Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16 éves gyereket nem lehet...

16 éves gyereket nem lehet fogni suliidőbe se, de most a nyáron kész káosz van mit csinálhatok vele?

Figyelt kérdés

Hugomról van szó aki a hét minden 2. napján fél napokat nincs itthon du. elmegy itthonról és este 11kor jön

Olyannyira s*gg hogy nem is tudok vele mit kezdeni, az ideg szétcsap mikor kérdezem normálisan hogy kikkel voltál, ittatok valamit? Rögtön így válaszol, "mit érdekel az téged foglalkozz magaddal, inkább arról beszélj hogy mikor mész elfelé itthonról"


Most hogy muterék a nyár kezdetével többet dolgoznak így én felelek jóformán a házra meg hugomra, de amilyen idióta kitudja hova ment megint.

A telefonja ki van kapcsolva, elérni se lehet, én is mennék valamerre de így hogy még nincs itthon addig sehova


Végülis sz*rok bele, mondtam neki elrettentő példának a csavargást hogy nehogy úgyjárjon mint én amikor combon szúrt egy hapsi a járdán mikor elmentem mellette


Ezeknek a naív kis lányoknak mondhat bármit az ember, sose hallgatnak az idősebbre

20/F


2011. jún. 24. 22:48
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
64%
Kriszti ne haragudj, de attól még, hogy tégrd elengedtek, illetve hazugsággal megléptél, még nem ez a normális és követendő. Igenis veszélyes egy tinilánynak éjszaka kinn mászkálni, valamint semmi baja nem lesz attól, ha valamennyit segít otthon. Na meg ha nem ilyen önző. Itt nem csak arról van szó, hogy ő csavarog, hanem hogy a testvérét szívatja, ami lássuk be, nem valami szép dolog.
2011. jún. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
74%
Én nem hazugsággal léptem le otthonról,tudta anyám,hogy hol vagyok.Mellesleg az én ismerőseim,osztálytársaim közül mindenkt elengedtek.És nem egy sz.r környéken laktunk (lehet pont ezért). A segítségben igaza van.Illetve,hogy a mobilja be legyen kapcsolva.Kedves Kérdező!Te meg mond meg a szüleiteknek,hogy neked is van programod,és elmész.Majd ő megbeszéli a hugoddal,hogy mi legyen.Ennyi sztem.
2011. jún. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
36%

Kedves kérdező, abszolút megértem az érzéseidet, egyet is értek veled, a szüleidet viszont nem értem egyáltalán... Nehéz dolgod lehet egy buta kis libával, értem, hogy vigyázni akarsz rá (nekem is húgom van, ismerem az érzést) de amíg a szüleid nem veled fújnak egy követ, esélytelen vagy.

Tanácsot adni nem tudok, ha az én gyerekem lenne, egy hónapot ülne szobafogságban, telefon és internet nélkül, de a tesóját az ember nem büntetheti meg, bármennyire is jogos lenne. Próbálj meg leülni a szüleiddel és megbeszélni, mi a gond, hátha megértik és hajlandóak segíteni, gondolom, ők sem szeretnék, hogy lepedőben hozzák haza netán a lányukat.

2011. jún. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
78%

Azt értem hogy zavar téged hogy nem takarít a tesód, de az a nagy büdös helyzet hogy te nem az apja vagy, hanem a testvére, ha anyukádék úgy látják hogy megérdemli a pihenést, és nem kell takarítania, akkor kénytelen leszel lenyelni a békát. Ez van.

azt meg nem értem hogy az este 11el mi a probléma, én 16 évesen koncertekre jártam (igen, reggelig, jujj!). És én is lány vagyok. Soha nem ért semmi atrocitás, ellenben megtanultam vigyázni magamra, és önállósodni. És nem most, 23 évesen akarom kiélni magamat, amikor el kell kezdeni komolyan megteremteni az egzisztenciát. Most TÉNYLEG nem a bulizás az első, időm se lenne rá. És örülök neki hogy anno kamaszkoromban kibuliztam magam.

2011. jún. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
84%

Már egyszer írtam, de még mindig nem értem, hogy a takarításon kívül mi a probléma. 16 évesen az a dolga, hogy bulizzon, én volt, hogy reggelre értem haza annyi idősen és semmi bajom nem lett. NEKED nem tartozik elszámolással, értsd már meg! Mondd meg anyukádéknak, hogy neked dolgod van, nem tudsz itthon várni rá, és lépj le. Csak gyártod magadnak a problémákat, mert épp nincs más, amin sopánkodhatsz. 11 óra még egyáltalán nincs későn, én most 18 vagyok és van, hogy ilyenkor indulunk. De mikor 16 voltam se kellett senkinek se otthon lennie 11-re, főleg nyáron nem, 11-kor még alig sötétedett be.

Ahhoz meg, hogy ő hova megy neked tényleg semmi közöd. Annyi idősen engem is halálra idegesített volna, hogy a nálam alig idősebb bátyám főnökösködni akar és állandóan a nyakamba liheg, hogy "holvoltálnemlátodmennyiazidőazanyádúristenit!!!!44négy" A szüleiteknek lenne joga ilyet mondani neki, de NEKED nincs, úgyhogy szerintem csak szállj le róla és hagyd, hogy élje az életét. 16 évesen jó esetben van az emberben annyi felelősségtudat és veszélyérzet, hogy fel tudja mérni, hogy kivel, meddig és hova. Ha meg nincs, azt nem a te tiszted megállapítani, hanem a szüleidé.

2011. jún. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hagyd békén, elég idegesítő lehet, hogy te szólsz bele a dolgaiba. Hagyd ezt a szüleidre, ők döntik el, hogy mit és mennyit szabad, nem te. Mikor 16 voltam kb, velem is ezt csinálta a bátyám és az agyamra ment. Én is 11kor mentem haza hétkozben, sőt, enm csak vakációban, suli közben is,( barátok közt után indultunk el a barátomtól, még búcsúzkodtunk, kb 11 volt mire hazaértem), hétvégén meg mégtovább. Semmi rosszat nem csináltam, általában ültünk otthon, megnéztük a Mónika showt, Fókuszt, híradó, Barátok köztöt, vagy sétáltunk, hétvégén Megasztárt vagy egy filmet, és kész. Na és mi bajom lett belőle? Semmi. Egyszer el voltam engedve 1-ig a barátomhoz, mert ment valami a Tvbe, már nem emlékszem mi. A bolond bátyám meg telefonálgatott utánam, hogy hol vagyok, mikor anyuék már rég aludtak és el voltam engedve. Csak magát égette vele, hogy szombat este nincs jobb dolga, mint, hogy azt figyelje, hogy én mikor érek haza. Szerintem hagyd békén a hugodat. Mit csináljon vakációban? Takarítson egész nap, 16 évesen? Te se gondolod komolyan... Hagyd, hogy csináljon, amit akar, nem a te dolgod a nevelése, hanem a szüleiteké. Te meg inkább fogj egy csajt, vagy menj bulizni, haverokkal lógni, mint, hogy azzla törődj, hogy ő mit csinál. ( és ha már a másik szemében a szálkát, akkor, tényleg, te miért is laksz még otthon 20 évesen? Ha nem tetszik az otthoni rendszer, le lehet lépni)


24 éves feleség, aki nem lett se terhes, se alkoholista, se drogos, se züllött r.ibanc, csak mert 16 évesen nem volt otthon egész délután.

2011. jún. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
18%
Én a helyedbe beszélnék pár haverral és jó ráijesztenék a kisasszonyra hogy észhez térjen. Vagy sarokba szorítanám és kényszeríteném rá hogy szépen végig hallgasson. Ezek a fiatalok azt képzelik magukról hogy sérthetetlenek pedig nem azok. Anyukádék nem tesznek semmit? Ha az én lányom lenne biztos nem csinálna így mert soha nem engedném neki.
2011. jún. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
0%
Meg van kattanva a húgod, és ettől érzi magát nagy lánynak. Egyébként hogy volt ez a combor szúrásos eseted? Érdekelne, csak a baj elkerülése végett.
2011. nov. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
48%
Ti fogyatékosok, nem értitek meg hogy a gond nem az este 11-el van(bár erről is megvan a magam véleménye), hanem azzal hogy semmit nem csinál otthon, és minden szerencsétlen fiúra marad, aki meg sehova se jut el? Ráadásul bsznak rá a szülei, és gondolom neki nem engedték meg ugyanezt...Én teljesen megértelek. Egy hlye kis pcsa a húgod.
2011. nov. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!