Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az elhunyt nagymamátokat...

Az elhunyt nagymamátokat amikor a nyitott koporsóban feküdt a ravatalozóban megpusziltátok, megsimogattátok?

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 11:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mennék oda, biztos sokkot kapnék, nem bírom az efféle látványt, még akkor sem , ha egy szeretett személyről van szó! Nagypapámat egy szörnyű vonatbalesetben vesztettem el, és 5 év kellett ahhoz, hogy szakember segítségével feldolgozzam, hogy ne legyen előttem hogy nézhetett ki egy ilyen baleset után.. pedig nem láttam.. :'( Nekem ez nem való..
2011. okt. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
én nagyim a kádban fürdés közben aludt el. Hála az égnek nem szenvedett, de én odamentem a tesómmmal, elbúcsúztunk tőle, megsimogattam a haját :( természetesen már le volt takarva, csak a fejét láttam a kis drágámnak, de elég is volt :( De fontos, hogy elbúcsúzzak tőle valahogy. A temetés viszont hamvasztásos volt, úgyhogy ott nem búcsúztam ilyen formában.
2011. okt. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
A nagymamám szerencsére még él (de sajnos nem sokáig), de imádott nagypapámat 8 évesen vesztettem el. Örültem, hogy még egyszer utoljára megpuszilhattam. Ugyanígy voltam édesanyámmal is pár éve. Sose bocsátottam volna meg magamnak, ha valamelyiküktől nem tudok elbúcsúzni.
2011. okt. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nagypapám hunyt el. 14 éves voltam, nem volt erőm megnézni... Nem bántam meg, így csak a mosolygós arca jut eszembe.
2011. okt. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem, és a nagyapáimat sem. Nem így akartam emlékezni rájuk.
2011. okt. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
100%
Drága nagymamámtól haldoklása idején vettem búcsút. Koporsót megközelíteni sem tudtam, de sajnos így is a beteg képe él bennem, nem a régi, az erős nőé. Két éve vesztettük el, remélem megváltozik az emléke egyszer. Az egész család nem tudta még kiheverni.
2011. nov. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem.. Mikor dédim meghalt a temetésére se tudtam elmenni, mert nem voltam otthon (osztálykirándulásra mentem de nem tudtam visszamondani..koporsós temetése volt) Sokáig lelkiismeretfurdalásom volt ezért, de évekkel késöbb jöttem rá h jobb nekem ez igy mert ugy emlékszek mamámra h egészséges volt mikor még utoljára beszéltem vele!!!!
2014. jan. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem nézném meg. Anya többször is mondta, hogy az apai nagyszüleit nem nézte meg, és ha rájuk gondol, mindig élve látja őket, és álmodni is szokott róluk, ahogy gyerekkorában együtt voltak. Az anyai nagyszüleit megnézte, és mindig úgy jutnak eszébe, hogy ott fekszenek holtan. Álmodni se álmodik róluk.

Én nem néztem meg papámat, sőt, senki sem nézte meg. Mamám se. Elhamvasztották. És szerencsére én is szoktam róla álmodni :)

2018. szept. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Megpuszilni nem, de megsimogatni megsimogattam amennyire tudtam, mert ilyen fóliában volt. Úgy nézett ki, mintha csak aludna.
2019. jan. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!