van egy párja évek óta, de nem élnek együtt. Nekem személy szerint nincs ellenvetésem, ha amikor meglátogatom anyukámat, akkor a párja is ott van/benéz hozzánk. Nekem az is rendben van, ha együtt csinálunk programot - azért, mert ő az én anyukám életének a része ugyanúgy, ahogyan én és a testvérem. Nem kérhetek tőle ilyet, hogy a párja ne jöjjön/ne legyen ott. Édesanyám figyelmes, mindig megkérdezi, hogy a párja is jöhet-e, de nekem ez természetes, hogy pl. egy családi vacsorán ő is részt vesz. Megmondom az őszintét, nem állunk túl közel egymáshoz, de amíg azt látom, hogy anyukám boldog, a párja jó hozzá, minket is szeretettel fogad... Egy rossz szavam nem lehet rá, nem zárnám őt ki. Neki az hogy esne...? Vagy anyukámnak. Én ezen gondolkoznék el, ha helyzet van.

(Ez az én meglátásom, mindenki másét 100%-ig elfogadom, senkit nem akarok meggyőzni! :-))

febr. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

#19 pont így gondolom mint te. A parom nekem is fel éve az életem része megha nem élünk együtt akkor is. Számomra elfogadhatatlan hogy fel év eltelt és csak egyedül mehetek el hozzajuk!!

Én nem tudnék fordítva így viselkedni hogy fel év után ne engedjem meg hogy hozzám elődjének együtt ! Sőt...csak kíváncsi lennék kivel van

febr. 29. 15:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!