Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt mar veletek ilyen/...

Volt mar veletek ilyen/ elofrdulhat?

Figyelt kérdés
Sokat vagyok baratomnal, nala tobb a terem, nem akar folyton belemkotni es foglalkozik az igenyeimmel, bekesseg van. De amint hazaerek a szuleimhez rogton nekem allnak a gondjaikkal,hogy mit csinalok rosszul, miert vagyok ilyen-olyan stb. Meg az egeszsegem is sokszor rosszabbodni kezd amint hazaerek (multkor le is betegedtem, kipattogott a borom teljesen)
máj. 12. 11:43
 1/5 anonim válasza:
54%

Igen, előfordulhat, hogy egyes emberek, környezetek vagy helyzetek hatással vannak az egészségünkre és a hangulatunkra. Az, hogy a barátodnál jól érzed magad és nyugodt vagy, míg hazatérve a szüleidnél feszültséget és stresszt tapasztalsz, nagyon is általános és jellemző helyzet lehet.


Egy olyan baráti környezet, ahol támogatják és elfogadják az embert, hozzájárulhat az egészséges hangulathoz és az általános jóléthez. Ellenben, egy otthoni környezetben, ahol folyamatosan kritikának vagy negatív energiának vagyunk kitéve, az okozhat stresszt és feszültséget, ami kihatással lehet az egészségünkre is.


Fontos, hogy figyelj a tested jelzéseire és az érzéseidre. Ha észlelsz olyan változásokat az egészségi állapotodban, mint amit említettél, fontos lehet, hogy figyelmet fordíts rájuk és talán felkeresd az orvosodat, hogy feltárd az okokat.


Emellett fontos, hogy megértően és határozottan kommunikálj a szüleiddel, ha úgy érzed, hogy a viselkedésük vagy megjegyzéseik negatívan befolyásolnak téged. Ha szükséges, kérj segítséget egy megbízható barátotól, rokontól vagy szakembertől ahhoz, hogy megértsd, hogyan kezelheted a helyzetet és hogyan tudsz hatékonyan kommunikálni a szüleiddel az igényeidről és a határaidról.

máj. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
El kene koltozni a mergezo kozegbol. Minden problemad megoldodna. Ha maradsz, akkor meg jobban megbetegit.
máj. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem mindenki teheti meg,foleg kereset nelkul
máj. 12. 20:36
 4/5 anonim ***** válasza:

3-as, akkor el kell menni munkát keresni és utána költözni. Senki nem mondta, hogy pénz nélkül kell lelépni.


Melózol, elmész és probléma megoldva, viszont míg ott maradsz, belebetegszel.

Csak persze, neház kilépni a komfortzónából (van ingyen kaja, víz fűtés), és bevállalni, hogy 2-3 hónapon át szűkölködsz, de valamit valamiért.


Nekem megért ennyit a lelki békém, amikor elhúztam 21 éves korom után, más meg még 28 évesen is picsog és szenved a szr lehúzós családjánál.

máj. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha el is koltoznek meg ugyanugy vissza kene jarnom mert hat "csalad" es elvarjak
máj. 13. 08:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!