Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem is igazi barát, csak...

Nem is igazi barát, csak kihasznál, érdekbarátság?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy a szüleimtől megkaptam életem első autóját.

Azóta a barátnőm feltűnően többet foglalkozik velem, mint azelőtt. Írok példákat.

1. Mindig kitalál valamit, hogy menjünk valahova, természetesen kocsival.

2. vigyem el a barátjához, aki a város másik felében lakik. Érdekes, eddig nem okozott neki gondot biciklivel elmenni, neki a nagy kerékpározás mániásnak, túrákra jár biciklivel meg minden.

3. Néha már csak úgy kerülgetünk a városba kocsival esténként (persze az is az ő ötlete), és ő állandóan azt csinálja, hogy felcsavarja a zenét, lehúzza az ablakot, és pl., ha a park előtt megyünk el néz kifele, les mindenkire, mintha csak azt mondaná "Na én vagyok a menő, mert ilyen kocsiban ülök"

De komolyan, már-már nevetséges, és gyerekes, és nekem ez az ablaklehúzás, meg bömböltetjük a zenét ez nagyon kellemetlen, sőt gáz. Én nem vagyok ez a "menőzős típus"


Mondtam neki, hogy fejezze be ezt az ablaklehúzást, és megkérdeztem, hogy neki most az a lényeg, hogy őt lássa mindenki? És sértődötten megkért, hogy vigyem haza....

Már nem bírtam ki, eddig nem szóltam neki, mert nem akartam megbántani, de ez a világ legnagyobb hülyesége, hogy csakúgy elkocsikázunk a városban x liter üzemanyagot céltalanul.


Úgy érzem, hogy már kihasználásba megy át a dolog, vagy érdek barátságba nem tudom, de nagyon gyanús. Ezért is írtam ki a kérdést, hogy túlreagálom-e esetleg, vagy igazam van. nagyon fájna, ha kiderülne az igazam, de ha úgy van, inkább derüljön ki.


Én tényleg nagyon szívesen vittem őt, de már megelégeltem:(


Köszi előre is!

23N


2011. szept. 5. 17:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

1.Szerintem ne keresd a társaságát:-)

2.Ha ő szól legközelebb mond neki, hogy sajnos nincs pénzed benzinre/elromlott a kocsi és nem tudod megjavíttatni!úgyhogy nem tudsz vele elmenni sehova :-)

2011. szept. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném hogy kihasználás, inkább az értelmi színvonalával van probléma, ugyanis elég egyszerű az a nő aki azt élvezi hogy furikázzák céltalanul és lehúzza az ablakot hogy mindenki lássa miközben bömböl a zene. Szánalmas :) én inkább ezért hanyagolnám a helyedben.
2011. szept. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
próbálj meg nemet mondani :)
2011. szept. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

sajnos azt kell mondjam, hogy igazatok van:(

de, ha nekem elkezd magyarázni, és még ő lesz megsértődve, megfogom tőle kérdezni, hogy "ugyan drágám, ha egy Ladát kaptam volna, akkor is letekergetnéd az ablakot?"

De nem? Ez annyira, de annyira szánalmas, kit érdekel, hogy látják-e, hogy ki ül abban az autóban? Engem nem így neveltek a szüleim, és az ő kedvéért nem is fogok egy beképzel majommá válni...!!


Sőt... nekem valahol még kellemetlen is, hogy szüleim vették meg a kocsit, és nem én magam dolgoztam meg érte.:S

2011. szept. 5. 18:11
 15/17 anonim ***** válasza:
Ez gáz. Más autójával villantani. Ez a csaj csak a lóvéra megy .Koccoltasd.
2011. szept. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

kihasznál 3 választásod van:

1.szakitottok

2.türöd hogy ezt csinálja

3.megbeszéled velle és nem viszed el mindig amikor kéri

2011. szept. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Lajli13 válasza:
Szerintem ez nem biztos hogy kihasználás. Lehet ez neki nem egy jó tulajdonsága, de bele se gondol milyen neked így hát ő nem kihasználni akar. Szerintem nem olyan nagy cucc ez megmondod neki hogy ezt fejezze be és maradjatok barik akkor is ha "nincs kocsid"
2014. febr. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!