Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha a párod, az...

Mit tennél, ha a párod, az elhunyt szerelme nevét akarná adni a leendő babátoknak?

Figyelt kérdés
Menyasszony és vőlegény voltak,a legnagyobb szerelemben, mikor a lány váratlanul meghalt
2009. ápr. 15. 16:08
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
84%

Így hirtelen azon is elgondolkodnék, hogy érdemes- e lennem ezzel a pasival.

Mert ha tényleg az elhunyt szerelme nevét akarja adni a gyereknek, az azt jelenti, hogy még valamilyen szinten mindig szereti és még mindig kötődik hozzá. Ebben az esetben viszont miért akar veled lenni? Miért akar babát? Hiánypótlás vagy a meghalt lány helyett?

nem tudom, nekem nagyon rosszul esne a dolog...

2009. ápr. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
88%
És még valami: Nem lehet, hogy ezzel a te tudat alatti kötődésed megromlana már első pillanattól a babával? hogy mindig eszedbe jutna a párod menyasszonya ha csak kimondod a nevét? (Előző voltam)
2009. ápr. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom hogy lehet ilyen önző a párod. Azonkívül ha mégis azt a nevet kapja a kisbaba és ne adja a sors, de külön mentek, akkor az nagyon király lenne nem????

De nem is értem, hogy jön ebbe a kapcsolatba, vagy egyáltalán szóba egy 3. ember???? Egyáltalán hogy juthat eszébe a párodnak ekkora lelki nyomással terhelni Téged? Mi közöd Neked vagy annak a kisbabának az apja "volt" szerelméhez, aki nem Te vagy? ááááá nem akarlak a további gondolataimmal sokkolni, de nem kellett volna a jövő előtt lezárnia a múltat?

2009. ápr. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
40%
Na, ezért a mentalitásért kértem (és kaptam) kivándorló útlevelet. Irány Izrael!
2009. ápr. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ, mindenkiét hasznosnak értékeltem. Nem vagyok még terhes, babát is csak évek múlva tervezünk, és még össze sem vagyunk házasodva. Igazából nem vagyok sem féltékeny arra a szegény lányra, dühös sem vagyok, hanem csak egyszerűen nem tudom megmagyarázni ezt az érzést...még a morbid sem jó szó rá... nem tudom. Fogalmam sincs milyen elveszíteni egy hozzám nagyon közeli embert, azt sem tudom, én hogyan dolgoznám fel...Ironikus az is, hogy nekem maga a név nagyon tetszik...
2009. ápr. 15. 18:24
 26/56 anonim ***** válasza:
83%
ne mert csa őt látná benne. az érzelmein nem tudná túltenni magát állandóan emlékeztetve lenne. Mindig olyan nevet kell választani a gyereknek ami nem emlékezteti az embert senkire mert csak azt az illetőt látja benne az ember
2009. ápr. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
84%
egyetértek azokkal, akik azt mondják hogy ne. nyilván ezzel kar neki emléket állítani, de ti már egy pár vagytok, nem élhettk az ő volt párjának az árnyékában. valóban, ő valahányszor kimondaná a nevét rá emlékezne, arra hogy mennyire szerette stb, te meg arra, hogy igen, az xy akit annyira szeretett. nagyszülők meg szülők neveit adjuk a gyerekeinknek emlékként, nem volt szerelmekét, akármiért is lett vége.
2009. ápr. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
62%
Bocs, de nagyon pontatlanul fogalmaztál. A kommentből - igaz, hogy én nem vagyok magyar anyanyelvű - azt olvastam ki, mintha egy harmadik személyről, ismerősről volna szó. Én vagyok az, akinek a magyar feleségét ugyanúgy hívják, mint annak féltestvérét. Erre a hozzászólásomra gondolj. Én ugyan nem vándorlok ki Izraelbe - örülök, hogy 20 évvel ezelőtt a hazátok befogadott -, de nekem sem rokonszenves az ellenzők - a támadók - szemlélete.
2009. ápr. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
73%
ilyen hogy juthatott eszébe?én még volt barátnö nevet se adnám,ha él ha hal.
2009. ápr. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim válasza:
74%

Lassan 6 hónapos a kislányom. Igyekeztünk úgy neveket válogatni, h senkiben se ébresszen semmiféle emléket, rossz érzést.

Új kapcsolatban a múltat nem illik feszegetni. Én sem mondom a páromnak, h X-nek szebb volt a szeme, ő sem nekem, h Y jobban főzött.

A múltat le kell tudni zárni, a halottakat pedig el kell tudni engedni! Az élet megy tovább.

Nem féltékenységből, de én sem tolerálnék egy ilyen ötletet. Ha akar, minden héten vigyen virágot a sírjára, gyújtson érte gyertyát, de a lányom ne kapja a halott kedves nevét!

Hiszen a gyermek közös, félig az enyém. ÉN hordom, ÉN szenvedek meg érte, ÉN nevelem. Enyém a vele járó gond, fájdalom, öröm, bánat. Mi köze ehhez egy számomra idegen embernek? Akár élő, akár holt.

Lehet vkire másképp emlékezni, másképp megtisztelni.

Engem meg tiszteljen meg azzal a kedves párom, h az áldozatos "munkámért" cserébe ilyen még csak meg se forduljon a fejébe!

Már ne is haragudjatok, de nekem ezt nem venné be a gyomrom! Ha mással kezdek új életet, nem vonom bele a múlt szellemeit (és jelen esetben tényleg)!

Ha pedig képtelen vagyok erre, nem kezdek új kapcsolatba. Csak akkor lépek tovább, ha már készen állok.

Én így látom ezt, bár lehet, h sokak számára rosszul.

2009. ápr. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!