Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy átlag magyar...

Szerintetek egy átlag magyar ember mit kezd 2 milliárd forinttal?

Figyelt kérdés

Ti kinek mondanátok el, ha megnyernétek? Férjnek, feleségnek gondolom igen, de nagyszülőknek, gyereknek?

Sokszor hallottam, hogy a lottónyertesek végül depressziósak lesznek.

Könnyen el tudom képzelni, hiszen sokaknak fogalmuk sincs a pénz világáról, és gyorsan sokat veszíthetnek.

Ti mit gondoltok, nem őrülnétek bele?


2011. nov. 22. 15:08
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
En nem vagyok atlag, tehat nem kerdeztek a valaszom. :)
2012. máj. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
Érdekes, senkit nem érdekel, mihez kezdek üres zsebbel! Hát telivel majdcsak kitalálnék valamit!
2013. márc. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:

Soha nem értettem, hogy miért lenne terhelő, stresszelő az, ha valaki egyszerre nagyobb összeghez jut.

Egy a lényeg, nem szabad azonnal elkezdeni nyakrafazsra költekezni, mert ez a pénz ahhoz nem túl nagy, hogy ne lehetne a seggére verni pillanatok alatt.

Ellenben, ha valaki nem kezdene el nagylábon élni, hanem ésszerűen, de nem nélkülözve szeretne, akkor gondolom 50-100millióból simán kijönne egy mai átlag család hitelmentesítése+jobbfajta lakóingatlan+jobbfajta autó.

A maradék 1,9Mrd például:

3800 darab havi félmillás fizetés, ha csak feléled és a kispárnában tartod.


Ha beteszed egy kutyaközönséges banki lekötésbe, akkor életed végéig több, mint 9M/hó kamatjövedelem


Ha részben bankba, részben tőkegarantált alapokba, egy kis részt kockázatosabb alapokba teszed, akkor ennél mégtöbb elképzelhető.

Negyedév spórolásból egy új Porsche, párhavo spórolásból egy ház a Balatonon stb stb.

A lényeg, hogy a tőkét nem szabad elkölteni, maximum ami a legszükséegesebb, a hozamokból viszont úri módon meg lehetne élni.

2013. márc. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
83%

Minden nap másik ribanccal elégíttetném ki magamat.

Orálisan.

2013. márc. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
Komoly életcél...
2013. márc. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 balkalolka válasza:
Elinnám titokban. Aztán vennék új májat és kezdeném elölről. :)
2014. márc. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

Ferj/felesegnek muszaj, mivel közös vagyon a hazassag alatt szerzett, tehat fifti-fifti. (Nem mintha nem akarnam elmondani, csak mivel a kerdesben ez is benne volt. Bar ha lehetne, talan jobb lenne megkimelni a nyeremeny sulyatol...) Kisgyerekeknek semmikepp sem, nekik mondhato pl., h hitelre veszünk dolgokat.

2 milliard FT nem is olyan ok, nekem jöhet. :) Regota kineztem egy telket, ami az 1/14-ebe kerül. Erre egy modern, mindenfele nekem valo dologgal felszerelet hazat epittetek, es mivel ennek X idön belül kesz kell lenni (iskolak miatt), ez legalabb a 2/14-et kiteszi a hazbiztositassal együtt. A gyerekeim tanittatasa egy környekbeli privat ovodaban es iskolaban, amit a modszerei miatt mar 18 eves korom ota terveztem, es az oda-visszautazas, delutani foglalkozasok, mindezekre kb 18 eves korukig szamitva sztem legalabb 4-5/14-ed szamolhatunk. Napirenden van egy uj auto vasarlasa, parom is megerdemli. Elmennenk nyaralni is, sztem nyaranta 1-szer eleg 2 hetre, de azert 3-4 havonta egy wellness hetvege is jo lenne, szoval ezekre ugy a következö 30 evre ismet az összeg 1/14-evel szamolhatunk.

Az összeg 2/3-a a "nagy dolgokra" ennyi! Vannak meg aprosagok, amikre szinten kell szamolni. Pl. nyelvtanulas a fontosabb nyelveken egy alapszintig, tovabbkepzesek. Es akkor az adakozas resze: rendszeresen tamogatnek afrikai gyerekeket, akiket meg is latogatnek szemelyesen. Olvastam egy 4 gyerekes magyar csaladrol, akinek a 4.gyereke beteg, de gyogyithato, es akinek a sorsat egyebkent neten követhetjük, neki kapasbol fizetnek mindent. (Es meg biztos talalnek ilyen eseteket, amiket jol megvizsgalnek persze, mielött fizetnem.) Es egy nagyobb összeget a gyerekeimnek tennek felre "eletkezdesnek", pontosabban 3 nagyobb összeget nekik. A maradekot elfelezve a ferjemmel, sajat valalkozasokba kezdenenk. Elöször kicsiben, fokozatosan növelve, es mindig hagyva egy "aranytartalekot". Csak ezert elfelezve es nem együtt, mert erröl masok az elkepzeleseink. Az enyem egy környezetvedelmi vallalkozas lesz, es egy masik az utoljara tanult szakmamhoz kapcsolodo. De egyebkent szivesen dolgozunk együtt es jol is tudunk együttdolgozni, meg szivesen segitünk is egymasnak, tehat lehet, h közösbe megy at majd.

2014. márc. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!