Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mernétek vállalni így még...

Ti mernétek vállalni így még egy babát?

Figyelt kérdés

32éves vagyok,van egy 20hónapos lányunk.Átlagosan élünk,mindig van arra amire kell,de nem költünk felesleges dolgokra,viszont nem is szűkölködünk.Viszont sok segítséget kapunk a szülőktől minden téren.Családi házban élünk, amit ha bevállalnánk a kis tesót bővítenünk kéne.Ez nem is lenne gond van egy telkünk amit eladnánk és abból építkeznénk.De és ez a problémám, attól még a havi bevételünk nem lenne több, félek nem jönnénk ki a pénzből. Szeretnénk még egy babát, aki egyébként úton is van,de most nagy dilemma előtt állok.Félek, hogy nem tudok meg adni mindent két gyereknek, félek hogy nem fogok tudni újra majd munkát találni, viszont később már nem akarok szülni, ha esetleg ezt a babát nem tartjuk meg.

Döntenem kell és teljesen tanácstalan vagyok!


2012. jún. 8. 13:31
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
74%
Ha már úton van, szeretnétek másikat is és nem szűkölködtök, akkor ne legyen kérdés.
2012. jún. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
A párom is az anyagiak miatt nem szeretné annyira a babát, esetleg majd később,de mint írtam később én már nem szeretnék szülni!
2012. jún. 8. 13:32
 3/46 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem elég egy gyerek a mai világban, de mi az, hogy úton van? Ha nem akartátok, miért nem védekeztetek?
2012. jún. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem egykének nem jó lenni, nekem 3 tesóm is van. Egykéket akiket ismerek mind el van kényeztetve és anyuci/apuci egyetlen kicsi gyereke maradt. Szerintem tartsd meg!
2012. jún. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

Védekeztünk,kiszakadt a gumi:(És hülye voltam, hogy nem vettem be esemény utáni tablettát!

De most már nem is ez a lényeg.

Egyébként én is egyke vagyok és nem vagyok elkényeztet, de tény, hogy nem szenvedtem sose hiányt semmibe, de ez nem azt jelenti hogy luxusba éltem,mert közel se viszont nem szeretném ha a gyerekeimnek nélkülözni kelljen esetleg.

2012. jún. 8. 13:48
 6/46 anonim ***** válasza:
74%
Itt annyi a lényeg, hogy nem szenvedtek hiányt semmiben. Gondolom a nagyobb gyerkőcről maradtak cuccok (ruhák, babakocsi, játékok stb.) így sok mindent nem kellene pluszban venni. Ami plusz lenne, azok a mindennapi dolgok (pelenka, popsitörlő, esetleg tápszer, kaja, bár amikor már rendes kaját esznek, hát az ugye nem mennyiség). Szóval ha úton is van és ezeket nézzük, szerintem tartsátok meg. Aki pedig a védekezésről ír, egyrészt nem ez volt a kérdés, másrészt arról nem hallottál, hogy védekezés MELLETT is lehet várandós egy nő?
2012. jún. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
57%
Inkább egynek legyen meg mindene,mint utána anyagi gondok.Később azért dupla költség,főleg ha ellenkező neműek,meg amúgy is.Inkább a biztosra mennék.
2012. jún. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
28%

Hát szerintem neked csak megbánás lenne.


èn sem értem hogy nem akarjátok (mert csak arról írsz mennyire nem akarjátok mindketten), még is úton van?


Èn nem tudom elképzelni hogy elvetessek egy gyereket aki egy normál családba jön úgy hogy nincs szükölködés. Vagy is ha nem lenne normál család, és minden hónap végén éheznétek, vagy tini lennél, ok az abortusz. Na de felnött érett emberek vagytok, gyereketek is van, nem éheztek, van hol lakni, van segítség és egyáltalán eszedbe jut elvetetni? nekem ez fura?

Szerintem vetesd el mert elég felelötlenek vagytok akkor.

2012. jún. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
58%

Én is azt mondom, hogy tarts meg. Nem éheztek, nincsenek lakás és kenyér gondjaitok. Már van egy kislányotok. A második gyerek, csúnyán mondva ha úgy vesszük "kevesebbe kerül" mint az első, mert sok dolgot örökölhet a nagytesótól. Ha már megfogant akkor örüljetek neki is! Legyetek vele boldogok!

Hidd el a kislányodnak is jó lesz egy tesó!

2012. jún. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
52%

Ha már úton van, szerintem ne most gondolkozzatok el rajta...

Szerintem egy abortuszhoz nagyon nyomós indok kell, nektek nincs (szerencsére), ha nem muszáj, ne vetesd el, pláne hogy amúgy szeretnéd, lelkileg megviselne...

2012. jún. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!