Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi helyzetről? (keresztszülőség)

Figyelt kérdés

Párom testvérééknél kisbaba születik. Egyik részről páromat kérték fel keresztapának, másik rokonságból pedig egy lányt keresztanyának.

Ez eddig rendben is van, mivel párommal "csak járunk" - már több éve és komoly a kapcsolatunk. Viszont azt mondta az apuka: "Úgyis párosban lesztek ott, mindenki a kedvesével". Tehát a tényleges keresztszülők és azok párjai, így együtt, négyesben - de ugye én és a másik srác mégsem hivatalosan.

Volt valaki hasonló helyzetben: még nem voltatok házasok, de a párod felkérték keresztszülőnek, vagy olyannal jöttél össze, aki már keresztszülő volt? Milyen a kapcsolat a babával/gyerekkel, hogy megy az ajándékozás?


Elnézést, ha nem érhető, kérdezzetek!



2011. okt. 3. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Keresztanya vagyok, a párommal a keresztelő után nem sokkal találkoztunk, 5 éve vagyunk együtt. Hozzáteszem nem kisbabaként keresztelték a lányt, már 14 éves. Mi nagyon jó viszonyban vagyunk, a párommal is elbohóckodik, jól elvannak mikor találkoznak. Ez szerintem cseppet sem furcsa helyzet, mégsem kérhetnek fel téged vagy a lány barátját hogy legyen a keresztszülő, de úgy látom ezt te sem várod el. Elmész, megnézed, a kereszteléskor úgyis csak a párod és a keresztanya jelölt lesz a gyerekkel a pap előtt.

Ajándékozást nem tudom hogy kellene, ez sok mindentől függ, kerestek- e a pároddal, akkor vehettek közösen valamit, de mondjuk ha te még tanulsz akkor meg kell beszélni a pároddal hogy hogy gondolja az ajándékozást, közösen adjátok, vagy te adj valami kis apróságot.

2011. okt. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Jaj ebből nem kell olyan nagy ügyet csinálni...


Pl egyik rokonoméknál mikor a baba megszületett a nagynénit/nagybácsit kérték fel: az anyuka húgát, és az apuka öccsét akik akkor 16 és 17 évesek voltak. Mindketten azóta megházasodtak, és tiszteletbeli keresztanya és keresztapa lett az igazi keresztszülők házastársa. Attól még szerethet és te is őt, mert nem te tartottad a keresztvíz alá.

2011. okt. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha jólértem a kérdésed, akkor az jut eszembe, hogy tudok olyan esetekről, hogy a pap nem engedte a nem házas párok vagy egyikük keresztszülőségét, mondván, hogy "vadházasságban" élnek.
2011. okt. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nee, szerintem egy kicsit felfújod :) Tényleg ne szentelj ennek ennyi energiát! :) A gyerkőcnek akár keresztszülője vagy, akár nem, attól még szeretheted. Nem ezen fog múlni, hogy milyen lesz vele a kapcsolatod.


Az ajándékozást pedig beszéld meg a pároddal.. :)

2011. okt. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Természetesen nem várom el. Érthetően nem engem választottak, mivel még ténylegesen nem tartozom a családhoz, amúgy a pap nem tudom, mit szól az ilyen esetekhez. (Vélhetően és remélhetően azért párommal később házasok leszünk.)

Nem fújom fel a dolgot, csak úgy érdeklődésképp kérdeztem.

Huszonévesek vagyunk a párommal, mindketten keresünk, az ajándékozásból nem lesz gond, mert szeretek ajándékozni és szerintem ugyanúgy viselkedem és törődöm majd vele, ahogyan párom teszi ill. ahogy tenné fordított esetben is.

Jó példa, amit a második írt, hogy fiatalon lettek keresztszülők, biztos nem ezen múlik a dolog. Én is úgy gondolom, hogy ez egyfajta formaság csak, nem ettől függ bármi. Később esetleg a keresztszülő lesz bérmaszülő vagy tanú esküvőn, de ezek szintén formaságok.

2011. okt. 4. 13:26
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a lányomnál van így. Keresztapa és keresztanya 2 unokatesóm lett, a fiúnak akkor már volt menyasszonya. Azóta összeházasodtak, semmi gond nincs. Lányom alkalmakkor 2 helyről kap ajándékot, mi is 2 helyre veszünk az ő gyerekeiknek.
2011. okt. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó, hogy téged nem,de engem egy picit biztos sértene a dolog. (hogy nem engem választanak - meg lehetne oldani, ebben biztos vagyok)

Egyébként nekem is a családból vannak a kereszt szüleim, akik nem házasok, hasonlóan, mint nálatok tervezik. Pedig mindkét fél házas volt már akkor. Ebbe még nem is gondoltam bele, remélem a házastársaknak nem esett rosszul anno

2011. okt. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem családon kívül választanak keresztszülőt teljesen érthető. A keresztszülőnek úgyis hagyomány szerint az a kötelessége, hogyha a gyerek szülei meghalnak, akkor ő támogassa, nevelje fel a keresztlányát/fiát.:)


Egy nem családon belüli személy, ezt nem nagyon hiszem, hogy bevállalná. Hacsak nem a család régi ismerőse.:)

2011. okt. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ezekben abszolút igazatok van! Egyrészt nem sértődtem meg, mert érhető volt, másrészt ez vica-versa, szóval később párommal mi is kényünk-kedvünk szerint fogunk választani, amibe senki és semmi nem szólhat bele. És valóban, eredetileg az (volt) a funkciója, hogy esetlegesen a keresztszülő nevelje fel a gyerek(ek)et. De mindentől függetlenül azt mondom: ugyanúgy fogok vele viselkedni és szeretni.
2011. okt. 7. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!