Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom nem hajlandó...

A családom nem hajlandó elfogadni hogy nem vagyok már 5 éves. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Na szóval. Anya, a nővérem és én lakunk egy házban. Én 14 éves lány vagyok. Stílusomban nem, de viselkedésemben a punk kultúra elemei találhatók meg (: Anya nem enged sehová, mert azt mondja hogy 18 éves koromig szülői felügyelet alatt vagyok. Nyáron is este 7-re otthon kell lennem. Nem akarok én piálni, de nem enged el sehova a barátaimmal, akik szinte már a családom lettek (mert ők legalább megértenek engem..) mert nem ismeri őket, meg tudja hogy milyenek a férfiak amikor isznak (őő ki beszélt itt ivásról?) és hogy a punkok tarhálós büdös emberek.. Hát a barátaim nem ilyenek, és tudom róluk hogy sosem hagynák hogy bajom essen. Nem tudom mi tévő legyek hogy könyörögjem ki hogy engedjen el a barátaimmal. A nővérem meg állandóan piszkál, lenéz mert nem disco zenét hallgatok.. :S én már nem bírom sokáig így
2011. júl. 29. 11:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
17%

ez még sokáig így lesz.Én 24 vagyok igaz már 8 éve úgymond külön élek, de még mindig féltenek ha a párommal elmegyünk vagy a csajokkal bulizni.

Szeretnek nagyon és féltenek, ez mindig is így lesz.Veled is! örülj neki

2011. júl. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
De azért mindennek van határa!! A gyereknevelés is olyan mint a szappan - ha túl szorosan vagy túl lazán tartod, kicsúszik a kezedből. Ő túl szorosan tartja.
2011. júl. 29. 11:51
 3/24 anonim ***** válasza:
69%

14 évesen eszembe se jutott még kimaradni se este

ne nyafogj, fogadd el, kicsi vagy még, ha nem is 5 éves

a barátokkal, főleg így szünetben, napközben is el lehet lenni

okkal félt anyukád

2011. júl. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
57%

Nyugi, én is így vagyok vele -.-"

14 vagyok, és sehova nem enged anya. Legkésőbb este fél 9-re otthon kell lennem, amíg nincs sötét... Magyarul télen meg csak fél 5-ig maradhatok, mert utána sötét van -.-"

Az oszttársaim tök jó bulikba szoktak járni éjjel(!), engem meg nem engedne el... Meg se szoktam kérdezni, hogy elenged-e, mert nem akarok vele összeveszni...

(bár azért bevallom, hogy talán egy 14 évesnek, tényleg nem kéne bulikba járni, ahol mindenki piál), de akkor is idegesít, hogy nem enged el... Én pedig biztos nem fogok 18 éves koromig várni... Jövőre ballagok, legalább akkor engedjen el este bulizni... :)

2011. júl. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
hívd meg a barátaidat hozzátok és mutasd őket be a szülőknek és fogadd el, hogy 14 évesen ők szabják meg, hová és mikor mehetsz..
2011. júl. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
94%

1. 14 évesen jogos, hogy a szüleid nem engednek el este - föként nem olyan társasággal, ami nekik nem elfogadható.

2. olyan, hogy punk "kultúra" nem létezik.

2011. júl. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
95%
Régen minden gyerek egyből megcsinálta azt amit a szülő kér, most meg csak nyafog, hogy nem mehet el sehova. A mostani gyerekek csak akaratosak, és nem sokat segítenek a házimunkába... De hát, ez a 21. század... Akkor mi lesz később?
2011. júl. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
93%
Anyukádnak igaza van a punkok büdös koszos ivós balhézós tarhálós emberek. De nyugtasd meg, hogy már rég kihaltak. Amit a mai 13-15 évesek csinálnak az csak ártalmatlan bohóckodás divatos ruhákban, fodrász által gondosan divatosra vágott hajjal.
2011. júl. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

3.: válaszoló. Nem írnál üzit privibe? Így beszélgethetnénk hogy milyenek a szüleink és hogy mit hogy kéne csinálni. Egyébként én is jövőre ballagok!

4.: Az már tervben van. A körös-toroki napokon első nap megyünk oda jön anya is -.- és ott akar maradni végig nem fogja hagyni hogy ott legyek a barátokkal..

A többieknek: a punk sajnos kihalt de nem ebben a városban ... És mi nem olyanok vagyunk -.-

2011. júl. 29. 12:06
 10/24 anonim ***** válasza:
88%
A punk a rendszerváltással kihalt mindenütt, de egészségedre. :)
2011. júl. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!