Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy értessem meg...

Szerintetek hogy értessem meg az anyósommal?

Figyelt kérdés

Együtt lakunk a párommal a szüleinél, szerencsére nem sokáig.Pár napja kaptam egy kicsi kiskutyust, s anyósom ráállt, mint minden állatomra, hogy ő eteti.Elég zavaró, főleg, hogy amikor etetném, akkor kiderül, hogy ő már előbb megetette, s bár mondtuk neki, hogy én szeretném etetni, nem érti meg. A nyuszimmal kapcsolatba is sokszor beszéltünk, hogy ne adja ezt meg azt, az én nyúlam, had etethessem, de a téma bot fülekre talál. A párom is beszélt már vele, de semmi, besértődik, majd minden kezdődik előröl. A kiskutyusnál elérte, hogy a kicsi kutyus össze vissza eszik, amikor kitalálja, hogy mikor adjon neki enni, követi össze vissza, s bár én is adok neki sok mindent, babusgatom a kutyusomat, simogatom, tanítgatom, de ez engem nagyon bánt, s elkeserít.

Direkt amikor alszok akkor kel fel, s ha már a többi állatnak ad enni(van minden állat az anyóséknál, egyedül elefánt nincs), akkor ad a kicsi kutyusomnak is.

Tudom, felfújom a dolgot, de a kutyáknál ez macerás, hiszen ahhoz ragaszkodik, aki eteti, vagyis őhozzá, s látom én is, hogy ha megy ki, akkor a kutyusom követi , hiába vagyok kint.


2011. ápr. 9. 17:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
62%
barom az anyosod,utálom az ilyet
2011. ápr. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
29%
Majd ha saját helyetek lesz, akkor reklamálhatsz. Addig ne rinyálj.
2011. ápr. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 gfero ***** válasza:
82%
szerintem nem tudsz tenni semmit ameddig náluk laksz.tudom hogy neked nem tetszik megértelek csak lehet hogy anyósod nem tudja megállni hogy meg ne etesse őket mert ő is szereti őket és nem arra gondol hogy evvel elrontsa a kutyát.
2011. ápr. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
74%

Na de imádom az ilyen kötözködős barmokat, alig vártam már hogy megjöjjön az első!

Igen, ha anyós abba ugat bele ami rá tartozik, akkor valóban helytálló a megjegyzés.

De ha nem anyós kutyája, akkor ne anyós etesse, mert anyósnak az égvilágon semmi köze hozzá.

Nekem is muszáj volt fél évet lehúznom az anyóséknál - önhibámon kívül -, és tudom milyen mikor beleugat mindenbe, amihez köze nincs.

Pl. azt megmondta nekem, hogy én hogy főzzek (magunkra, neki az nem kellett), de nekem fél évig sem sikerült megtanítanom arra, hogyan kell úgy csinálni a krumplipürét, hogy ne olyan legyen mint a takony.

Fenomenális, komolyan.


Kérdezőnek: Próbáld meg a párodat megkérni hogy magyarázza el anyósnak, hogy hagyja a kutyust.

Ha ő se tud hatni rá - GONDOLOM ÍGY LESZ -, akkor sajnos kénytelen vagy beletörődni. De nyugi, csak addig kell elviselni, amíg ott vagytok!

2011. ápr. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
20%
Költözzetek el, és minden meg van oldva.Ja, hogy nem megy???Akkor csitt!
2011. ápr. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

"A válasz megírásának időpontja: ma 18:08

Majd ha saját helyetek lesz, akkor reklamálhatsz. Addig ne rinyálj.


Szerinted ez a válasz nem hasznos.


Ez a válasz 25%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:08"


Kedves 18:08-as válaszoló.Látom, te még nem voltál ilyen helyzetbe, de remélem nem is fogsz.

Nem rinyáltam, tanácsot kértem.Ha elköltöztem, akkor nem fogok reklamálni, hiszen otthon majd azt fogok csinálni, amit akarok, vagyis én fogok adni neki kaját,a hogy kellene.

2011. ápr. 9. 19:00
 7/24 anonim ***** válasza:
23%
Ezaz.majd a saját házadba vigyél kutyát. És örülj annak ,hogy elfogadja és nem tiltja. Szerintem csendesként hallgas. Ő van otthon és nem Te.
2011. ápr. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
63%
Én volt párom anyját szépen helyre raktam hogy a hol van a helye,persze az a töketlen pasi az anyja bugyiját választotta.Nekem azóta van boldog kapcsolatom mással,neki meg anyuci mondja meg mit ehet 30-on felül,szánalom az ilyen...És attól hogy együtt kell lakni nincs joga mások életébe belenyomulni,mert irigy stb,érdekes sok család együtt tud élni,nagyszülök szülők gyerekek,és nem másznka egymás életébe bele,mert van sajátjuk és nem unatkoznak.
2011. ápr. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Kedves 18:16-os. Nálunk is ugyan az a helyzet, amit leírtál. Nem panaszkodok, hiszen tudom, hogy nem az én lakásom, bár néha megjegyzem azt, ami írtó nagy hülyeség, de ami nem annyira, azt elviselem, hiszen ki tudja, hogy mikor fogok könnyes szemmel vissza gondolni az anyósomra, hogy hiányzik.

Amúgy kedves aranyos teremtés, csak bánt, hogy nem lehet megbeszélni sok mindent, mert megsértődik, s az érdemi változás 2 nap múlva vissza tér az eredeti állapotába.

Jelenleg a megszokik politikát igyekszem használni, hiszen már nem olyan sokáig kell kibírni.

2011. ápr. 9. 19:04
 10/24 anonim ***** válasza:
57%
vedd el a kutyától a kaját, öntsd ki és mosd ki a tálját,akárhányszor beleteszi a kaját...a kutyának is jobblenne ha máshol tartanátok...így sem tisztelni,sem engedelmeskedni nem fog soha...ugyanabban az időpontban csak azt kaphat amit te adsz neki...ne miatta hízzon el és legyen szívbeteg a kutya..ha ez nemmegy,el kell költöztetned...vagy vissza akitől kaptad,vagy egy baráthoz,aki akkor eteti amikor mondod,esetleg te eteted nála...felelőtlenség ilyen helyen kutyát tartani...
2011. ápr. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!