Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy bírjátok elviselni ha a...

Hogy bírjátok elviselni ha a válaszadó emberek a családi megoldásaitokra lenézően vagy elégé leszolva válaszolnak nektek?

Figyelt kérdés

Sokszor veszem észre, hogy egyesek másképp értelmeznek egy kérdést mint ami valójában. A úgy fogalmaznék, hogy a számukra fontosabb jelzőket jobban megnyomják, mint ami számodra fontosabb lenne.

Eltudjátok e viselni azt hogy embertársaitok egy bizonyos fogalmat másképp írnának le mint ahogy ti gondoljátok és ettől válik negatívá válasz számodra?

Röviden annyi, hogy hozzá szólt a témához de nem a kérdésedet válaszolta meg.


2009. jún. 6. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Aki itt feltesz egy kérdést, annak számolnia kell a különböző válaszokkal, azok ütköztetésével is. És igen: van, aki másként értelmezi ugyanazt a kérdést. Mégis azt hiszem többnyire segíteni akarunk egymásnak. Még akkor is, ha nem mindig tetszik a válasz.
2009. jún. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval. Teljesen vadidegen emberek vagyunk, különböző nézetekkel, más gondolkodással, és ez benne a jó. Persze, már én is kaptam olyan válaszokat, amitől felakadt a szemem, de ezek fölött elsiklottam. Ő-k ilyenek. Ez is egyfajta gondolkodás mód :)

Talán megbántottak?

2009. jún. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
azért jó ez az oldal,mer szinte minden embernek más a világnézete,és eltérő válaszokból,megoldásokból válogathatsz.az,hogy az emberek gyakran nem a kérdésedre válaszolnak,vagy lenézően teszik azt,azért lehet,mert talán ők még nem voltak a te helyzetedeben.egyébként ha megsért valaki,ne foglalkozz vele,sztem nem azt kell nézni h mit mond hanem azt h ki mondja.egyébként egy szemtelen válasz,vagy egy sértő mondat csak azt az embert minősíti aki azt mondta
2009. jún. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem írókkal. Olyan emberektől tudsz ötleteket kapni, akik máshogy gondolkodnak, mint te, mert csak ők tudnak olyan dolgokra rávilágítani, amit te nem látsz. Senki sem lát mindent, mindenkinek van egy fajta világnézete és épp azért jó feltenni kérdést, mert a válaszokból kiderül, hogy mennyire máshogy gondolkodnak az emberek. Egyébként nem érdemes a szívedre venned a dolgokat. Vannak olyan emberek, akik ide beszólogatni járnak és nem segíteni akarnak. A válaszok hangneméből és tartalmából úgyis kitűnik, hogy kire érdemes hallgatni és kire nem.


Nem tudom, hogy mit értesz az alatt, hogy el tudjuk-e viselni, hogy mások másképp értelmeznek bizonyos fogalmakat. Ez olyan természetes, hisz mindenki más és írásban nem is tudjuk kifejezni, hogy mire kerüljön a hangsúly. Akkor honnan kellene tudni 2 sorból, hogy a kérdező pontosan milyen helyzetben van?

2009. jún. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Évi61 válasza:
100%
Azért kérdezünk,hogy a különböző életvitelü,-élettapasztalatu embertársaink véleményét halljuk és a döntéseinket meg tudjuk hozni.Biztos vagyok benne,hogy a negatív kritikus esetenként vádoló cálaszok is építő jellegüek.Sokan vagyunk és sok féléek,sajnos és jó lenne az érzésekre jobban odafigyelni.Tudod néha nem értjük a kérdéseket :)!Az értő olvasás hiányzik!!
2009. jún. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Engem az idegesit a legjobban, amikor a kerdezo vilagosan, erthetoen felteszi a kerdest es a valaszolo, kerdeseket rak fel, pedig jol megfogalmazta a kerdezo!
2009. jún. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig csak pozitív válaszokat kaptam. Bár hozzáteszem úgy kérdeztem, hogy semmi kényes témát nem érintett a kérdés, tapasztalatokat vártam. Nagyon különböző válaszok jöttek, de mindegyikében éreztem a segítő szándékot. De vannak kérdések, ahol nagyon érzékeny téma van soron és nagyon eltérőek a vélemények. Néha már csak ezekért a különvéleményekért is érdemes megnézni egy-egy kérdést. Például a sarkalatos kérdésekben, amik sokakat érdekelnek mindig szokott lenni egy kis perpatvar, ahol a válaszolók egymást osztják. Na ezeken kifejezetten jókat mosolygok. De van olyan is, amikor a kérdező kérdez valamit, de nem vár választ. Illetve egyféle választ vár, megerősítést. Ha pedig nem azt kapja, akkor jön a veszekedés. Nem vagyunk egyformák. :-)
2009. jún. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Számomra tanulságos, hogy látom, nem mindenki értelmezi úgy az általam megfogalmazottakat, mint szándékomban volt.


Egyrészt próbálom a stílusomat egyértelműbbé, egyszerűbbé tenni, másrészt mindig csodálkozásra késztet, hányféle ember és gondolkodásmód létezik.

2009. jún. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!