Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell tiltakozni egy...

Miért kell tiltakozni egy anya otthon felépítése ellen? Azok a nők lányok akiken kisiklott az életük és egyedül maradtak kis gyerekkel vagy terhesen nem érdemelnek segítséget?

Figyelt kérdés
Nem hiszem hogy egy elhagyatott kismama olyan nagy kárt tudna okozni egy területen. Szegények örülnek hogy fedél van a fejük fölött. Nem drogosok nem bűnözők egyszerűen csak olyan nők akiknek segítségre támaszra van szükségük. Szégyellheti magát az olyan ember aki ahelyett hogy segítene inkább még bele rúgnak azokba a szerencsétlenekbe.
2011. szept. 27. 13:40
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
67%
Meg joguk van nyugodtan élni a többi embernek is, és annyi gyerek melett hogy tegyék, a "kétes" nőkről nem is beszélve?
2011. szept. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
71%

Nem böri az anyaotthon, hogy zokognak meg üvöltöznek a rokonyok odakint! :S

Épp hogy menekülnek azok a nők, és minden otthonnak meg van a maga házirendje. Nem "bedobnak" oda 50 nőt, aztán ki-be járkálás meg pasizás, meg bulizás stb. Ugyanúgy van vezetője az intézménynek, segítők, felügyelők stb!!

2011. szept. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
47%

Így van, ahogy sokan írják!

Embertelen és gusztustalan dolog ez ellen tiltakozni.

Ezek a nők bajban vannak, segíteni kell nekik, nem még jobban beléjük rúgni.

Felháborító, hogy emberek így gondolkodnak.

Nem tudom, ha ők kerülnének bajba, akkor neki ez hogy esne.

Pedig mindenkivel történhet baj.

Nem feltétlen anyaotthonba kerül, de elüti egy autó, és megbénul, vagy megbetegszik, meghal a családja, és depressziós lesz stb...

Hipp-hopp ott találja magát az eddig lenézett "szerencsétlenek" között.

Akkor mit fog szólni?

Okoskodik tovább?

2011. szept. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
80%

És bizony hajléktalan szállókra is nagy szükség lenne.Lényegtelen, milyen okokból vesztették el a hajlékukat, nem biztos, hogy az ő szégyenük.az viszont a társadalom szégyene, hogy hagyják ezeket az embereket méltatlan körülmények között hánykolódni az Isten ege alatt.Kitiltani bezzeg könnyű őket a városból, de ezzel nem oldódik meg a probléma.Vissza kellene segíteni őket a rendezett életbe.

Még az állatokban is több jóérzés van a társaik iránt!!

2011. szept. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
88%
Tudjátok csak az a probléma, hogy ezt látja mindenki, de, hogy az egyháznak ez csak egy fal, ez az egész a földszerzésre, az egyháznak juttatott vagyonról szól, ami a Fidesz és a KDNP megállapodása volt.Vannak arra anyaotthonok, amik kihasználatlanok, akkor miért is kell még egy.
2011. szept. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
92%

Nehéz lesz itt igazságot tenni...

Kíváncsi leszek, mi lesz az ügy vége.

2011. szept. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért elég összetett dolog. Az anyaotthonokkal elméleti szinten nincs semmi gond, akárcsak a nevelőintézetekkel, árvaházakkal, hajléktalanszállókkal. A baj az, hogy nem mindenhol valósul meg a kulturált környezet. Nem ismételném az előttem írókat, de tény, hogy van balhé az anyaotthonok környékén, ha nincs egy erősebb kezű (értsd határozott) vezető, aki fellép az otthon előtt ordítozó, kukákat rugdosó, mindenkibe belekötő "apukák" ellen, Mert igenis van ilyen, aki fényes nappal, dobálja a kukát az otthon előtt. Én magam láttam. És igen, sajnos olyan anyuka is akad, aki nem tud kulturáltan viselkedni (pl. szemetel, köpköd, odapisil!!! a járdára-> szintén láttam)

Úgyhogy elméletben támogatom, de gyakorlatban... hát én sem szívesen laknék az anyaotthonnal szemben. Viszont azért hozzáteszem, nem minden anyaotthonban élő nő ilyen.

2011. szept. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
87%
Mi egy csendes környéken lakunk. Egy időben, egy kihasználatlan nagy hodályban-nem messze tőlünk-diszkót üzemeltettek. Kivétel nélkül MINDEN hét végén letörték, kiszakították a kapucsengőnket. A férjem pótolta, mert csengő nélkül nem lehet létezni, s köv. héten megint leszedték. És sorban az egész utcában.Hálát adtunk az égnek, mikor tönkre ment a bűntanya, és bezárt. Azóta nincs semmi baja a csengőnek:)) Tudom, hogy ez nem ugyanaz az eset, hordereje sem az, de a környezet nyugalmára lehet hatással egy ilyen intézmény. Szoktak az értelmi fogyatékosok otthona ellen is tiltakozni.Anyaotthonok ellen is - ahol egy anya nevel 6-8, intézetből kivett gyermeket. Lehet, hogy nem ez a hiv. neve,de sokan nem nézik jó szemmel ezt sem. Ha soha, semmi gond nem volna ilyen intézményekkel, akkor nem tiltakoznának. De lehet, hogy itt valóban telekspekulációról van szó inkább.
2011. szept. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
46%

és a rádiós cukit (ha ő az egyátalán) pont a telekspekuláció érdekli, mi?:)

Én akkor is anyaotthon párti vagyok, és hiszek abban, hogy a legtöbb ilyen nem "hodály" meg kulturálatlan nők szálláshelye. Hova menjenek 1-2-3 gyerekkel, lakás minden nélkül ? Meg a másik dolog, hogy "vannak más anyaotthonok is, kihasználatlanok". Hát ja. Beztos. Bp-en is pl. áll üresen a Szabolcs utcai kórház, mert annyira kevés a beteg, hogy nem is érdemes újranyitni....:S

2011. szept. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
96%
A városunkban abszolút sűrűn lakott helyen megvásároltak egy viszonylag nagy házat, és kinevezték hajléktalanok otthonának. Este van kapunyitás, és reggel 7-kor el kell menniük. Azóta a környék nyugalma elveszett. A környező parkokban tanyáznak a bokrok alatt, megszaporodtak pl a trafikfeltörések, sőt, késes gyilkosság is volt a környéken. Elképzelhető, milyen boldogan megy haza az a lakos, akinek a szomszédjában már délután négytől ott állnak sorban a lepukkant emberek, hogy bejuthassanak a kapunyitáskor.Sokan betegek, ha részegek, nem engedik be őket, akkor a megálló padján alszanak, odahánynak, akkora véres köpetek vannak reggelre a megálló padja előtt. S mindennek a belvárosban helye van? Kérdezik a szomszédokat, hogy akarnak-e itt élni, a házuk értéke meg ezáltal csökken, s eladhatatlan? Szép a humánum, de mindenkinek joga van hozzá.
2011. szept. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!