Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én férjhez megyek, de mi lesz...

Én férjhez megyek, de mi lesz a többiekkel?

Figyelt kérdés

Apám alkoholista. Vannak józan hetei, de amikor megérzi az ital szagát nincs olyan hogy meg tudjon állni. Legutóbb egy halálközeli élmény stoppolta le, az orvosok azt mondták, hogy SEMMIT, egy kortyot sem szabadna innia, ha élni akar. 4 hónapig minden rendben volt, de most megint iszik. Nem érdekli semmi, csak, hogy neki legyen meg a pia-adagja. Kölcsön-kölcsön hátán van és ő minden energiáját és pénzét elissza.


Édesanyám is tönkre van már lelkileg, de nem akarja elhagyni, mert egyrészt édesapám végleg tönkremenne nélküle, másrészt pedig tartja magát az esküjéhez. Hiába mondtuk mi gyerekek, hogy adjon ultimátumot, nem akar mert félti.


Én 22 éves vagyok, a szüleimmel élek, de ezt már nem bírom. A keresetem elment az egyetemi költségek kifizetésére, albérletet nem tudok fenntartani. A párommal 5 éve vagyunk együtt, rég tervezzük az esküvőt, csak a pénzhiány miatt halogattuk. Oda jutottam, hogy nem érdekel a pénz sem, megtartjuk az esküvőt abból amennyi van, és elköltözünk. Én ezzel megszabadulnék a mindennapi kínszenvedéstől, de van egy öcsém és egy húgom, akikért szakad meg a szívem. Mit tanácsoltok ilyen helyzetben?


2011. aug. 10. 09:39
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
De ez nem megoldás! Az én családom is hasonló ok miatt ment tönkre! Nővérem 14, én pedig 18 évesen csak úgy szaladtunk minnél messzebbre koleszba! Nézd, a tesóid is majd ezt fogják tenni, de nem fogjátok sajnálni anyukátokat? Mert mi nagyon sajnáltuk egyedül hagyni! Úgyhogy ezt megelőzve szerintem anyukáddal beszélgess el erről, ne akarjon magának egyre kegyetlenebb napokat! mert Apud nem hiszem, hogy változni fog! De Neked eszedbe se jusson tönkre tenni az életed miatta. Szépen költözzetek külön, hisz ez az élet rendje, ne okold magad semmiért,Testvéreid, Anyukád is legalább majd kicsit fellélegeznek Nálad! Ha otthon maradnál, akkor sem lenne jobb!
2011. aug. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Nem kell magának semmit megbocsájtania!

Senki nem tart apukád fejéhez pisztolyt, hogy igyon. Ez az ő döntése. Anyukád viszont így támogatja, ahelyett, hogy a gyerekeiért állna ki, hogy normális gyerekkoruk lehessen és ne kelljen egy alkoholistával együtt élniük.

Vajon miért fontosabb a férje, mint a gyerekei?

2011. aug. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Apád úgyis megöli magát, a testvéreidet mentsd ki és kész. Anyukád is kibírja azt a kis időt, hogy tiszta legyen a lelkiismerete.
2011. aug. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de én is otthagynám. Így is úgy is meghal saját maga miatt, de a gyerekeim életét ne tegye tönkre.

Miért kezdett el inni egyáltalán? Haverok? Vagányság? Milyen bánata volt, hogy nem tudtatok segíteni?

2011. aug. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen kezdeti bánata volt, de nekem az első emlékeimben már részeges volt. Kb. 11 éves koromig masszívan ivott, most is az jut eszembe az akkori időkről, hogy 5-6 évesen kérleltem a patakba esett alvó apukámat, hogy jőjjön haza. Elvonó lett a vége a dolognak és 6 évig teljesen tiszta volt! Egy korty alkohol se ment le a torkán ezidő alatt, azt hittük minden megváltozott. Jó apa, okos intelligens ember, mindenkinek jó véleménye van róla, én is nagyon szeretem. Aztán a gazdasági válság beköszöntével elveszítette a munkahelyét, nem sikerül fizetni a kölcsönöket és ez betett neki. Azóta megint úgy iszik mint előtte. Vannak tiszta hetei, de ha alkohol közelébe kerül nem tud ellenállni.
2011. aug. 10. 14:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!