Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan értessem már meg az...

Hogyan értessem már meg az anyósommal hogy mikor szoptatok ne beszéljen? Addig fogja ezt csinálni, amíg egyszer kiakadok és jön a nagy sértődés.

Figyelt kérdés
Már zavar ha ott van mert állandóan magyaráz,így a babám nem szopik rendesen és őt figyeli. 4hónapos. Már ezerszer megkértem hogy maradjon csendbe,de mintha a falnak beszélnék. Ha megkérném hogy addig fáradjon ki,tuti megsértődne. Azt mondja nem azért nem szopik mert ő ott van,hanem azért mert már nem kell neki a cici.
2010. júl. 10. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Miért nem zárod magadra a hálószoba ajtaját? Én még anyám előtt sem szerettem szoptatni, nemhogy anyós előtt.
2010. júl. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sztem is vonulj el, aztán kész. A férjed hol van ilyenkor? Beszélje meg ő az anyjával, hogy legyen már tapintatosabb.
2010. júl. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Egyáltalán miért van ott, mikor szoptatsz? Én nem vagyok szégyenlős, de nem szoptattam mások előtt a gyerekeimet... egyedül a férjem és anyu lehetett olyankor velünk... ja, meg most a nagy tesók :)
2010. júl. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Én sem vagyok nagyon szégyellős, de azért hogy anyós bent legyen szopinál..... én nem tudtam volna elképzelni. Mond meg neki szerintem még, hogy kérted már nem egyszer, hogy maradjon csöndbe, de ha nem megy neki, akkor menjen ki. ilyenkor már tényleg olyan figyelmesek a picik, el lehet terelni még a kajcsiról is a figyelmüket. csak aztán nem lekik jól, nyűglődik, miegymás, mindazért, mert anyós zavarja. Ha meg nem érti meg, akkor sértődjön csak meg. Csak Te tudd már, mi a jó nektek...... Majd megbékél, legalább egy darabig tuti nem megy be :) Persze mindezt tapintatosan próbáld, de ha lehet olyankor, mikor a párod is ott van, tudja ő is miről van szó.


4 éves kiscsaj, 2 éves kissrác, 37 hetes pocakcsajszi anyukájuk

2010. júl. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
Az én babám is pont ezt csinálta, egy pisszenés és már le is cuppant a ciciről. Tudtam mindig, hogy nem azért, mert végzett, hanem mert minden érdekli. Aztán, ha eltettem a cicit, meg kérte vissza, nekem meg erre nem volt időm, hogy 30-40 perceket cicizzünk. Értesd meg anyósoddal, hogy így nem lakik jól a gyereked, inkább menjen ki, hipp-hopp végeztek és akkor lehet tovább nyugodtan beszélgetni, nem kell szerencsétlenkedni, kínálgatni fél óránként, mert nem volt neki elég az a pár korty, amit előtte evett.
2010. júl. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is hozd a tudomására valahogy. Egyébként nálunk is ez volt, már nagyon rühelltem a helyzetet, mert anyósom, sógornőm rendszeres nézői voltak a kisfiam szopizásának, egészen addig, amíg ilyen kis érdeklődő nem lett, mert akkor közöltem velük, hogy "sajnos" nincs már lehetőségük szurkolni nekünk, és elvonultunk.:) Szóval győzd meg, hogy nem kell ezt már neki nézni...
2010. júl. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
Én megmondtam neki, hogy a kisfiam annyira éber és figyel mindenre, hogy csak csendben tud cicizni. Így azóta bevonulunk a hálószobába. Az ajtót is becsukom. Meg kell értenie.
2010. júl. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%
én is bevonultam a hálóba és becsuktam magunkra az ajtót. ha ennek ellenére utánunk jött és zavarta a picit, mindig kérdezte, hogy most miért hagyta abba? ekkor elmondtam, hogy miatta, mert ha valaki dumál a feje fölött, neki az érdekesebb, mint az evés. ekkkor ált. kimegy, sűrű bocsánatkérések közepette. ez a mai napig is így van, mert arra még nem jött rá a kedves mama, hogy akár ki is bírhatná azt a negyedórát míg végzünk...a gyerek meg egyre rosszabb: ha kamion megy vagy traktor és behallatszik az útról, ha be merem kapcsolni a tv-t vagy újságot, könyvet akarnék olvasni, vagy megszólalok ne adj' isten, azonnal azt lesi, mi történt! ő most 5,5 hónapos.
2010. júl. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!