Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azért jöttem össze egy férfiva...

Azért jöttem össze egy férfival, mert vegetáriánus. Megért engem bárki is?

Figyelt kérdés

Nem tudom elképzelni az életmódját. Ilyen ultravega, szóval még tojást, tejet sem hajlandó a szervezetébe juttatni. Amikor megjelent előttem a jövőnk, akkor csak káoszt láttam. Tehát én eszem az olajban sült fűszeres marhahús szeletemet, ő meg ott előttem a vízből készült főzeléket, vagy a tippem sincs mit. És mint kiderült, szereti a húst, csak hát az állatok..tehát még nyugodt szívvel sem ehetnék előtte, mert az neki rosszul esne. Vagy meghal 40 évesen hiánybetegségekben, miközben van egy 14 éves fia. Vagy nem tudom. De nem tudom megérteni. Még a házi tejet sem hajlandó meginni. Meg például ezért nem rendelhetnénk egy pizzát, mert hogy van a tésztájában 2 deci tej.

26/N



2012. jan. 19. 18:18
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
55%

Azt gondolom, hogy a kifogásaid nagy része elképzelésekre alapul, és nem tényekre.


1. "Nem tudom elképzelni az életmódját." -és?

2. "Tehát én eszem az olajban sült fűszeres marhahús szeletemet, ő meg ott előttem a vízből készült főzeléket, vagy a tippem sincs mit." - ez téged miért zavar? Én például nem szeretem a tökfőzeléket, a volt csajom meg imádta. Akkor most emiatt el kellett volna hagynom?

3. "Meg például ezért nem rendelhetnénk egy pizzát, mert hogy van a tésztájában 2 deci tej. " - miért ne rendelhetnél magadnak? Legfeljebb ő nem eszik belőle.


A te feltételezéseid megállnák a helyüket, ha a csávó egy akarnok lenne, aki rád akarja erőltetni az életmódját. Erről azonban nem írtál. Ha pedig nem ilyen, akkor nem tartom indokoltnak a dolgot.

2012. jan. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
46%
Azt pedig kifelejtettem, hogy ez a hiánybetegség dolog sokkal jobban illik az állandóan húst zabáló emberekre. Miféle hiánybetegségre gondolsz?
2012. jan. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
57%
"Azért jöttem "nem" össze egy férfival, mert vegetáriánus. Megért engem bárki is?" - azért ebből pedig olybá tűnik, hogy te sem érzed teljesen korrektnek az eljárást...
2012. jan. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
35%

Teljesen megértelek.

Én sem akarnék egész életemben minden nap kétféle kaját csinálni, egy ehetőt és egy ehetetlent. (Ha nem csinálsz neki, akkor meg sz.r háziasszony vagy, és ha mellette eszed a húst, akkor meg érzéketlen.) Hosszabb távon is teljes lenne a katasztrófa, azon menne a veszekedést, hogy milyen ételeket adjatok a gyerekeknek (és neked lenne igazad...) Ráadásul idővel vékony, törékeny lesz, az első nátha sírba fogja vinni.


Láttam régebben egy riportot ilyen családokkal (vagyis a 0 IQ szülőkkel és a szerencsétlen áldozat gyerekekkel). A másfél éves gyerek alig tudott beszélni, de azt mondta hogy " a hús rossz, nem szabad megenni, fúj". Külön ovoda is van nekik, mindenki hófehér és beesett az arcuk. Csoda hogy még nem vették el tőlük a gyerekeket.

2012. jan. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
59%

Ha ő ki tudja magának találni, és elkészíteni, vagy te szívesen elkészíted neki az ő által szeretett hamikat és nem várja el tőled, hogy te is azt edd, és te nem csinálsz magadnak lelkiismeretfurdalást egy asztalnál enni a tiedet, ő az övét, akkor semmi gond.

Ha ő ad gondot emiatt, vagy te csinálsz magadnak, akkor viszont csak más párt kellene választani szerintem.

2012. jan. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Ezt csak te tudhatod, saját döntésed.

Megjegyezném, hogy a férjem sem eszik húst, se zöldséget, de ő azért, mert nem szereti. Pontosabban szalámi, virsli jöhet és kb. ennyi. Tésztát, krumplit eszik, bármilyen édesség jöhet, tej, tojás is. De se csirke, se marha , se disznóhús. Furcsa volt nagyon. De nem érdekel, mert szeretem és ő a világ legaranyosabb férje, pláne, mivel biztat, hogy azt csináljak magamnak, amit csak akarok, nem érdekli a szag, amitől rosszul lesz, és nem várja el, hogy neki bármi mást is csináljak.

Nélküle boldogtalan lennék, de ez az én történetem. Reméljük, nem a nagy Ő-t veszítetted el a döntéseddel.

2012. jan. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
22%

lehet én vagyok rosszul szocializálva, de nálam ez afféle úri finnyásságnak tűnik, ha valaki kikiáltja magáról, h vega, meg ezt nem eszik, azt nem eszik.

kíváncsi lennék ezekre az emberekre, hogy éhhalál szélén inkább lemondanak arról a szelet húsról, vagy "undorukat" leküzdve megeszik.

nálunk a családban volt értéke az ételnek, nem vinnyogtunk, h ezt nem eszem-azt nem eszem. persze mindenkinek van pár olyan étel a listáján, amit az élete árán sem enne meg (anyumnak a paradicsom, nekem a zöldbab, páromnak a sóska) de ezeken kívül, ha éhes vagyok, szívesen eszek meg akármilyen ételt, ami normálisan van elkészítve, és nem járt le a szavatossága.


a másik amin a fetrengek a röhögéstől, az a "sajnálom az állatokat". a növényeket nem, mi?

szerintem azokat az állatokat erre tenyésztik, és ha te nem eszed meg, akkor megeszi más.


meg tudlak érteni, én sem járnék ilyen hapsival. egy plázapicsnél még megértem, h játssza a nagy vegát, de egy hímneműnél ez nálam már a búzaság, férfiatlanság kategória...

2012. jan. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
35%

Remélem, bőrcipőt sem hord, mert ahhoz is állatokat ölnek meg. Gyapjúpulóver miatt lenyírják szegény birkák gyapját (kb az a kategória, hogy kifejik a tejet :)).

Valaki írt a kozmetikumokról, amelyekben állati eredetű összetevők vannak - olyant mit használ?

Szúnyogirás nyáron van nála? Ha autóval közlekedik, akkor gondolom, elég sok apró lény tapad rá holtan a szélvédőjére.

Zselatinos cuccokat sem kéne fogyasszon, mert a zselatin is állati eredetű.

És a pizzatésztába alapesetben nem is kell tej. Az sima kenyértészta, az pedig vízzel készül.

2012. jan. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
60%

"meg tudlak érteni, én sem járnék ilyen hapsival. egy plázapicsnél még megértem, h játssza a nagy vegát, de egy hímneműnél ez nálam már a búzaság, férfiatlanság kategória..."


Képzeld a nemi identitás nem attól függ, hogy valaki mit eszik meg. Attól hogy valaki homoszexuális, miért kellene vegának lennie? Mi itt az összefüggés?

Ekkora baromságot...



Amúgy a barátod jó nagy hülyeséget csinál, mert bizonyos nagyon értékes tápanyagok és néhány esszenciális aminosav csakis bizonyos mértékben a tejtermékekből és a tojásból, húsból vihetők be.

A barátodnál könnyen kialakulhat hiánybetegség.

tejet tojást kellene fogyasztania.

Én nem járnék vele, mert ez már brutális. Egészséges a vegetáriánus étrend, én is voltam, de én mindent ettem hús kivételével...

2012. jan. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!