Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért várják el egyesek, hogy...

Miért várják el egyesek, hogy a párjuk a nem saját gyereket sajátként szeresse?

Figyelt kérdés

Pl egy nő hogy érezhetné a sajátjának, ha nem ő hordta a szíve alatt, nem ő szülte, dédelgette? Annyit el tudok képzelni, hogy egy 1-2-3-4- éves gyereket meg lehet szeretni, de biztos nem sajátként.

Ki mit gondol?

Ha valaki ilyen mozaikcsaládban él, írjon, nála hogy van!


2012. jan. 4. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
28%

Sehogy, ezért nem állok le gyerekes pasikkal.

Ha tudnád hány embert utasítottam el ezért :(

Ilyen családot pedig bőven találsz, lassan már nincs olyan gyerek, akinek nincs 5 féltestvére innen onnan összeszedve. Én letagadnám, ha velem is így lenne, az biztos.

2012. jan. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem egy ilyen családban pedig alap kell legyen, hogy egymás gyermekeit sajátunkként szeressük és ne tegyünk kivételt. Én nem vagyok és remélem nem leszek ebben a helyzetben, de számomra egyértelmű volna, hogy a férjemtől egyenlőséget várnék a közös gyerek és a saját gyerek között. Aki egy ilyen kapcsolatba belemegy szerintem ezt szem előtt kell tartania. Én ismerek ilyen családot, akik nagyon jól elvannak. Persze ellenpéldát is, nem is egyet.
2012. jan. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A páromnak is van egy lánya előző házasságából.

Nekem is az a meglátásom, hogy sajátként nem tudom szeretni, inkább barátként tekintek rá. Az az érzésem, ő sem akarná azt, hogy anyjaként szeressem, hiszen arra megvan a megfelelő személy :)

Azért elmondhatom, hogy ezzel a hozzáállással nagyon jó a kapcsolat közöttünk! A lényeg, hogy meg kell találni vele a közös hangot, és ne a környezeted elvárásait vedd figyelembe, hanem azt, hogy a gyereknek mire van igénye.

2012. jan. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom flenevelte a férjemet, és a két testvérét, miután a szülőanyjuk otthagyta őket.

A férjemnek ő az Anya, nem más, pedig van három saját fia is.

Anyós nagyon szereti a férjemet, engem is, a lányunkat is.

2012. jan. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet más gyerekét is szeretni, persze nem úgy mint a sajátodat de amúgy jól kilehet jönni velük ha megtalálod a közös hangot.
2012. jan. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azért más, ha te neveled mindig, vagy csak hétvégente van ott, vagy fele-fele időben. Gondolom más a helyzet ha a gyereknek van anyja, akit szeret, és kap egy mostohát, meg más ha mondjuk lelépett vagy meghalt az anyja, és egy másik személy tölti be a szerepet.
2012. jan. 4. 15:57
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném hogy sajátjaként kéne szeretnie, nyilván nem tudja minden esetben. Csak fogadja el, lehet attól még szeretni. Az én mostohaanyám sem hiszem hogy saját lányaként szeret, de hát én sem szeretem őt anyámként. Megvagyunk, nincs semmi probléma és ez így jó. Bár nem élek velük.
2012. jan. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
30%
Az a csóri gyerek mit tehet róla, hogy nem annak az illetőnek a gyereke? Mit ártott neki? Nem kell sajátként szeretni, de bakker, egy gyerek, ne bántsa már meg, akarva meg főleg nem!
2012. jan. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!