Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én férjhez megyek, de mi lesz...

Én férjhez megyek, de mi lesz a többiekkel?

Figyelt kérdés

Apám alkoholista. Vannak józan hetei, de amikor megérzi az ital szagát nincs olyan hogy meg tudjon állni. Legutóbb egy halálközeli élmény stoppolta le, az orvosok azt mondták, hogy SEMMIT, egy kortyot sem szabadna innia, ha élni akar. 4 hónapig minden rendben volt, de most megint iszik. Nem érdekli semmi, csak, hogy neki legyen meg a pia-adagja. Kölcsön-kölcsön hátán van és ő minden energiáját és pénzét elissza.


Édesanyám is tönkre van már lelkileg, de nem akarja elhagyni, mert egyrészt édesapám végleg tönkremenne nélküle, másrészt pedig tartja magát az esküjéhez. Hiába mondtuk mi gyerekek, hogy adjon ultimátumot, nem akar mert félti.


Én 22 éves vagyok, a szüleimmel élek, de ezt már nem bírom. A keresetem elment az egyetemi költségek kifizetésére, albérletet nem tudok fenntartani. A párommal 5 éve vagyunk együtt, rég tervezzük az esküvőt, csak a pénzhiány miatt halogattuk. Oda jutottam, hogy nem érdekel a pénz sem, megtartjuk az esküvőt abból amennyi van, és elköltözünk. Én ezzel megszabadulnék a mindennapi kínszenvedéstől, de van egy öcsém és egy húgom, akikért szakad meg a szívem. Mit tanácsoltok ilyen helyzetben?


2011. aug. 10. 09:39
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Hát ez a bőr alá ültetős dolog apámnál nem jött be, egy darabig nem ivott, aztán kezdte előlről. Aput a második szívinfarktusa térítette észhez, majdnem meghalt, ültettek be neki scant két érbe, azóta nem iszik, mert megmondták neki, hogy meghal ha iszik, most szed vagy tíz fajta gyógyszert, lassan már egy éve nem iszik. Anni van megengedve neki, hogy alkohol menteset ihat, az íze kedvéért!!!
2011. aug. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Erről a kapszuláról nem hallottam még, mesélnétek róla?

Félek hogy nem lenne hatásos, mert egyrészt tiltakozik minden orvosi beavatkozás ellen (a halálközeli élményekor is erővel vittük el a kórházba), másrészt pedig neki megvannak a mindennapi fájdalmai az ivástól és mégse hagyja abba. A mája tönkrevan, ebből kifolyólag az epéje is, a gyomrát égeti az alkohol és mégis iszik.

2011. aug. 10. 10:03
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Felelősséget érezhetsz magadon bőven, mert a soraidból azt látom, csak te vállalod a felnőtt szerepét, miközben szabadulni szeretnél a csapdából.

Ha csakugyan tanácsot kérsz, én azt mondanám, menj csak férjhez, mert jelenleg csak te tudsz bármilyen változást hozni a család életébe, és ezzel bizonyára a többiek szerepe is átrendeződik, míg ha marad az ember, a helyzet mitől változna? Nem szeretnék közhelyek írni, és nem tudom ugyan, a testvéreid mekkorák, de ez talán nekik is segítene felnőni. Az apud meg, ha rájön, hogy tényleg el tudsz szabadulni, talán megint próbálkozni fog jobb útra térni, de valamiféle lemozdulást ez biztos hozni fog nála.

2011. aug. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

figyelj, biztos kegyetlenül fog hangzani amit mondok,de én ezt így látom.

apád felnőtt ember, felelős a tetteiért. ő úgy döntött, hogy inkább az alkohol, mint a családja. ti nem fogjátok tudni megváltoztatni, és ezt el kell fogadnotok. ha magától nem megy elvonóra, és ti elkülditek, akkor az semmit nem fog érni.

anyukád is felnőtt ember, ő is felelős a tetteiért és a boldogságáért. ha úgy dönt, hogy marad apáddal, akkor az az ő döntése, azt is tiszteletben kell tartani...te is felnőtt vagy....

ha apád halálra issza magát, akkor az is az ő döntése volt...az enyém is ezt tette...el kell fogadni.

hiába akarnád megváltoztatni, nem fog menni. mindenki a maga boldogságáért felelős

2011. aug. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Apámnak konkrétan meg van mondva, hogy meghal ha iszik, de nem hat. Még az a halálközeli élmény se térítette észhez, pedig méregdrága gyógyszereket szed(ett) és józanul fel tudta fogni mi a helyzet.
2011. aug. 10. 10:05
 16/25 A kérdező kommentje:

ma 10:05

Hú, nagyon sajnálom. Úgy félek, hogy ez lesz a vége nálunk is. :( Hogy sikerült feldolgoznod?

2011. aug. 10. 10:06
 17/25 anonim ***** válasza:

elég régen történt már nálunk, azóta feldolgoztuk.

mi így fogadtuk el apámat. tisztában volt a következményekkel, mégis tette...mi sokáig támogattuk, biztattuk. aztán miután semmit nem ért, úgy döntöttünk anyámmal, hogy mindenki magáért felelős, így éltünk tovább, nem okosítottuk apámat, tegyen, amit akar. neki biztos így volt jó...

szerintem ez az egyetlen megoldás, hogy az ember fel tudja ezt dolgozni.

2011. aug. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Nem akarok aljas lenni,de szerintem ne spóroljatok,minden pénzeteket,ami van költsétek italra,aztán igya magát halálra.Másképp nem szabadultok tőle..Bocsi.
2011. aug. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Én csak ezt az egyet nem értem:

"jól tudjuk, hogy ha elhagyja a családja, akkor alkoholba fojtja bánatát és halálra issza magát."

Így is!Nem ezt részletezted? Csak így még mellette 4 ember életét teszi tönkre!Ja , hogy ez így jobb...? :O Érdekes felfogása van Anyukádnak!

2011. aug. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Igazad van, jól látod a dolgokat. De anyukám és a lelkiismerete nincsenek jó viszonyban. Ha elhagyná soha az életben nem tudná megbocsájtani magának, ha a válás miatti masszívabb piálásba hal bele.
2011. aug. 10. 10:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!