Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem is igazi barát, csak...

Nem is igazi barát, csak kihasznál, érdekbarátság?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy a szüleimtől megkaptam életem első autóját.

Azóta a barátnőm feltűnően többet foglalkozik velem, mint azelőtt. Írok példákat.

1. Mindig kitalál valamit, hogy menjünk valahova, természetesen kocsival.

2. vigyem el a barátjához, aki a város másik felében lakik. Érdekes, eddig nem okozott neki gondot biciklivel elmenni, neki a nagy kerékpározás mániásnak, túrákra jár biciklivel meg minden.

3. Néha már csak úgy kerülgetünk a városba kocsival esténként (persze az is az ő ötlete), és ő állandóan azt csinálja, hogy felcsavarja a zenét, lehúzza az ablakot, és pl., ha a park előtt megyünk el néz kifele, les mindenkire, mintha csak azt mondaná "Na én vagyok a menő, mert ilyen kocsiban ülök"

De komolyan, már-már nevetséges, és gyerekes, és nekem ez az ablaklehúzás, meg bömböltetjük a zenét ez nagyon kellemetlen, sőt gáz. Én nem vagyok ez a "menőzős típus"


Mondtam neki, hogy fejezze be ezt az ablaklehúzást, és megkérdeztem, hogy neki most az a lényeg, hogy őt lássa mindenki? És sértődötten megkért, hogy vigyem haza....

Már nem bírtam ki, eddig nem szóltam neki, mert nem akartam megbántani, de ez a világ legnagyobb hülyesége, hogy csakúgy elkocsikázunk a városban x liter üzemanyagot céltalanul.


Úgy érzem, hogy már kihasználásba megy át a dolog, vagy érdek barátságba nem tudom, de nagyon gyanús. Ezért is írtam ki a kérdést, hogy túlreagálom-e esetleg, vagy igazam van. nagyon fájna, ha kiderülne az igazam, de ha úgy van, inkább derüljön ki.


Én tényleg nagyon szívesen vittem őt, de már megelégeltem:(


Köszi előre is!

23N


2011. szept. 5. 17:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
fizettesd ki vele a benzint ha csak úgy kocsikázi akar menni, máris nem lesz kedve
2011. szept. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
szerintem igazad van, ez a nő nemhogy pofátlan, még érdekember is. blöee :S jobb lesz neked nélküle. esetleg mondd el neki, mit érzel.
2011. szept. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
Ez a szomorú valóság. Igazad van...
2011. szept. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Hát lehet van benne valami. Ki fizeti a benzint a kocsiba? Ha a szüleid rájuk bírnád fogni, hogy hát sokallják a fogyasztást és csak nagyon fontos esetben használod a kocsit, hogy nekik könnyebb legyen.
2011. szept. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Vagy fizettesd ki vele a benzint, vagy mondd meg, hogy neked nincs kedved kocsikázni.
2011. szept. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

dehogy fizeti ki, még csak meg sem említi. Jobban mondva van, hogy megunom a nagy kocsikázást, mondom kész megállunk, beülünk egy üdítőre vagy valamire. Na akkor néha ő fizeti ki az egy vizet, és egy narancs levet.


A fogyasztásra nem foghatom, elég sokat járok vele, ezért is kaptam:) Meg az üzemanyagot azt én állom, azt kikötöttem szüleimnek.


Igen, lehet meg kellene neki mondanom, de előre tudom, neki fog feljebb állni.:S

2011. szept. 5. 17:44
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt mondtam volna. Egyszerűen ha legközelebb is el akarja fuvaroztatni magát valahova mondd meg, hogy bocsi de most nem volt pénzem tankolni. Pár ilyen alkalom után ki fog derülni, hogy ez csak érdekbarátság-e.

Amúgy szerintem egy igazi barát megérti, ha normálisan elmagyarázzák neki, hogy szívesen elviszed ha neked is arrafelé van dologod vagy valami baj van, de nem azért szerezted a jogsit, hogy a sofőrje legyél.

2011. szept. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Kit érdekel, hogy neki fog feljebb állni? Legalább megszabadulsz egy piócától.
2011. szept. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne engedd magad 'zsarolni'!

Ha neki áll feljebb, akkor álljon neki feljebb. Száműzd az ilyen 'barátokat' az életedből, mert szép lassan elszívják még az életenergiád is... Tapasztalat.

2011. szept. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%
Teljesen jól gondolod, h kihasznál téged! Nekem is ilyen "barátnőm" van. 4 éven át szinte minden nap én vettem neki a kaját meg még heti párszor az energia italt is. Mindig azt mondta h holnap visszaadja, de csak 1-2 alkalommal adott 100-200ft-ot. Utolsó évben inkább már nem is vittem pénzt, inkább én se kajáltam...és nem azért mert fukar vok hanem mert 1000-1500ft/hét kajapénzből én se nagyon voltam ki. Sztem mondd meg neki mit érzel, és ha nem érti, és megsértődik akkor soha nem is volt a barátod!
2011. szept. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!