Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy döntenétek, a helyzetembe...

Hogy döntenétek, a helyzetemben ti mikor mennétek ki külföldre? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

1. Kb. 20 évesen, érettségivel és közép- vagy felsőfokú nyelvvizsgával. Kint dolgozni 1-2 évig, aztán ha megfelelően megy a nyelv, esetleg ott egyetemre járni munka mellett. Így több munkalehetőség nyílna, de kérdéses az egyetem megfelelő elvégzése.


2. Kb. 25 évesen, ugyanúgy érettségivel és nyelvvizsgával, de már a Magyarországon elvégzett egyetemmel is. Kint dolgozni. Viszont így szinte mindent újra kéne kezdeni, mert a magyar egyetemi tanulmány ott nem sokat érne az adott helyzetben.


Hogyan döntenétek? Kort, nemet, és indoklást is írjatok kérlek!


2010. nov. 27. 06:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy nem írok normális választ, de szeretném visszaolvasni a válaszokat, mert én is ugyanilyen helyzetben vagyok.
2010. nov. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

én az elsőt választom

mert fiatalabb korban könnyebb alkalmazkodni

és én is jövőre megyek ki

21/L

2010. nov. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy nem vagyok egyedül!

Igazából én is hajlok az első megoldás felé, de félek, hogy esetleg nem tudnám elvégezni az egyetemet... Mert nem biztos, hogy mindent megértenék, hiába lenne addigra felsőfokú nyelvvizsgám...

2010. nov. 27. 07:24
 4/13 anonim ***** válasza:

a nyelv miatt ne aggódj ha ott leszel úgy ragad rád mint a kosz :)

21/L

2010. nov. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
en az elsöt valasztottam, lehet csinalni normalisan az egyetemet igy is.
2010. nov. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy mi lenne itt a végzettséged. Mondjuk egy jogi végzettséggel tényleg csak feneket lehet törölni külföldön. De gazdasági, műszaki vagy orvosi végzettséget lehet honosítani.


Én mostani tanévben végzek gazdasági szakon, 28 évesen. Nem sokkal utána költözünk külföldre, EU-n kívülre. Nyugati nyelvekből kettőt magas szinten beszélek, további 2-3 nyelvet társalgási szinten. A célországban élő helyi barátok azt mondták, hogy a diplomával és a nyelvtudással nem lesz sok gondom az elhelyezkedéssel.

A célország nyelvét nem beszélem, de az állam biztosít néhány hónapos ingyenes nyelvtanfolyamot. Ha még kint is élek, úgyis gyorsan megtanulom.

Ha nem is jönne össze a kinti élet, már azzal gazdagszom, hogy megtanulok egy nem túl könnyű és nálunk kevésbé beszélt nyelvet.


Szerintem mindegy, mikor mész ki. Ha céltudatos és talpraesett vagy, mindenképp meg fogod állni a helyed. Véleményem szerint úgy dönts, ahogy neked jobb/kényelmesebb.

Diploma pedig soha nem késő, a férjem 42 lesz, mire befejezi az egyetemet, mert neki eddig nem volt lehetősége rá, így 37 évesen kezdte el.

Apám meg 50 évesen is egyetemre járt, mert valamihez kellett neki további diploma.

2010. nov. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Egyertelmüen az elsö. Egyreszt jol mondtak elöttem is, hogy fiatalabban könnyebben megszokja az ember a dolgokat, aztan ha ugyis külföldre tervezel, akkor mar teljesen mindegy, ha igy csinalod a dolgaid. Munkahely szempontjabol sem mindegy, kinn sokkal könnyebben lehet boldogulni. En 5 eve elek kinn Nemetorszagban.

26N

2010. nov. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

én itthon végezném el az egyetemet,egyrészt mert saját anyanyelvemen könnyebb,másrészt mert nappalin járhatok,nem kell közben dolgozni.

Kint sokkal nehezebb lenne,gondolj bele egyrészt idegen nyelven kell értened az előadásokat és tanulnod,vizsgáznod,másrészt mellette dolgoznod is kell,ez a kettő hogy fog együtt menni? Én nem birnám.

20 és 25 éves kor közt nincs nagy különbség egyébként,tök mindegy hogy 5 év mulva mész ki,fiatal vagy igyis-úgyis.

28/N

2010. nov. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

1, de ha 'érne valamit' az itthon diplomám akkor mindenképpen a második. Én szeretem előre tudni hogy mi történik, nem szeretem az izgalmakat, hogy juj majd csak lesz valahogy, valahogy elvégzem az egyetemet kint meg ilyenek. Szeretek inkább olyan dolgokba kezdeni csak, ha lehet amikből egész biztosan tudom hogy nem fogok kijönni olyan rosszul. Pl kutyázok és járok versenyekre, de csak olyan versenbye nevezek amit 100% biztos vagyok hogy a kutyám tudja. Hiába lenne jó gyakorlás amúgy is, szeretek biztosra menni, nemritkán nyerésre.

19L

2010. nov. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

09:27-es, pont ezektől félek.

Egyébként marketingre, vagy ehhez hasonlóra szeretnék menni egyetemre, ezt még nem döntöttem el. (pedig már ideje lenne...)

De a legtöbb ember azt mondja, hogy ha kimegyek, újra kéne kezdenem mindent... Nem tudom, ha ez tényleg így van, nem akarok elpazarolni még plusz 5 évet, így is sokat pazaroltam el...

2010. nov. 27. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!