Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom nem hajlandó...

A családom nem hajlandó elfogadni hogy nem vagyok már 5 éves. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Na szóval. Anya, a nővérem és én lakunk egy házban. Én 14 éves lány vagyok. Stílusomban nem, de viselkedésemben a punk kultúra elemei találhatók meg (: Anya nem enged sehová, mert azt mondja hogy 18 éves koromig szülői felügyelet alatt vagyok. Nyáron is este 7-re otthon kell lennem. Nem akarok én piálni, de nem enged el sehova a barátaimmal, akik szinte már a családom lettek (mert ők legalább megértenek engem..) mert nem ismeri őket, meg tudja hogy milyenek a férfiak amikor isznak (őő ki beszélt itt ivásról?) és hogy a punkok tarhálós büdös emberek.. Hát a barátaim nem ilyenek, és tudom róluk hogy sosem hagynák hogy bajom essen. Nem tudom mi tévő legyek hogy könyörögjem ki hogy engedjen el a barátaimmal. A nővérem meg állandóan piszkál, lenéz mert nem disco zenét hallgatok.. :S én már nem bírom sokáig így
2011. júl. 29. 11:43
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
92%

még várj legalább 2-3 évet, és akkor jogos a felháborodásod, de még tényleg elég fiatal vagy...

(mondjuk azt nem értem, hogy miért nem lehet az a hazaérkezés nyáron este 9 felé...)


egyébként ha a punk barátaid között tényleg nincs tarháló, esetleg néha-néha az utcán élő, ingyenélő, balhésabb egyén, akkor annyira nem vérbeli punk-ok ők, legalábbis saját tapasztalat alapján... akiket én ismertem/ismerek punk haverok... hááát... elég húzós dolgokat csináltak, és csak a light-os rész volt a műanyag palackos bor és utána a köztulajdon rongálás. Meg persze ottvannak a csoportos házfoglalások, drogozás, ilyesmik... de ők egy régi punk generáció, már felnőttek és kinőtték, legalábbis viselkedésben és kinézetben, életérzésben viszont nem mindent.

24/L

2011. júl. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
mutasd be anyukádnak a barátaidat. mondd el, hogy a punk szó elég tág fogalom-vannak idióta punkok és vannak normál keretek között élők is.magyarázd el neki, hogy nem szándékozol inni. nővéredet sem engedi sehova?
2011. aug. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
92%

Punk kultúra nem létezik!

a Punkok nem kultúráltak!

amugy sztem lazán megdugnának részegenxd

2011. aug. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
65%
13 vagyok és teljesen megértem az anyukádat a nővérednek meg mond meg ha továbbra is piszkál hogy neked ez tetszik és szálljon lerólad.
2011. aug. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Hát nővérem már 24 éves.. Amúgy egyik barátomat bemutattam meg kezdi megérteni hogy ők ölni tudnának értem, és ez fordítva is igaz.. És most nem játszom a szavakkal. Tegnap voltam Depresszió koncerten jöttek a szülők is de ők messze voltam szóval volt ott sok őrültködés..
2011. aug. 5. 13:32
 16/24 anonim ***** válasza:

engem is ugyan így fogtam anyámék...télen nyáron este 7-8ra haza kellett mennem 18 éves koromig. Akkor nagyon bosszantott de most már hálát adok nekik :) (sose gondoltam volna :))

Szerintem csak féltenek, függetlenül attól hogy te azt gondolod hogy ha elmész valahova nem iszol stb. Csak végig kell nézni a mai "kislányokon"...13-14 évesen már a szórakozó helyeken matt részegek és a fiúk adogatják egymásnak...Ettől tarthatnak a szüleid. Még ha nem is akarsz mondjuk inni egy buliban csak üdítőt, bármit beletehetnek az italodba hogy elkábulj...Én örülök neki hogy akkor visszafogtak anyuék, nem lettem ri*anc se k*rva akit megpecsételtek hogy milyen vagyok....

Most éled a lázadó korodat, belekell törődnöd. Nehéz lesz nekem is az volt, de pár év múlva belátod hogy csak jót akartak!


L21

2011. aug. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Utolsónál a pont. Gyerek vagy még, ha ezt pillanatnyilag még nem is fogod fel. Négy év múlva már csak mosolyogni fogsz mostani önmagadon. Nyolc év múlva pedig el se hiszed.


24/L

2011. aug. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Ja az italbeletevősre mondanám, hogy tudom kérdező hogy úgy állsz hozzá, hogy rémeket látnak, meg mekkora hülyeség, ez így van a filmekben max. de nem az életben, én is így álltam hozzá. Én nagyon vad tizenéves voltam, nem féltem soha semmitől, most visszagondolva olyanokat csináltam, hogy csodálom, hogy itt vagyok. Viszont a beletevősdi egyszer engem is elért. A mai napig nem tudom, hogy mit meg ki, de én rengeteget ittam akkoriban és sosem lettem olyan kész, hogy ne emlékeztem volna dolgokra. Max. annyira nem emlékeztem, hogy kinek mit mondtam, de arra, hogy mit csináltam, mindig 100%-osan, aznap este viszont egy korsó kapott sör úgy kiütött, hogy se kép se hang az egészből, csak villanások. Én nagyon durva dolgokat megcsináltam, de ha 10 évvel később most visszagondolok arra az estére, legalábbis arra, amik felvillannak belőle, meg amire reggel rájöttem a mai napig nagyon szarul érzem magam és ki akarom törölni. Szóval tényleg nem hülyeségből féltenek anyukádék.
2011. aug. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Az előttem írókkal egyetértek... Figyelj, te még csak 14 éves vagy, ne most akard élni az ilyen életet, mert ehhez még iszonyatosan fiatal vagy. Meg megsúgom, nem hagysz még ki semmit azzal, ha még sötétedéskor otthon kell lenned... Olyankor vadásznak a "rosszemberek" az ilyen lányokra... Ha ők meg igaz barátok, akkor nappal is ki tudtok találni közös programokat.. Minek legyél kinn este?

Azt nappal meg nem lehet hozzád szólni, mert annyira fárad leszel...


Anyit tudsz tenni viszont az ügy érdekében, hogy bemutatod őket a szüleidnek, hogy anyud így alkosson véleményt. És ha anyudnak így is unszimpatikusak, akkor át kéne gondolnod, hogy nincs-e nekik igazuk...


Viszont az öcsém meg veled egykorú, azt így keveredik rossz társaságokba, azt ő észre sem veszi, hogy milyen társaság, mert ő benne van. Ezért kell a kívül állókra hallgatni, mert ők jobban látják. És a szüleid viszont meg ismernek téged, és féltenek.


Am. meg: Én hiába vagyok 17 éves, én nem vágyom ara a drogos, piás életre. Ha azon múlik, anyumék elengednek bárhova, de én azért nem érzem jól magam az ilyen disco-kban. Maradok a jó haveroknál:) Szal, szerintem vedd fontolóra anyudék véleményét.

2011. aug. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Rendben.:) köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 5. 17:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!