Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell tiltakozni egy...

Miért kell tiltakozni egy anya otthon felépítése ellen? Azok a nők lányok akiken kisiklott az életük és egyedül maradtak kis gyerekkel vagy terhesen nem érdemelnek segítséget?

Figyelt kérdés
Nem hiszem hogy egy elhagyatott kismama olyan nagy kárt tudna okozni egy területen. Szegények örülnek hogy fedél van a fejük fölött. Nem drogosok nem bűnözők egyszerűen csak olyan nők akiknek segítségre támaszra van szükségük. Szégyellheti magát az olyan ember aki ahelyett hogy segítene inkább még bele rúgnak azokba a szerencsétlenekbe.
2011. szept. 27. 13:40
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem a kismamáktól félnek, hanem azoktól akiktől a kismamák elmenekültek. A környékünkön is van egy anyaotthon. Nagyon aranyos anyukák vannak ott, egy játszótérre visszük a kicsiket. Egyszer, mikor a 3 hónapos fiammal a nagyszüleimet látogattam meg, akik 2 háznyira laknak az otthontól, egy férfi elkapta a karomat, odavágott a kerítéshez és közölte, hogy vagy kiküldöm X Y-t vagy a "fattyamat a földről kaparhatom össze"... A nagymamám, aki a kapuban már várt minket, hangosan jajjgatni és sikítozni kezdett erre figyelt föl a szomszéd, aki végül a segítségemre sietett. Szerencsére a picinek semmi baja sem lett és egy kis ijedtséggel és néhány kék folttal megúsztam én is, de bevallom azóta csak a férjemmel vagy szüleimmel merek átmenni hozzájuk.
2011. szept. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
93%

"hiszek abban, hogy a legtöbb ilyen nem "hodály" meg kulturálatlan nők szálláshelye"

Hát hihetsz, de ha te laknál a környéken, lehet, hogy neked sem tetszene. Nem most, hanem miután elkezd üzemelni. Amíg nem láttál ilyet közvetlen közelről, addig bármit hihetsz. Még egyszer mondom, én nem vagyok ellene, de örülök neki, hogy nem lakom anyaotthon mellett. Igaz, nem is mennék tiltakozni ellene, mert persze, valahol nekik is lenni kell, és ilyenkor adok hálát a sorsnak, hogy eszem ágában nem volt lakást venni, albérletben lakom, ha valami nem tetszik, hát elköltözöm másfelé.

2011. szept. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
16%
Most nem akarok már kampányolni, de ha adott egy anya a gyerekével, tegyük fel 2 hónapos baba, akkor majd azt mondják neki az anyaotthon előtt, hogy "nem , Te nem jöhetsz be, menjél a parkba?" Mert hajléktalanoknál elhiszem, főleg ha ilyen kapunyitásos a módszer. De az anyák nem beteg, tbc-s , akármilyen beteg emberek, hanem nők, kis gyerek(ek)kel,y gakran babákkal! Igaz nem ismerem a körülményeket, ezért lehet "kritizálni", de az anyaotthonokat ne keverjük már össze vmi lepukkadt hajéktalanszállóval! (megjegyzem halkan azokból is több kellene, kulturáltabb formában persze!)
2011. szept. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
100%
Van egyébként sok városhoz közeli, külterület, miért nem oda teszikaz ilyen szállásokat?
2011. szept. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
90%
Nem, a rádiós Cookit a saját otthona érdekli és megértem. Legyek lepontozva, de én is jó környékre költöztem, mert normális környezetben akarom a gyerekemet felnevelni. Tudom vannak hibájukon kívül bajba jutott nők is, de a többség nem ez. Én se akarnék olyan helyen lakni, ahol cigány s.ricik jönnek a nőik után, nem szeretném a gyerekemet olyan játszótérre vinni, ahol kis cigány gyerekek vannak, mert gyerekként se tudnak viselkedni. Én ismerem azt a részt, teljesen kulturált, megértem az ott lakókat.És ha ezt még tetézi, hogy nem is a jó szándék, hanem egy telekspekuláció vezérli, igenis kiakadnék.
2011. szept. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
89%

na igen a c..ány stricikkel rátapintott a lényegre az előző hozzászoló..én is hasonlót akartam írni.

Megértem,hogy nem akar valaki több veszélyes,koszos ,lepusztult orkot a kölykeikkel a háza mellé.Nme tudom,ti voltatok már anyaotthonban?szerintem nem,mert elég naiv és idealizált kép él a legtöbb hozzászólóban:) Sajnos ott elenyésző számban vannak,akik tényleg megérdemlik a segitséget,és nem ingyenélni akarnak (relative ingyen ugye.........) . Már igy is túl sok van belőlük,nem kell több élősködőt eltartani. Teljesen megértem a tiltakozást.

És ti is megértenétek,ha lenne fogalmatok róla kik vannak az anyaotthonokban és miylen alakok lézengenek körülöttük.

2011. szept. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
100%
Ez az egész kb. olyan, mint amikor olyan védi a kisebbséget, aki nem élt még velük egy házban, udvarban! Azokat az anyákat sajnálom, akik önhibájukon kívül utcára kerültek a gyermekükkel, ez természetes. De sajnos nagy részük nem ilyen azoknak, akik anyaotthonokban élnek. A "rokonaikról" nem is beszélve. HA normálisan lenne "szűrve", hogy kik költözhetnek be ide, akkor úgy gondolom nem sokan tiltakoznának. De ez meg "diszkriminatív" lenne, így ilyen sosem lesz. Ezért én megértem azokat is, akik nem szeretnének a családjuk, lakásuk, házuk közelébe semmi olyant, ami zavarhatja a nyugalmukat. A megoldás talán egy olyan külterületen felépített anyaotthon lenne, ahol nincsenek a lakók közvetlen közelében.
2011. szept. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:
Te jó ég ki beszélt itt a kisebbségről senki. Én konkrétan a fiatal bajba került nőkre meg a gyerekekre gondoltam. Vagy talán nem érdemelnek támogatást, menjenek az utcára mert zavarnák az idilli környezettet. Engem mindig arra tanítottak hogy soha nem szabad lenézni senkit inkább segíteni kell mert nem lehet tudni mit hoz a holnap ma ő van benne holnap talán én, semmi sem biztos az életben csak a halál hiába hiszi azt bárki is hogy mindene megvan fentről mindig nagyot lehet esni. Jó lenne ha ezt mindenki megértené. Az erőszakos férfiak ellen meg össze fogni kéne nem megijedni töllűk ők se higyjék magukat sértetlennek mert nem azok.
2011. szept. 28. 15:06
 39/45 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, nem bántani akarlak, de akkor törekedj, hogy a te szomszédodba építsék meg.
2011. szept. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap 16.57 vagyok.

Kérdező! Ha nekem szántad a kommentedet (Te jó ég...) Tudsz mondatot értelmezni? Én azt írtam, hogy "olyan, mint amikor.....". Nem azt mondtam, hogy kisebbség, bár azok is vannak köztük bőven. Én azt akartam ezzel mondani, hogy sokan védik a kisebbséget, nem tudják elképzelni, más miért utálja. De aki így védi, az nagy valószínűséggel nem lakott még velük egy helyen, házban, udvarban, környéken. Mi laktunk és senkinek nem kívánom!

Szóval, hogy értsd, ez egy hasonlat volt.

A másik dolog! Össze kell fogni a férfiak ellen. Igen, mondj nekem egy olyan embert, aki szívesen húz ujjat olyanokkal, akik már börtönjártak, bűnözők, nem riadnak vissza az erőszaktól, a késeléstől.... Szóval nem olyan egyszerű ez, mint ahogy te gondolod....

2011. szept. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!