Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebbe a helyzetbe?

Mit tennétek ebbe a helyzetbe?

Figyelt kérdés
Elvaltam a gyerekem apjától par eve. Fel éve új parom van és a problémám hogy a fiam nem enged oda a párommal hozzajuk. Egyedül mehetek de együtt nem. Arra hivatkozik hogy ő nincs erre egyelőre felkészülve. Amúgy egy tisztességes, normális ertekrendu a parom. Ez nekem borzasztó kellemetlen hogy nem tudok vele elmenni hozzajuk. Nem tudom bemutatni a fiam és a családját. Ti mit tennétek? Mondjam meg a páromnak hogy hétvégén elmegyek hozzajuk de te nem jöhetsz vagy ti se mennétek akkor el? Azt ne is mondjátok hogy beszéljek a fiammal mert az már megtortent és hajthatatlan . Nem engedi . Azt mondta ne is erőltessem mert annál jobban nem akarja.
febr. 29. 10:16
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Eljojjenek akart lenni
febr. 29. 15:54
 22/29 anonim ***** válasza:
71%
19esnek igaza van, Anyósomnak is voltak érdekes pasijai, volt olyan aki kimondottan idegesítő volt, de ha őt hívtuk magától értetődő volt hogy hozza a párját is.
febr. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
82%

19, Szerintem félreértesz. Nem "kizárom" anyám pasiját, hanem teljesen természetes módon semmi köze nincs hozzám. Fel sem merül. Írtad a családi vacsorát, kb. ugyanazt írjuk ilyen téren, csak én karácsonyt, húsvétot emlegettem. Ha anyám szervezi a karácsonyt, nyilván ott a pasija, megyünk mi is vacsorázni, akkor leülünk egy asztalhoz. Tavaly én voltam a háziasszony, természetes volt, hogy anyámmal együtt őt is meghívom, persze. Ha mondjuk családon belül esküvőre voltunk hivatalosak, anyám hozta őt, én a saját páromat, négyesben mentünk, nyilván. De arra furán néznék, ha anyám bejelentené, hogy jön a pasija is, mikor én meglátogatom őt random, mert minek jönne? Semmi köze a dologhoz. Nem csinálunk együtt programot, mert én felnőtt nőként nem fogok gyertyát tartani a randinapjaikon, ő meg mit keresne egy anya-lánya programon?


A kérdező esetében ráadásul egy friss kapcsolatról van szó. Ez a kérdező magánélete, a felnőtt gyerekét semmiben nem érinti.

Eleve a bemutatást nem úgy kéne eszközölni, hogy magával cipeli a paskót, hanem amikor komolyra(!) fordul a kapcsolat, akkor meghívni a fiát hozzájuk vagy egy étterembe, hogy Zoli, akkor szeretném bemutatni neked a Pistát. Nem azon háborogni, hogy miért nem viheti oda - miért merül fel egyáltalán, hogy meghívás nélkül oda akar cipelni egy idegen embert?

febr. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, mért nem te hívtad el a fiadékat? Neked kellene meghívni őket és nem neki te akarod bemutatni nem fordítva, a te döntésed hogy elmésze vagy sem de ha nem mész utána a fiadtol sem várd el hogy utána keressen mert mi van ha isten ments szakítotok utána se kapcsolat se gyereked, mégegyszer mondom neked kellet volna meghívni nem a fiadnak titeket
febr. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 babyboom567 ***** válasza:
81%

Szerintem meg ez a te dolgod, fogalmam sincs minek kéne a fiadnak bemutatni,vagy odavinni hozzájuk vagy bármi.Anyósomnak 45 éve van barátja.Nem élnek együtt, sosem éltek együtt.Amikor a férjem gyerek volt, még volt hogy csináltak együtt programot, aztán a férjem megnősült,és mindenki élte az életét.

Nem, nincsenek nagy családi összeruccanások, sem húsvétok, sem semmi.Én több mint 10 éve vagyok együtt a férjemmel,egyszer találkoztam vele.És nincs senkivel semmi baj, ő az anyósom életének a része,és senkire sem akarja ráerőltetni.

febr. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim válasza:
80%

Az ilyen emberek nem igazan tudnak alkalmazkodni,mint a fiad es a 18-as is,mindig csak a maguket nezik.Egy par orara nem lehet elturni valakit,hogyha tudom hogy foleg ez anyumnak fontos lenne. Egy 28 eves ferfirol van szo sajat csaladdal,nem egy kisgyermekrol.

23-as es te nem mutattal be senkit otthon fel ev utan? Csak azt,aki a hazastarsad lett? A gyermeked nem fog senkit bemutatni szerinted otthon mondjuk egy par honapos kapcsolatban vagy azt se vigye hozzatok? En az egyik parommal ket honap utan mentem el nyaralni,akkor ez is hiba volt?

márc. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a fiad, mihez kell neki idő? Biztos felnőttként is rossz megélni a szülők válását, de ez évekkel ezelőtt volt.

Egy közös délutáni program nem a világ vége.

márc. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

26#

Teljesen egyet értek veled. Nálam is a fél éves kapcsolat az azert nem 2 hetes hogy még ne mutassuk be senkinek. Meg hogy nem tartozik a gyerekemre. Ilyen alapon akkor rám se tartozik a fiam párja?

márc. 1. 11:43
 29/29 anonim ***** válasza:
33%

"23-as es te nem mutattal be senkit otthon fel ev utan? Csak azt,aki a hazastarsad lett?"


Nem vagyunk házasok, csak élettársak, de igen, ő az egyetlen, akit bemutattam otthon. A random randipartnereket minek hurcoltam volna haza?


Nyilván teljesen más lenne a helyzet, ha a kérdező fia fiatalabb lenne és otthon élne. Akkor óhatatlanul megismerné a kérdező párját. De felnőtt férfi, saját családdal, saját otthonnal. Már nemigen van köze az anyja magánéletéhez.

márc. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!