Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan nőnek/nőttek fel azok,...

Hogyan nőnek/nőttek fel azok, akiknek értelmileg fogyatékos testvérük van? Milyen / milyen volt a gyermekkoruk?

Figyelt kérdés
2011. szept. 24. 17:28
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszadó,


az én testvérem is epilepsziás rohamokkal küzdött ,

ma már egészen jól beállították a gyógyszereit.

Ő vákummal született, agyvérzést kapott.

Azóta is imáimba foglalom az orvos nevét.

Azért is kértem, hogy olyanok válaszoljanak,

akik sérült ember mellett nőttek fel,

mert egy kívülállónak elképzelése sincs erről.

Nagyon szeretem őt, bármit megtennék érte.

Elképzelhetetlen számunkra, ha a szüleim már nem lesznek, intézetbe kerüljön.

De nem tudom megvetni, elítélni azokat, akik más állásponton vannak.

Hiszen tudom, milyen egy értelmi fogyatékos ember mellett -árnyékban- felnőni.

Az érzések bennem élnek.

2011. szept. 25. 11:48
 12/18 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó én egyetértek veled!!!!!
2011. szept. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is van egy elmebeteg testvérem ,paranoid skrizoféniában szenved. Anyám és apám teljesen kikészíti idegileg, állandóan dühöng, a lakásban szétveri a bútorokat, csillagászati rezsiszámlákat csinál! Kinyissa a vizet és nem zárja el, az órákig folyik, az összes villanyt felkapcsolja éjszaka, amikor anyuék lefekszenek, volt, hogy egy hónapban 40.000 Ft volt csak a vízdíj! Anyám és apám nyugdíja rá is megy a pazarlásra! Képzeljétek el, hogy van egy fogyatékos testvéretek, aki éjszaka kinyissa a csapokat és az reggelig folyik! Volt, hogy vagy 3 órát állt a zuhany alatt és engedte teljes keresz metszetben, ami csak a csövön kifért! A végén úgy kellett rátörni az ajtót! Ha nem ordibálunk vele, másnap is még a zuhany alatt állt volna!

Ti mit tennétek, ha ilyen fogyatékos gyereketek lenne? Sajnos a lipótmezei diliházat bezárzák....

2012. jan. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
82%

Én egy 23 éves lány vagyok.. Nekem van egy 18 éves autista lány testvérem. Elég szar gyerekkorom volt emiatt, főleg hogy faluban lakunk, igy gyorsan hire megy mindennek.........

Amikor a húgom pici volt, aranyos volt stb, meg normál szülés volt, semmi komplikáció nem volt nála. Senki nem gondolta volna h beteg meg auti lesz. 2 évesen vették nála észre, hogy nem beszél, sokszor agressziv, meg nem lett szobatiszta se a mai napig. Én akkor 6 éves voltam vagy 7 mikor kiderült. Elfogadni nem tudtam a mai napig, de a rokonság, az ismerősök ellenünk fordultak, sokan gyerekek közül 1 kalap alá vettek a hugommal (de azért okos, értelmes vagyok, leérettségiztem, vn szakmám meg munkám is). Szüleimnek egy hatalmas tisztelet kijár, mert Apám mindvégig kiállt értünk. Engem rengeteget csúfoltak, bántottak ezért az iskolában meg megbámultak ha jöttek értem anyum meg a hugom kocsival, stb. a tanároknak hiába lett elmondva de semmi nem történt........ 14 évesen a sok kudarctól bántástól depressziós lettem, stb. Érzem hogy a szüleim se birják ha a hugom éjszaka örjöng, stb.. Én meg végképp nem. Szégyenlem a helyzetemet, hátteremet, még ha van 2 szerető szülőm, akik mindenbe mellettem állnak, de megmondtam már nekik hogy lehet h szemétség, de Én boldog felnőttkort akarok magamnak ha boldog gyerekkorom nem volt, és ha ők már nem lesznek Én nem fogok egy koloncot a nyakamba venni, és felelősséget is csak magamért meg a saját gyerekemért fogok vállalni... Jah és ha kiderül hogy auti vagy down-kóros lesz a gyerekem 10000% hogy inkább állami gondozásba adom, főleg ha már van egy helyes egészséges gyerekem, mert pont azzal nem fogok kitolni... Mielőtt bárki is elitélne amit írok, annak csak annyit hogy vegye megához 2 hétre a hugomat, pelenkázza, szolgálja ki, etesse és viselje el az örjöngéseit.

Azt mondják hogy egy testvér az Isten ajándéka, hát akkor Én ezt megcáfolnám.

2012. szept. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 bogsoy válasza:
32%
a fogyatèkosságot kilehet szűrni tisztelem azokat akik elvetettèk azzal meg nemèrtek eggyet hogy valaki megszűli beadja vagy megszűli es megtartsa utána meg az állam pènzèből èlősködnek .nem dolgoznak de az ilyen duplapènzt kap azaz fogyatèkosságit akinek meg egèszsègesek azokmeg szegènyek.èn see tartanám meg.üzenem annak aki azt mondja hogy Őkis ugyanolyan emberek hogy akkor dolgozzanak igyis mennyi adót vonnak le a nemdolgozóaknak meg a nyugdijasoknak semmi haszon a fogyikbol
2016. jún. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Ucsó elötti vagyok 14/15-ös. Kissé régen írtam, talán nem aktualis, de az én testvérem egy szakellátó helyen van hetes iskolában, 7vegén hazahozzuk nem egyszerű, mert sokszor nem alszik, én meg dolgozok, és pihennem is kéne ha már van heti 1-2 pihenőm. A gyógycijai se úgy hatnak már neki ahogy kéne, már fene se tudja h hanyadik gyógyszit adták neki! De ha eltalálja az orvosa én eskü imába foglalom a nevét! Anyuék is egyre nehezebben bírják ezt már 50 évesek, és már felmerült h mi lesz a tesóval ha ők nem lesznek! Én már rajta vagyok h elköltözzek itthonról, jövőre remélem összejön. Lehet h önző vagyok, lehet téglával dobálni, amiért 27 évesen nem erre vágyok!
2016. aug. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%

29 éves nő vagyok. Van egy értelmi, mozgáskorlátozott fogyatékos öcsém. Gyerekkorom nagyon nehéz volt mivel nem értettem a szüleim miért nem foglalkoznak velem annyit. Általában tárgyilagosan fejezték ki a szeretetüket mivel időben nem tudták. Ez a mai napig is így van. Anyámat egy étterembe nem tudom elrángatni, mert mindig fáradt. Sokszor éreztem úgy, hogy hibás vagyok azért, mert nem tudok úgy viszonyulni az öcsémhez, ahogy sokak szerint "kéne". Tisztelem és becsülöm azokat az embereket akik életük végéig kiállnak beteg gyermekük/testvérük mellett, DE senki sem várhatja el a másiktól, hogy tovább cipelje a terheket. 0-24 órás felügyeletet igényel. Sokszor hisztizik, sír, éjjel felkel, forgatni kell, mint egy csecsemőt. Ezek mellett etetni, pelenkázni és sorolhatnám. Nagyon nehéz. Átmenetileg haza költöztem több, mint egy éve, de nagyon várom, hogy a saját életemet élhessem újra. Aki hasonlóan érez/gondolkodik tudja miről beszélek. Mindenkinek szíve joga eldönteni hogyan él! Nem kötelezhető SENKI arra, hogy ezt tovább vigye.

Elég régi ez a kérdés... de gondoltam megírom, hátha lesz olyan személy aki hasonló cipőben jár, mint én és végre tudok olyan emberrel beszélgetni aki tisztában van mit jelent egy ilyen helyzet.

2019. júl. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nekem az unoka testverem ertelmi fogyatekos.
2022. febr. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!