Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell tiltakozni egy...

Miért kell tiltakozni egy anya otthon felépítése ellen? Azok a nők lányok akiken kisiklott az életük és egyedül maradtak kis gyerekkel vagy terhesen nem érdemelnek segítséget?

Figyelt kérdés
Nem hiszem hogy egy elhagyatott kismama olyan nagy kárt tudna okozni egy területen. Szegények örülnek hogy fedél van a fejük fölött. Nem drogosok nem bűnözők egyszerűen csak olyan nők akiknek segítségre támaszra van szükségük. Szégyellheti magát az olyan ember aki ahelyett hogy segítene inkább még bele rúgnak azokba a szerencsétlenekbe.
2011. szept. 27. 13:40
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
93%
Gondolom az Érdi dologra gondolsz. Én egy ott lakóval beszélgettem erről. Az egyik problémájuk, hogy ez egy kis Sukoró ügy.Az egyház elcserélt egy értéktelenebb telket erre a telekre, mivel a választások után, most kezdődnek gondolom a földosztások. A második problémájuk, hogy van már arra anyaotthon, nem is egy, ami kihasználatlan, miért kell még, hát a fenti okok miatt. A harmadik ok pedig, hogy az egy parkváros, normális emberekkel, valahol jogos, hogy nem szeretnének szomszédnak cigány nőket, akik a futtatójuk elől menekül, tisztelet a kivételnek, nem azokra gondolok, akik az agresszív férjüktől menekül.
2011. szept. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
21%

Én ezeknek az embereknek azt kívánom, hogy csak kerüljenek ők hasonló helyzetbe, hogy nincs hova menni, és a társadalom lenézi őket!! Munkahelyre esélyük sincs, egyetlen reményük az anyaotthon, ahol a sorstársaikkal összefogva talán elindulhatnak valamerre...

Szégyen, hogy viselkedhetnek így az emberek!?

2011. szept. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
92%
Mi csak azt látjuk amit a hirekben mondanak,nem ismerjük a körülményeket,ennyiből elitélni embereket butaság.kevés az infó.
2011. szept. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
57%

Erről én is hallottam. Valamelyik híresség kezdte kiverni a balhét, aki a környéken lakik, aki tudja, írja le a nevét, nekem nem jut eszembe.

Lehetséges, hogy akadnak köztük kétes alakok / drogosok, tolvajok / és ettől tartanak a környéken lakók, de ezek száma úgy vélem, elenyésző lehet. Ilyenek mindenhol vannak. Általánosítani és megbélyegezni nem szabadna ezeket a nőket!

Épp elég baj az, hogy ilyen helyzetbe kerül valaki, sok nő kénytelen otthonról elmenekülni a bántalmazó "párja" elől. Vagy kidobja a saját családja, mert terhes lett. Vagy hajléktalan. Had ne menjen már a gyermekével egy csövesszállásra!

A rengeteg kocsma, szórakozóhely ellen miért nem tiltakozik senki? Na, ott aztán összegyűlik mindenféle figura, még alvilági is...

2011. szept. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
100%
Azért teljes titokban semmi nem marad. A vadállatok, akik elől menekülnek, felfedezik előbb-utóbb a rejtekhelyet, s ott ólálkodnak. Aztán az anyukák egy része sem makulátlan gondolkodású, új kapcsolatokat kajtatnak, azok is ott kóvályognak. Ettől félnek az ott élők, hogy a csendes környezetük látogatott lesz nem kívánatos egyedek által.
2011. szept. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
84%

Ha már emberségről beszélünk, az is nézzen magába, aki olyat ír, hogy anyaotthon oké, hajléktalan szálló nem oké. Gratulálok.


Na szóval, az ok, hogy valaki miért tiltakozhat egy anyaotthon (egybe kell írni!) megépítése ellen, szerintem nagyon egyszerű. Bár én nem tiltakoznék ellene, de értem, hogy mások miért. Nem úgy kell elképzelni, hogy egy ilyen helyen csupa lehajtott fejű, szomorú, csendes hölgy lakik, hanem általában olyanok, akik már korábban sem éltek valami rendezett életet, sokan egy erőszakos élettárs/férj elől menekültek oda, vagy a saját szüleik elől, akik nem igazán nézték jó szemmel, hogy gyerekük született. Szóval ne csupa kulturált, illedelmes nőt képzelj el, bár a gond nem is annyira velük van, hanem a hozzátartozókkal, akik azért gyakran kiderítik, hova is ment a nő, és előszeretettel balhéznak, ami érthető módon a környéken lakókat zavarja.

2011. szept. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
83%
Cooki a rádiós verte ki a balhét, vele szemben épülne.
2011. szept. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
75%
Én nekem vannak rokonaim ott, de nem hallottam róla. Mondjuk megnyugtatnék mindenkit, hogy még a kertvárosi részekben is élnek cigányok, és nem is kevesen.... Befogadó város kezdettől Érd, de az anyaotthonosok nem a "klasszikus" hajléktalanok, vagy drogos nők, hanem nagyrészt olyanok, akik felvállalták a gyereküket, de nincs hova menniük, menekülnek az agresszív apa elől stb.
2011. szept. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
55%
Biztos volt valami okuk az ellenkezésre. Meg aztán miért ne lehetne nekik is joguk kifejezni ha nem akarnak valamit? Én Érden lakom, és már elnézést de amíg az átlag embernek nincs megfelelő környezet addig azzal kéne foglalkozni! A központon kívül nincs egy szemetes, alig van játszótér, kutyafuttató, stb! Mikor ez egy megyei jogú város! Azért mert valaki bajban és még anya is, nem jeleti azt hogy neki minden jár, mindent megtehet és mindenki fölé kell helyezni.
2011. szept. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
27%

Olvastam róla és engem is nagyon felháborított.

Mert jaajj,mi lesz a nyugodt kertvárossal??!

Ugyan, mi lenne?Majd biztos felrobbantják, vagy szétrabolják ,összegraffitizik a kismamák.

Tudatlan, lelketlen, aki így gondolkozik.

Mégis, mit csinálnának szegények?Max kiviszik sétáltatni a babát,ez annyira zavaró és félelmetes?

2011. szept. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!