Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek!? El akarom adni a...

Mit tegyek!? El akarom adni a házat mert nem tudom fizetni a törlesztő részleteket. A problémám az, hogy egy telken lakom anyámmal (külön házban)

Figyelt kérdés
Van két gyermekem és a párom.Rengeteg adósságot halmoztunk fel,a ház törlesztése még a párom fizetését is meghaladja és már 3 havi részlettel vagyunk elmaradva.Én pedig sajnos nem dolgozom.Végzettségem nincs,két gyerek mellett pedig nagyon nehezen találok "normális" munkát.Arra gondoltam,hogy leköltöznénk vidékre,ahol csak a rezsit kellene fizetni de anyám nem hajlandó ilyenről beszélni.Az ő nevén van a ház de mi fizetjük,tulajdonképpen a miénk,bár ő is fizet rezsit stb...De egyszerűen nem érti meg,hogy el fogja venni a bank és akkor még rosszabb lesz mint ha mi adnánk el.Már a gázt is kikapcsolták,jövő héten a villanyt is ha addig nem rendezzük.Mit tegyek?Ti mit csinálnátok az én helyemben?Külföldre is elmennék dolgozni hogy egy kicsit helyre jöjjünk de hát ahhoz is pénz kell......Segítsetek tanácsokkal,ötletekkel!
2009. máj. 22. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha édesanyádé a ház, akkor nem tehettek semmit. Ha ő nem akarja eladni, akkor csak a bank veheti el. Sajnos, amíg az ő tulajdona, addig ő is rendelkezik vele, tehát, ha nem adja a beleegyezését, akkor jogilag sem tudtok lépni, de gondolom, nem is akartok. Itt csak az segít, ha találsz munkát és gyorsan elkezditek törleszteni a részleteket vagy az anyuka belemegy az eladásba.

Tudom, hogy nagyon nehéz munkát találni, én főiskola mellett nem tudok elhelyezkedni sehol, mert nekem sem megfelelő a végzettségem.

Nem tudom, hogy beszéltetek-e már a helyi önkormányzattal? Kérhetnétek ott is anyagi segítséget. Lehet, hogy munkát is tudnak ajánlani! Szerintem bátran fordulj hozzájuk, mert ez így tarthatatlan, hogy rettegnetek kell a banktól! Sok sikert!

2009. máj. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nehéz okos választ írni, de az biztos, hogy mielőtt ezt eladjátok, nézni kell házat, ahová mehetnétek, ez nem szokott egy-két hét alatt lefutni. Ha találsz olyan hirdetést, ahol esetleg élhetne két generáció, azzal talán anyukádat is tudnád motiválni. Az a tapasztalatom, hogy bár az idősek nagyon maradiak, konzervatívak és nehezen mozdítható, meggyőzhetők, de ha picit alázatosabb vagy velük, a segítségüket kéred, akkor szívesebben együttműködnek. PL: "Anyu attól félek hogy elveszítjük a vagyonodat, tudom, hogy hibáztunk, hogy elmaradtunk a részletekkel, de nem volt szándékos, kérlek segíts, hogy vissza tudjuk fordítani ezt a folyamatot. Próbáljuk együtt megoldani, mert nekünk egyedül nem megy és kétségbe vagyunk esve, hogy ha ez így megy tovább akkor a gyerekeknek nem lesz fedél a fejük felett.." Mindezt persze saját szavakkal. Próbáld meg, anyukád a kulcsa a dolognak.
2009. máj. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon ismerős helyzet.


Ha édesanyádé a teljes telek, és rajta áll a Ti házatok, amire a tartozás fejében a bank bejegyzett jelzálogot, akkor itt mindenki rosszul fog járni nemfizetés esetén. Anyukád is. Akár akar erről hallani, akár nem.


Én azt javaslom, hogy kellő tisztelettel, de határozottan vázold fel neki (újra?) a helyzetet. Ha ennek ellenére nem érti meg, nem akarja felfogni és elfogadni, nem tudom, mit tehetnél még. Ő egy felnőtt ember, ha úgy dönt, hogy tönkreteszi a saját és a Ti életeteket is, nincs más, mint elfogadni a döntését és elmenni.


Előtte még a banknál próbálnék alkudozni. (Mint ahogyan teszem is.) Válság idején a banknak sem érdeke, hogy sok eladhatatlan (hiszen válság van) ingatlan kerüljön a tulajdonába pénz helyett. A legtöbb bank belemegy halasztott fizetésbe vagy olyan moratóriumba, hogy egy évig csak a kamatokat kell törleszteni. Mivel a törzstartozást nem törleszted, a végén persze még valamennyit ráfizetsz, és a futamidő is tovább tart, de kapsz egy esélyt, hogy ne ússzon el a ház.


Mindenképpen jobb, ha megpróbálsz tenni valamit, mintha ölbe tett kézzel várod, hogy mikor jön a végrehajtó.

2009. máj. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyukád nevén van a ház, az a gond, hogy nem a tiétek. Anyukád a tényleges tulaj. Nem akarlak megbántani, de nem használ ki titeket? Ti fizetitek a hitelt, de a különálló házatok az ő nevén van. Ezt hogy tudtátok ilyen rosszul elrendezni? Nem tehetsz semmit, ha nem tudod őt meggyőzni. Én a helyedben elvinném őt a bankba, ahol megigényeltétek a hitelt, hogy elsőkézből hallja, mire számíthattok, ha nem adjátok el a házat. Azt is mondd meg neki, hogy a bank így is, úgy is behajtja a pénzt, mert ha nem fizettek elárverezi a házat. Már késő, de felelőtlenül nem lett volna szabad ennyi hitelt felvenni egy fizetésre.
2009. máj. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hű, jó nagy bajban vagytok és fokozza a bajt, hogy vártatok hónapokig, pedig azonnal lépni kellett volna!


Úgy hallottam, hogy vannak "adósságmentő" csomagok a bankoknál, a válság miatt különleges segítséget is kaphatnátok...


Semmiképpen ne várjatok tovább, azonnal kérjetek tanácsot szakembertől, mert ha a Bank árverezi el a házatokat, akkor az értékének a töredékéért kótyavetyélik el, ki lesztek semmizve, mehettek albérletbe! 8-O

(Úgy tudom, hogy 6 havi tartozás után már nem választhattok, onnantól a Bank árverez!)


Üljetek le anyukáddal és komolyan beszéljetek vele : nincs más lehetőség, csak a ház eladása...


Persze, azt tudnod kell, hogy nem megy 1 nap alatt a házeladás sem... Van aki évek óta árulja a házát/lakását, nem tudja eladni...


Én a helyedben AZONNAL elmennék bármilyen munkára (takarítani, éjszakai árufeltöltés, babyszitter, stb.) a munka nem szégyen, a gyerekeidért biztosan te is mindenre hajlandó lennél...


Abba is kicsit jobban gondoljatok bele : vidéken lehet, hogy jó levegő van a gyerekeknek, lehet, hogy olcsóbb a rezsi, de semmi munkalehetőség nincs, sokkal drágább a közlekedés, sokkal drágább a megélhetés (messzebb van olcsó hipermarket, a közeli 1 boltban meg minden sokkal drágább), 1 iskola és 1 óvoda van, 1 buszjárat van, az orvos a szomszéd községben, 1 posta ami 4-kor bezár...


A külföldi munka jó lehetőség lenne, ha van konkrét ajánlatotok, de a pillanatnyi problémátokat nem tudná megoldani!


MOST AZONNAL érdeklődjétek meg az "adósságrendező" hitelt a legközelebbi bankban!!!


MOST AZONNAL menj el az Önkormányzathoz és érdeklődj, tudnak-e segíteni???


MOST AZONNAL telefonon érdeklődj a Gázműveknél és a Villany-szolgáltatónál : tudnak-e részletfizetési engedményt adni a tartozásaitokra (a kikapcsolás és bekapcsolás is súlyos tízezrekbe kerül!)...


Az ELMÜ-től épp a múltkor kaptunk olyan Nyilatkozat-űrlapot, melyben a szociálisan rászorulók kérhetik a védendő státuszba kerülésüket (náluk nem kapcsolják ki a villanyt), de ehhez az Önkormányzatnál is be kell jelentkezni és jelezned kell a rászorultságot!


Mondjuk azt nem értem, hogyan lehet, hogy a házatok törlesztése magasabb a párod fizetésénél??? Akkor miből éltek, mivel írod, hogy ez az egyetlen jövedelmetek?...


Megoldás lehetne még : ha kiadjátok a házatokat és ti egy olcsó albérletben húzzátok meg magatokat...

(Ez azt jelenti, hogy aki kiveszi a házat, annak 6 havi kauciót kell azonnal kp. letennie, amit majd kiköltözéskor vissza kell kapnia vagy ha volt rezsi-tartozása, arra betudjátok neki.)

De ezzel a rezsi fizetést is másra tudnátok áthárítani, a ház bérleti díja a törlesztésre mehetne...


Hirtelen ennyi jutott az eszembe... :-((


Szurkolok nektek!!!

2009. máj. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek be a bankba, es kerdezzetek ott meg, hogy mit tehettek, mit csinaljatok!!! Ne dugjatok homokba a fejeteket, ne varjatok. A semmitol nem fog megoldodni a helyzet.

En mindenkeppen bankba mennek, es elmondanam a tortenetet tisztan ugy ahogy van.

A mamat is vigyetek magatokkal, hogy megertse (remelhetoleg megerti) amit az ugyintezo fog a bankban mondani.

Ha nektek nem hisz, akkor remelem a banknak hinni fog

Amugy mit jelent az, hogy anyukad neven van a haz, es ti vagyis a te ferjed fizeti??? A ferjed azert dolgozik, hogy a te anyukadnak legyen haza? Kicsit furcsa, de gondolom nem pontosan irtad le a storyt.

Menjetek be a bankba hetfon!!!!!

2009. máj. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha hitel van a házon és anyukád valamilyen szinten tulajdonos, akkor a hitelszerződést neki is alá kellett írnia, tehát tudnia kell, nem fizetés esetén mire számíthat.


Teljesen mindegy, kié a ház, kié a hitel, a bank megtesz mindent, hogy behajtsa az adósságot, ha ez nem megy, elmegy a végsőkig is és pl árvereztetni fog, márpedig ez nyilván anyukádnak sem tetszene. Az ő helyében én is ki lennék borulva és nagyon haragudnék. Elkeserítene, ha a gyerekeim adósságot adósságra halmoznának fel úgy, hogy az én biztonságomat is fenyegetnék, de most már ez a helyzet kialakult, a megoldásokat kellene keresni. Szerintem tök mindegy, milyen munkát vállalsz, én a helyedben bármilyen "nem normálisat" is elvállalnék, hogy ne kerüljünk ennyire padlóra. Nem nagyon értem, mégis mire vártok, miben bíztok, ha nem tesztek semmit, hogy a helyzet megoldódjon.

2009. máj. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!