Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Menyasszonyomnak fontosabb a...

Menyasszonyomnak fontosabb a karrier mint a család? Tehát kapott egy ajánlatot Ausztriába ahol főnök lehet egy cégnél. El is fogadta.

Figyelt kérdés
Én támogatom mindenben. De rá kérdeztem hogy mikor lenne ideális a gyerek vállalás ő meg rám morgott hogy először a munkája fontosabb aztán jöhet a gyerek.. És akkor veszekedés lett mert már 29 évesek vagyunk mindketten.. és akkor kiszaladt a számon hogy majd 38 évesen akarsz szülni? amikor már majd megy a gyerek a suliba és megkérdezik a nagymamid? Erre üvölteni kezdett.. hogy én mekkora paraszt vagyok stb.. Nem tudom hogy kezelni a helyzetet.Köszönöm a válaszokat. 28F
2011. júl. 9. 08:25
1 2 3
 11/25 Debra01 válasza:
70%

A Mostani körülmények között nagyon megértem a barátnődet. ?? Ha 29 évesen még barátnő csupán, és nem volt lány kérés, akkor én sem fontolgatnám a gyerek vállalást.

Hiszen barátnőként szülni, nem élet biztosítás.

Karrier ugrik, gyerek van, apuci nyugodtabb, hogy van ami leköti a "barátnőt" A kiszolgáltatott nő áldozat lesz. Én így látom. A gyerekes nő előtt nincs életpálya modell.

2011. júl. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
79%
Azért ezt a nagymamázást ne nagyon hangoztasd, mert igenis sokan szülnek ebben az életkorban, még később is. És senki nem nézi őket nagymamának.
2011. júl. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
31%
ez úgyis elmegy most külföldre,építeni a karrierjét,te meg fogj egy 22-24 évest,azt bútorozz össze vele,baba,stb......
2011. júl. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
64%
Nem baratno, mennyasszony.
2011. júl. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
29%
9:25 nek igaza van lehet ö is telàl ott valakit magànak föleg ha te nem mész vele.
2011. júl. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell ennyire szélsőségesnek lenni.

Te is elvetetted a sulykot a 38 évesen nagymama hozzászólásoddal, ő is a parasztozással. Ez egy nagyon érzékeny téma. Szépen kérjetek egymástól bocsánatot és beszéljétek át a dolgokat. Ha kell, többször is. Biztosan szóba került már ez a dolog, de ezek szerint további beszélgetést igényel.

Szerintem hülyeség, hogy ő kint találni fog úgyis magának valakit, és az is, hogy te is keress magadnak itthon egy készséges huszonévest. A szerelem nem így működik. Ha szeretitek egymást, megbeszélitek a dolgot.

Szerintem 34 évesen sem késő elkezdeni próbálkozni, ha-amint írod-támogatod őt mindenben, ez a néhány év nem lehet probléma. Sajnos a mai gazdasági helyzetben egy ilyen (gondolom) jó ajánlatot vétek kihagyni. Te mit dolgozol? Párod bízik abban, hogy ha ő gyesen lesz otthon a gyermeketekkel, akkor a te fizetésed és a gyes elég lesz a megélhetésre? Beszélgetettek már erről?

Szóval szerintem higgadjatok le, és odafigyelve a másik érveire, beszélgessetek.

2011. júl. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
10%
Azért túlzás, hogy nem nézik őket nagymamának. Nem vagyok gonosz, sem rosszindulatú ember, de az utóbbi hónapban kétszer is nagymamának néztem az anyukákat. Az egyiket a boltban, mondtam, hogy álljon egy kicsit arrébb az unokájával, a másikat a buszmegállóban. Pedig mindkettő az anya volt. Nem volt szándékos, de esküszöm inkább nagymamának látszottak, mint anyukának. Ez mással is előfordulhat. Kb. mint mikor a kövéret terhesnek nézed.
2011. júl. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
24%
En mar nem merem kimondani hogy anyuka vagy nagymama, mert lehet hogy melletalalok.
2011. júl. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
94%

Először is házasodni terveztek egyáltalán? Mert, ha a párod egy értelmes nő, és úgy tűnik, akkor anélkül még annyira sem fog szülni, a kiszolgáltatott helyzet miatt. Egyébként pedig teljesen természetes, hogy ki akar teljesedni és még semmiről nincs lekésve, én ismerek olyat, aki 30-35 évesen szült, olyan karrierje van, amit bárki megirigyelhetne, mindemellett szép családja is. Az egyik nem zárja ki a másikat, ezt beszéld meg a pároddal is, de ha ő azt kéri, hogy még várjatok 3-4évet, az is teljesen rendben van.

Alapos beszélgetés kell nektek, ha olyan a munkája, hogy megteheti, hogy elmegy szülni, abban is megállapodhattok, hogy mondjuk egy év után visszamegy dolgozni, te meg maradsz otthon a picivel. Bármit lehet, csak nem vitatkozni kellene, hanem megbeszélni.

2011. júl. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
63%

Teljesen megértem mindkettőtöket. Párod is, hogy fél az anyagi bizonytalanságtól, és biztos jövőt akar, és ami most van, azt akarja megfogni osztrák fizetésből, és téged is, hogy szeretnél megállapodni, családot alapítani.


Két megjegyzésem van:

1. Ami a fontosabb: BESZÉLGESSETEK, BESZÉLGESSETEK, BESZÉLGESSETEK!!! Nagyon furcsa, hogy a menyasszonyod csak úgy elfogadta az állást. Lehet, hogy sokan nem így gondolják, de már a jegyesség is jelent egyfajta elköteleződést (különben minek?). Mi is külön vagyunk a feleségemmel, mert 6 év után 200 kmre kellett elköltöznie, hogy állása legyen, de mi folyamatosan megbeszéltük, és most én keresek állást az ő közelében, és ezt is folyamatosan megbeszéljük. Mindig elmondjuk, hogy a döntés azé, aki az állást betölti, nem erőszakoljuk rá egymásra a saját akaratunkat, de minden esetben egyeztetünk, és elmondjuk a véleményünket. Ebből általában mindig jó dolog szokott kisülni :)


2. A nagymama dolog tényleg bunkó volt kicsit, de meg lehet érteni, mint ahogy azt is, h ezek után leparasztozott. Ezzel a hiúságába gázoltál bele. Amiben viszont igazad volt, és ezt higgadtan be kell látni: semmi garancia nincs rá, hogy akkor születhet gyermeketek, amikor ti szeretnétek. Mi feleségemmel 6 éve próbálkozunk szinte mindenféle módszerrel (volt inszem, lombik még nem), és semmi eredmény. Ezt is érdemes végiggondolni.


Nagyon drukkolok nektek, szeressétek egymást, és beszéljétek meg a dolgaitokat!

2011. júl. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!