Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sajnos még mindig nem érzek...

Sajnos még mindig nem érzek késztetést gyermek-vállalásra, változhat ez?

Figyelt kérdés

Kreatív, otthon végezhető munkám van; szerető, kedves párom, környezetileg is minden adott,

de egyszerűen nem érzem, hogy eljött számomra a baba-vállalás ideje.

Nem tudok elolvadni egy kisbaba láttán, és túl szórakozottnak is tartom magamat ehhez a feladathoz.

Környezetmben már lassan mindenkinek van babája,

minap 22 éves barátnőm osztott le-neki két gyereke van-kb.

kifejtette, hogy így semmi értelme nincs az életemnek.

Pedig sok mindent csinálok, illusztrációkkal, festményekkel foglalkozom, ez a munkám, alkotó tevékenység, nem érzem zérónak magamat gyermek nélkül.


Változhat a hozzáállásom?


Tapasztalok is érdekelnek...


28/N

Válaszokat előre is köszönöm!


2010. dec. 21. 12:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Addig ne is vállalj amíg te magad nem akarod, mert akkor csak "nyűg" lesz, nem fogod úgy szeretni, sztem várj, ez még változhat, ha nem, akkor pedig ez vszleg neked nem feladatod az életben, másban és máshogy fogsz kiteljesedni.
2010. dec. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Nincs ebben az érzésben semmi rendkívüli. Teljesen természetes. Ha eljön a baba ideje, úgyis érezni fogod, és akkor majd vágyni fogsz rá. Én most vagyok 29 éves, de nem olyan régóta érzek késztetést az anyaságra! :) De azóta egyre inkább!
2010. dec. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedd magad rábeszélni egy olyan dologra amit még nem akarsz.Sajnos tapasztalatból beszélek.Lehet még messze vagy attól,hogy gyereket vállalj.A barátnőd valószinüleg más beállitotságú ember.
2010. dec. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%

ugyan már. ne másokra hallgass, ha úgy érzed majd hogy kell baba akkor úgyis tudni fogod és akár egyik hétről a másikra történhet ez. nekem most 30 éves koromban jött el hogy szeretnék babát, előtte meg sem fordult a fejemben.

a másik dolog meg, az hogy valaki azt mondja hogy gyerek nélkül nincs értelme az életednek az is rettentő nagy butaság a szűk látókörűekre jellemző ez a hozzááálás. változhat még a hozzáállásod nem kell aggódni.

2010. dec. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2010. dec. 21. 13:02
 6/20 anonim ***** válasza:
84%
Persze, változhat. De ha nem, akkor sem történik semmi. Egyszerűen téged más tesz boldoggá.
2010. dec. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
50%

Én 39éves férfi vagyok, és nem érzem hiányát a gyereknek. Ez van.

Ha nem érzed a hiányát, akkor ne erőltesd, várj.

2010. dec. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Én is 28 éves vagyok, jó állásom van, szeretô vôlegényem, macskám, halaim, nyugodt életem...és egyenlôre ez elég is. Vannak terveim, ötleteim, de abban nem szerepel az anyaság. Én nagyon aranyosnak találom a babákat, ideig-óráig, amig nem sírnak. Már nekem is sokan mondják, hogy kellene, de én csak akkor fogok szülni, ha tényleg akarom. Tudom, hogy ha megszületik ô lesz a mindenem, de még én sem érzem igazán, hogy felnôttem volna az anyaságra. 32 évesen is szülhet egy nô, egy ismerôsöm 36 évesen szült. Mondják, hogy akkor már nehéz, meg késô, de szerintem akkor vállaljon az ember gyereket, ha készen áll rá. Nekem már volt egy olyan idôszakom 2 évvel ezelôtt, hogy nagyon akartam, de elmúlt és meggondoltam magam. Azóta úgy vagyok vele, hogy ha a párom azt mondja majd, hogy ideje lenne, akkor belevágunk, de szerintem 30 éves korom alatt biztos nem lesz. Nem érzem magam ettôl kevesebbnek és nem zavar, hogy körülöttem sokan már anyák. Majd eljön az én idôm is, meg a tiéd is.
2010. dec. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Szia. Én 33 évesen kezdtem érezni ezt a bizonyos késztetést, amiről írsz. Előtte eszembe sem jutott, illetve néha fel-felrémlett ez a gyerek dolog, de nem akartam erőltetni semmit. Pedig akkor már 12 éve boldog stabil kapcsolatban és anyagi biztonságban éltünk a férjemmel.


Mi kiutazgattuk magunkat, ugyanis imádunk utazni. Nagy a baráti kör, úgyhogy mindig társasággal jár(t)unk, és nagyon színes, mozgalmas életet éltünk.


Aztán 34 évesen már nagyon akartam, végül 35 lettem, mire megszületett a lányunk.:) Mostmár 3 éves, és vele együtt is megyünk, ide-oda, én nem érzem azt, hogy 35 évesen későn szültem volna. Igaz, testvért már nem akarunk, de ha előlről kezdeném, akkor mindent ugyanígy csinálnék. :)

2010. dec. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

változhat. ne aggódj, nincs veled semmi baj!! ha jól érzed magad, nem érzed idejét a gyermekvállalásnak, akkor ne vállalj csak azért, mert már mindenkinek van!! csak a TE véleményed a fontos, mert ez a TE életed, a TE döntésed! A baj az, hogy sajnos vannak olyan anyák, akik lenézik a hasonló korú (vagy idősebb) gyermektelen nőket!! Pedig valakinek gyerek nélkül is lehet teljes, boldog élete!!!

Mondom ezt úgy, hogy nekem is van egy 1 éves lányom. Nem szabad bezárkózni a gyerek mögé! Megmondom őszintén, nem is nagyon kedvelem az anyuka-társaságot, némelyik csak a pelenkákról, meg "az enyém ezt tudja- a tiéd mit tud?"-ról tud társalogni.

Nyugi! Ha jön az érzés, lesz gyereked, ha nem jön, nem lesz! És?

2010. dec. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!