Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a bátyám...

Mit csináljak, ha a bátyám egy bunkó?

Figyelt kérdés

Már felnőttek vagyunk 20 és 23 évesek, de még nincs lehetőségünk elkötlözni otthonról, így egy fedél alatt élünk.

A problémám az, hogy a testvérem sokszor még mindig olyan, mint gyerekkorunkban.. szeret szekálni, gúnyolódni rajtam (jó, amíg ilyen játékos heccelés, az hagyján), de néha úgy érzem túl megy egy határon. Már megszoktam, hogy fiúk/férfiak nőként kezelnek, szóval udvariasak velem, előzékenyek, és annyira bánt, hogy pont a testvérem nem ilyen, sőt, hihetetlenül önző. Pl. Ha már csak egy db marad valami kajából direkt az orrom előtt megzabálja, ha kívánja, ha nem. Behúz előttem a fürdőszobába, amikor látja, hogy én is pont most szerettem volna menni. És mindig én nyelek.. Nálunk, alapból nem volt divat soha a bocsánatkérés (inkább elfelejtődik a harag..), így ha konfiktust szeretnék vele tisztázni, általában neki áll feljebb, és hihetetlen igazságtalanságnak érzi a szembesítést is. Néha azon tűnődöm, hogy azokkal a lányokkal is ilyen, akikkel randizik, vagy csak otthon ereszti így el magát..

Persze van mikor elvagyunk, meg jófej, de az udvariasságot, figyelmességet akkor sem mondanám jellemző vonásának. Kicsit aggódom, hisz már nem vagyunk gyerekek, kamaszok..


2011. máj. 16. 21:00
 1/2 anonim válasza:
Ülj le vele, és őszintén beszélj vele. Mondd meg neki, hogy ezek miatt te már lassancskán kezded megutálni, sőt, az idegeidre megy. Azzal semmit sem érsz, ha csak nyelsz.
2011. máj. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az igaz.. én is sokat gondolkodom egy ilyen beszélgetésen. De olyan nehéz normális pillanatában elkapni. Vagy felháborodik rögtön és visszatámad, vagy kicsit normális lesz, de aztán hamar elfelejtődik az egész.

Igazából azon aggódom, hogy ilyen korban már nem lehet "nevelni" az embert.. pláne, ha őt nem izgatja az egész. Otthon nem kell viselkedni, ez tök jó buli, miért akarna ezen változtatni?

2011. máj. 16. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!