Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van-konkrét ötlet ami segítene...

Van-konkrét ötlet ami segítene nekem ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy a szüleim régebben váltak el, én anyukámmal élek, az öcsém pedig apukámmal él, valamint a nagyszüleimmel egy két hálószobás lakásban. Most pedig édesanyám pedig kitalálta, hogy most külföldre szeretne menni dolgozni, én pedig itt maradnék a tanulmányaim miatt, viszont el kellene költöznöm egy teljesen másik városba, amit eddig még csak hallásból ismerek, életemben nem voltam még ott és kollégiumban lennék. A problémám itt az, hogy anyu június közepén menne ki külföldre, és nyáron nem tudnék hol lakni, mivel szeretnék abban a városban maradni amiben élek, nyárra és diákmunkát vállalni, mivel anyu nem finanszírozza a költekezéseimet. Apu viszont nem engedi hogy egész nyáron itt lakjak náluk, mivel nincsen elég hely. A barátaimhoz nem tudok menni, mivel nem vagyunk olyan viszonyban, és nem is szeretnék odapofátlankodni hozzájuk, hogy lakhatok-e ott. Tudna valaki esetleg tanácsot adni hogy mit kezdjek ebben a helyzetben? (mivel 16 évesen nem hiszem hogy bérelni tudnék valamit haha) A válaszokat nagyon megköszönném előre is.

ápr. 6. 16:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez legyen anyukád gondja. Ő felelős érted. Csak kitalál valamit. Az ő szülei, testvérei hol élnek?
ápr. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem érthetö, ha ott van egy lakásotok, ott tanulsz, akkor miért kellene más városba költöznöd?

Egyébként anyád olyat nem tehet, hoyg 16 évesen kitesz a lakásból

ápr. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
De kedves anyukád lehet, közöld édesanyádal hogy vagy magával visz vagy apukádhoz költözöl esetleg koli de mi az hogy nem finanszírozza a költségeidet? Igaz hogy ez apukád a is kéne
ápr. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Anyukám nagyjából mindenkivel összeveszett a családjából, olyan indokok miatt ‘amiket én nem tudhatok’, egyedül az egyik bátyjával van jóban, akivel viszont én nem vagyok jóban, mert elég nárcisztikus. Azt hogy miért másik suliban meg városban kell folytatnom a sulit az én sem tudom, a következő tanév kezdetétől pedig koliban fogok lakni. Ami nekem ugye probléma hogy nyáron meg ugye a szünetekben hol lennék, amik ugye hosszabbak…
ápr. 6. 18:01
 5/12 anonim ***** válasza:

Most hol laktok? Mi lesz annak a lakásnak a sorsa?

Ismertem egy anyukát, aki a gyerekét meghagyta a saját helyén, az ő saját szobáját meg kiadta albérletbe az egyik kolleganőjének. Cserébe a hölgy fizette a teljes rezsit, a gyerek meg kapott anyutól kajapénzt.

Ott is külföldre ment anyu.

ápr. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Most Monoron lakunk, a ház pedig ha kiköltözik anyu külföldre akkor munkanapokon üresen maradna a hétvégéken pedig anyu párja menne és csinálna valamit rajta, én sem tudom hogy mit.


Anyunak a barátai és a kollégai sem jöhetnek szóba szerintem, mert a barátai nagyon messze laknak és a kollégái meg nem tudom igazából, de az Asztóriánál dolgozott, ami ugye elég messze van, nem hiszem hogy ez nálunk szóba jöhetne..

ápr. 6. 18:47
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a csaladban senki nem tud segiteni ( ezt is elfogadhatatlannak tartom, de mindegy), akkor fel kell keresni szepen a gyamugyet es meselj nekik anyukad szuper terverol.

Majd a sarkara lepnek, mert ezt nem teheti. Szulokent el se tudom kepzelni, hogy igy banjak a kiskoru gyerekemmel.

ápr. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
26%
Már ott kamuszagú a történet, hogy egy 16 évest gyakorlatilag örökre magára hagyna mindenféle felügyelet és ellátás nélkül...
ápr. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
26%

Miért nem maradsz ott nyárra, ahol most laksz. Nem kell felügyelet, 16 évesen már lehetnél annyira önálló, hogy ellásd magad, vagy ha nem, akkor éppen ideje megtanulni.


Én 16 évesen igencsak örültem annak, ha nem volt szülő a közelben, legalább békén hagytak. Persze, az is hozzá tartozik, hogy én megbízható voltam, és elég értelmes ahhoz, hogy rám lehessen bízni egy lakást.

ápr. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Idő közben megoldódott a történet, köszönöm a válaszokat.


8-as válasz, sajnos tényleg nem kamuzok, tényleg itthagyna egyedül, de végül lesz felügyeletem.


9-es válasz, én is szeretem ha a szüleim átmenetileg nincsenek velem egy helyiségbe, de hogy egy egész évre (évente kettő hónapra jönne haza) itthagyjanak az már kicsit sok lenne. Ezzel most nem azt szeretném mondani hogy nem tudok magamra vigyázni, hanem azt hogy mégis csak gyerek vagyok és elég illegális lenne egyedül hagyni...

ápr. 12. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!