Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ember mennyire számíthat...

Az ember mennyire számíthat őszinteségre?

Figyelt kérdés

Emberi kapcsolatokkal van problémám. Néha félek, hogy rosszul mérem fel a környezetem.. Persze, estem már úgy (többször) pofára, hogy megértettem, hogy az illető hülyét csinál belőlem, kihasznál stb., és hanyagoltam a "barátságot", viszont nem akarok mindenkivel, új lehetőségekkel bizalmatlan lenni. Viszont úgy érzem, valami baj van velem, hogy a kortársaimmal – 20 év körüliekkel – nem jövök ki.

Pl. van egy régi jó barátnőm, akivel kihagyás újra fölvettük a kapcsolatot, ő írt rám lelkesen, nagyon örültem neki. De olyan érzésem van, hogy annyira nem vágyik szoros ismeretségre, talán elég neki ez a szökőévente "amúgy mi van veled?" kapcsolat. De úgy érzem ezt másképp nem tudom meg, csak a folyamatos visszautasításból.:-/ Pedig valakivel - közeli ismerőssel - már úgy elbeszélgetnék, hogy mi a baj velem? Pl. mikor úgy érzem most jóban lehetnék egy ilyen fiatal társasággal, azon kapom magam, mintha engem nem szívesen hívnának bulizni, iszogatni. Jó, tényleg nem ez a legkedvesebb szabadidős időtöltésem, de ha az adott embereket szeretem, szívesen beülnék velük én is.:( Szóval úgy érzem elkerülnek.

Vajon van remény, ha valakit megkérek, őszintén megmondja, hogy mi nem tetszik bennem, vagy úgyis legyint, hogy bebeszélem magamnak az egészet?


2011. júl. 10. 15:29
 1/3 anonim ***** válasza:
az is lehetséges h csak bebeszéled..de én is így érzek mint te:/
2011. júl. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De örülök, hogy valaki írt!:) Azt hittem már túl érthetetlen hülyeséget hordtam össze..


Néha én is aggódom, hogy ez csak valamifelé kisebbségi komplexusból adódik, és bebeszélem magamnak. De, ami rosszabb, hogy simán el tudom képzelni - hisz láttam anno "kívülről" ilyet -, mikor valakit senki nem kedvel túlzottan, és ha az illető a végére próbál járni, hogy "most tényleg?" akkor "áh, nincs veled semmi baj", "csak te képzeled", közben meg mindenki pontosan tudja, hogy egyszerűen nem szeretik..

És én is úgy szeretném megtudni az igazságot, hogy most képzelődöm, vagy nem.

2011. júl. 11. 19:22
 3/3 anonim ***** válasza:
szívesen barátkoznék veled :) ,és igen van ilyen ,hasonlókon mentem ,és megyek olykor keresztül .Nagyon jó volt a kérdésfelvetés amúgy !!
2011. nov. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!