Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy kutya fontosabb, mint...

Egy kutya fontosabb, mint bárki/bármi más? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Van egy ember a környezetemben, albérletben él egyedül, 1,5 szobában, korábban már volt egy tacskó keverék kutyája, de elajándékozta, mondván "nem tudja gondozni". Napi 8 órát dolgozik, plusz utazik is, mint a legtöbb ember, így valóban nem volt egészséges, hogy a kutya egész nap otthon legyen egyedül.


Ezek után beszerzett egy másik kutyát, kisebb termetűt, ugyanúgy a lakásba, és azóta gyakorlatilag nem jár el, mert "ne legyen egyedül szegényke", mi több, a múltkor kijelentette, azért nem mos, mert nincs pénze mosószerre, mert a kutyának kellett kaját vennie, mert nem eszi meg az olcsót, csak a márkásat.


Ez így tényleg normális? Ti mit gondoltok a helyzetről?


2011. okt. 20. 12:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi információ édeskevés a véleményezéshez. Számtalan egyéb ok állhat mögötte, a kutya inkább okozatnak tűnik, mint oknak.
2011. okt. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Mire vagy még kíváncsi?

Teljesen normál keresete van, egyedül fenn tudja tartani magát az albérletben, héba-hóba vannak párkapcsolatai is.

2011. okt. 20. 12:53
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
Nekem pozitív, hogy felelősséget vállal a kutyáiért. Az már más kérdés, hogy én nem vennék magamhoz két kutyát, ha nem tudnám őket (és magamat) gond nélkül eltartani, de ez az ő döntése.
2011. okt. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Csak egy kutya van, az előző el lett ajándékozva.
2011. okt. 20. 12:56
 5/21 anonim ***** válasza:
36%
1 biztos, abszolút nem normális. Az ilyen viselkedésnek általában amúgy valami emberekhez köthető félelem/fájdalom az oka, és nem ártana kezeltetni, mert aztán elhatalmasodhat, mint esetünkben is.
2011. okt. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok - akár arra is, hogy nem érte-e csalódás, trauma az utóbbi időben, ami miatt látszólag egy pótcselekvésbe fogott, amit jelen esetben a kutya jelent.


Kicsit hasonló helyzetben voltam már. Egyetemista voltam, albérletben és beszereztem egy kutyát. Párkapcsolati téren nem voltam túl sikeres, a kutya biztos pont volt. Nagyon kevés pénzem volt, néha a kutyával feleztük a konzervet.


Viszont az a kérdés, hogy a kutya mást nem hajlandó megenni, már kutyanevelési témakör, mert ha két napig fintorog a másik kajára, akkor harmadnapra lesz olyan éhes, hogy megeszi. Kutya még nem halt úgy éhen, hogy kaja volt előtte. Finnyás kutyát már én is szoktattam így le a márkahűségről, két nap után vígan megette azt is, amit addig nem szeretett, mert nem volt más.

Szintén kutya-szokás, hogy teli hassal is képesek olyan éhesen nézni a gazdi ebédjét, mintha hetek óta éheznének. A városi nyugdíjasok kutyái is jellemzően ettől vesznek fel virsliformát, mert "olyan éhesen nézett szegény" alapon túletetik.

2011. okt. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
6%
Aki kutyával él, az éljen kutyául! Szeretem a kutyikat, de csak távolról, nem úgy a gazdájukat!
2011. okt. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
19%

Nem normális..Szerintem az embernek az állat fölött kell állnia. Az, hogy az embereket (barátait) hanyagolja egy állat miatt, nem normális..

Barátkozz mással, ez már menthetetlen.

2011. okt. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
94%

Vannak emberek, akiket elég sok csalódás ért már ahhoz, hogy a kutyában tudjanak csak bízni. Lehet fölötte ítélkezni, de nagyon nem ajánlott, hiszen nem tudjuk az okokat. Valószínűleg eléggé kisiklott az élete, meghasonlott és már nem bír talpra állni. Ezt te nem feltétlen látod, csak azt hogy a kutyával foglalkozik.


Azt gondolom, hogy semmi szüksége nincs plusz bántásra neki, valószínű kapott már így is eleget szegény.

2011. okt. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%
Ezerszer egy kutya (vagy bármi más állat) mint egy újabb emberi hátba-döfés.......
2011. okt. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!