Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én férjhez megyek, de mi lesz...

Én férjhez megyek, de mi lesz a többiekkel?

Figyelt kérdés

Apám alkoholista. Vannak józan hetei, de amikor megérzi az ital szagát nincs olyan hogy meg tudjon állni. Legutóbb egy halálközeli élmény stoppolta le, az orvosok azt mondták, hogy SEMMIT, egy kortyot sem szabadna innia, ha élni akar. 4 hónapig minden rendben volt, de most megint iszik. Nem érdekli semmi, csak, hogy neki legyen meg a pia-adagja. Kölcsön-kölcsön hátán van és ő minden energiáját és pénzét elissza.


Édesanyám is tönkre van már lelkileg, de nem akarja elhagyni, mert egyrészt édesapám végleg tönkremenne nélküle, másrészt pedig tartja magát az esküjéhez. Hiába mondtuk mi gyerekek, hogy adjon ultimátumot, nem akar mert félti.


Én 22 éves vagyok, a szüleimmel élek, de ezt már nem bírom. A keresetem elment az egyetemi költségek kifizetésére, albérletet nem tudok fenntartani. A párommal 5 éve vagyunk együtt, rég tervezzük az esküvőt, csak a pénzhiány miatt halogattuk. Oda jutottam, hogy nem érdekel a pénz sem, megtartjuk az esküvőt abból amennyi van, és elköltözünk. Én ezzel megszabadulnék a mindennapi kínszenvedéstől, de van egy öcsém és egy húgom, akikért szakad meg a szívem. Mit tanácsoltok ilyen helyzetben?


2011. aug. 10. 09:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%

Sajnálom. Valószínű a legjobb megoldás magadra nézve, ha valóban férjhez mész és elköltözöl.


Azonban én az a típus vagyok, aki nem hagyná a szüleit és a testvéreit. Én nem tudnék egy cseppet se boldog lenni sehol, ha tudom, hogy a testvéreim és anyukám szenved valahol. Számomra tehát nem megoldás az esküvő és a költözés.

2011. aug. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen vitessétek el apád egy olyan helyre, ahol beültetnek a bőre alá egy kapszulát, amire ha ráiszik, nagyon rosszul fogja érezni magát! Ha máshogy eddig nem tudta megállni, h ne igyon, ez után meg kell hogy állja majd!
2011. aug. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
az a helyzet, hogy sajnos ezzel nem tudsz mit csinálni. Apukád lehet, hogy csak akkor térne észhez, ha tényleg mindenki otthagyná. Anyukád nem lép, tudom, hogy sajnálod, de ő szeretné, hogy így legyen. Anyukádat kéne meggyőzni, hogy változtasson, és ezzel együtt apudat is választás elé állítanám. Vagy a családja, vagy a pia. Nyilván nem tudja egyik pillanatról a másikra letenni, de legalább megpróbálhatná.
2011. aug. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Te elköltözöl, ez a legésszerűbb. És így lesz egy mindig nyitott ajtó a testvéreidnek, ha le akarnak lépni otthonról.
2011. aug. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
97%

sztm ne költsetek esküvőre ha ilyen rossza anyagi helyzetben vagytok, hanem csak simán költözzetek össze

mi 12 éve élünk együtt ppaír nélkül és prímán megvagyunk

anno mikor már lett volna rá pénzünk a párom megkérdezte, hogy akkor most?én meg mondtam, hogy három év után én feleslegesnek tartom, szeretem megbízom benne

ha akrnám bármikor elvenne, de vannak sokkal fontosabb dolgok, a lakásvásárlás stb

a másik kérdésedre a válasz, hogy nem áldozhatod fel magad és az életedet, nem vagy mártír, természetesen továbbra is tudnád őket lelkileg támogatni, sőt ha nagy a gebasz akkor még nálad is aludhatnának, szóval ezzel sztm mindenki csak nyerne

2011. aug. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Anyukám nagyon fél, hogy valamit tesz magával, ha elhagyja. Sosem mondott ilyent apa konkrétan, de anya is, én is jól tudjuk, hogy ha elhagyja a családja, akkor alkoholba fojtja bánatát és halálra issza magát. Van a másik eset is, amit remélem nem fog alkalmazni, de sosem lehet tudni.


Volt már elvonón, de csak ideig óráig adott megoldást, innentől nem tudom mit lehet vele még tenni. :(

2011. aug. 10. 09:51
 7/25 A kérdező kommentje:
Nekem fontos a házasság, neki is, úgyhogy esküvő lesz. De már csak a nagyon szűk családi körrel és egy egyszerű vacsorával. Nem étteremben, nem puccosan, otthon szépen.
2011. aug. 10. 09:54
 8/25 anonim ***** válasza:
60%

Már bocs, de az esküvőre nem kell költeni.

Odamentek az anyakönyvvezetőhöz és két tanúval összeházasodtok. ja, hogy nem lesz hét országra szóló lagzi? Nem. De lesztek egymásnak TI ketten. És ez a lényeg.

2011. aug. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

9:46 igaza van. Tényleg lehetne egy kapszulát beültettetni apukádnak. Az nem elvonó, mert tényleg szarul lenne, ha inna utána.

Nekünk kis esküvőnk volt, csak a család. Nem került sokba és meghitt is volt.

Apudnak valami ultimátum kéne, hogy észhez térjen. Mondjátok meg, hogy vagy vállalja a kapszula beültetését, vagy fel is út, le is út. Ha valóban fontos neki a családja, akkor vállalni fogja, ha meg nem akkor hagyni kell, had tegye magával amit akar.

2011. aug. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Hát igen, ezt mondtam én is. Ez lesz a vége. Eleinte én is habos-babos esküvőről álmodtam, és hogyha nem is egy hatalmasat, de egy kisebb lagzit hozzunk össze, viszont most úgy néz ki kérünk időpontot és anyák-apák-testvérek jelenlétében megesküszünk.
2011. aug. 10. 09:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!