Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált szülők! Nálatok hogyan...

Elvált szülők! Nálatok hogyan zajlanak a családi ünnepek?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyanok válaszaira vagyok kíváncsi, ahol már új párkapcsolat is van, esetleg "én gyerekem, te gyereked, mi gyerekünk" helyzet is fennáll. Hogyan tudjátok kezelni azokat a helyzeteket, amikor exekkel, nevelőszülőkkel tarkított egy család és úgy kellene megünnepelni pl a Karácsonyt?
2010. dec. 11. 08:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Csak gyerekekkel exek nélkül ünnepelnék.

pl gyerekeknek 24-e ebéd egyik szülőnél aztán a vacsi a másiknál

2010. dec. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Antóniaa ***** válasza:

Szia,

nekem egy közös gyerkőc van az ex-el, 10 éves. Neki az új kapcsolatába van egy gyerek, nekünk még a párommal nincs. Nálunk úgy szokott zajlani, és az idén is úgy fog, hogy már szenteste is egész nap karácsonyozunk. Délelőtt otthon ajándékozunk, aztán elmegyünk az egyik nagyszülőhöz (itt értem az én vagy a párom szüleit), első nap pedíg a másik nagyszülőhöz. És 25.-e este, vagy 26.-a reggel pedíg mehet megy a gyerrek az apjához. A két ünnep közt meg beosztva, apai nagymama, stb. Szervezés kérdése, nagyon jól össze lehet hozni. (persze ehhez kell egy "normális" kapcsolat az ex-el.

Nálatok hogy lesz?

2010. dec. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én nem szülő vagyok, hanem gyerek, akinek elváltak a szülei.

Hárman vagyunk testvérek, apu megcsalta anyut, több éves vívódás után történt az,ahogy már 3 éve ünnepeljük az ünnepeket és minden egyebet.Apu hol el, hol vissza költözött, mert anyu nem tudta eldönteni mi legyen, mert a gyerekek apa nélkül stb...Elmondom, egy gyereknek nem jó, ha mindig civakodnak mellette, meg esetenként végig kell néznie csúnya dolgokat, amin mi hárman átmentünk.Ettől függetlenül, az apámat szeretem, és mindig is az apám marad, így én mondtam anyunak, hogy hagyja ezt, én már nem tudnám elképzelni, hogy ide vissza jöjjön lakni.ez volt kb 10 éve.Már elértük azt a szintet, hogy a mi érdekeinket nézve (így többet látjuk aput),közösen töltjük az ünnepeket/eseményeket.Anyu;Apu;Apu élettársa;és mi hárman.Nekünk így teljes a család.Már senki sem haragszik a másikra.Az ex most az idén is kitett magáért, mert a húgom ballagásán ő talpalt egész nap, főzött/sütött stb, és ezt köszönjük neki.

2010. dec. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Antóniaa ***** válasza:
100%

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:11


Nagyon szerencsés vagy. Sok helyen sajnos a szülők nem törődve a gyerekkel, sőt még Őt, Őket felhasználva veszekednek. Ezt én is teljesen elítélem. Meg kell találni az arany középutat. Ha én olyan lennék, sokszor nekieshettem volna az ex-nek. Az élettársa többször bepróbálkozott már nálam és a gyereknél a bunkóságaival. Nem veszekszek, mert a gyereken csapódna le ha náluk van.

Ami viszont az én elvem, soha nem tudnék Velük együtt ünnepelni, "közös" programokat csinálni. irigylem, akiknek ez megy, nekem nem. Megoldjuk az ünnepeket és a hétköznapokat is békésen, de itt le van zárva...

2010. dec. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát igen, a normális ex nem árt. Férjemnek van egy lánya. Nekem a szüleim az ország túlvégén, kitérnének a hitükből, ha szenteste nem lennék otthon. Úgy terveztük, hogy 24-én a lányával lesz, aztán letűzünk a szüleimhez. Ex direkt rászervezett, így csak két nappal később tud jönni a férjem. :(
2010. dec. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is a gyerek vagyok. A húgommal együtt közösek elvált szüleink, az édesanyánkkal laktunk felnőttkorunkig. Édesapánk megházasodott, született egy kisfia (anyukánknak is van élettársa, a férfinek a gyereke az anyjánál maradt).


Nálunk a következőképpen szokott lenni:

24-én szenteste közös vacsora anyukával és élettársával.

25-én anyai nagymam látogatás közösen, ott ebéd, ebéd után élettárs megy a gyerekéhez és vele a saját szüleihez (a gyerek nagyszüleihez) vacsorára

26-án felkerekedtünk a húgommal abba a városba, ahol apukánk lakik, ott ünnepeltünk

27-én a 3 unoka, apa és új feleség el apai nagymamához :)


Már 25 éves vagyok, szóval jó pár éve nem otthon élek, de ez a felállás maradt egészen tavalyig. Akkor mentem férjhez, de idén mi lesz.... saját családdal és egy kislánnyal, hogyha mindenkihez menni akarunk, az durva lesz. Saját nagyszülők, saját szülők máris 4 hely, plusz a férjem rokonsága... Fogalmam sincs, hogy fogjuk megoldani.

2010. dec. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát én gyerek vagyok de azért írok. :)

Nálunk ugy zajlik az ünnep, hogy bátyám gépezik, én gépezek anyu tvzik. Nem megyünk sehova mert már senkink sincs. Nagyiék meghaltak nem olyan rég, nagyszülök elköltöztek messzire.Egy rokon sincs már itt ahol lakunk. Apukám meg az uj nőjével van valahol.

Igaz mi még egy lakásban lakunk apákámmal, mert nem tudunk elköltözni mert nincs pénz :S

Apu nem hajlandó anyunak fizetni így még nem tudunk sehova se menni.. :/ De lassan már ott tartunk hogy ki kötettik az áramot, mert apa nem hajlandó a számlát befizetni :S

Bocsánat hogy nem a témához kapcsolodik már ez, de jó volt ezt kiadni magamból :)

16/L

2010. dec. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ma 10:15-nek.

ez nagyon nagyon rossz! sajnálom....:(

én nekem is elváltak a szüleim. tesóm nincs, apunak van 1 élettársa, anyukámmal ketten élek. nálunk a következő a helyzet:

24-én: anyuval karácsony itthon.

25-én: anyai nagyi jön hozzánk, közös ebéd.

25-én délután: apuval vagyok nála.(az élettása akkor elutazik az ő rokonaihoz).

a többi rokonainkkal meg nemnagyon vagyunk jóba, egy telefon vagy képeslap azt' jóvan:).

17/L

2010. dec. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Olyan szomorú dolgok ezek... nekem Hála az Úrnak, még nem váltak el a szüleim, vallásosak vagyunk, és remélem, hogy nem is fognak. Tudom, hogy nem kéne írnom, de akkor is: nagyon sajnálom azokat a gyerekeket, férjeket, feleségeket, akiket "otthagytak" és egyedül ünneplik a karácsonyt... Tudom, hogy ez nem ide tartozik, de nagyon szomorú lehet... Kitartást Mindenkinek, aki hasonló helyzetben van, és nagyon kellemes ünnepeket =)
2010. dec. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!