Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valakit megcsaltak, akár...

Ha valakit megcsaltak, akár csak egy csókkal is, nem mérgezi meg örökre a kapcsolatot, nem lesz mindig ott valahol mélyen?

Figyelt kérdés
El lehet ezt felejteni a másiknak egy házasságban, ha igen, hogyan?
2012. júl. 26. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
van aki túl tud nézni felette de van aki még a megcsalás gyanújától is iszonyodik.
2012. júl. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A megcsalás olyan, mint egy hajszál a levesben; még ha ki is veszed belőle (megbocsátasz), utána már nem tudod olyan jóízűen folytatni az evést...
2012. júl. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2. nagyon szépen megfogalmazta.


az a baj, hogyha megcsalás van, akkor a másik fél, ha megbocsát, akkor is a házasság felborul, lesz egyfajta egyenlőtlenség, a másik fél lehet hogy úgy fogja gondolni, hogy ha te megcsaltad, ő is téged, meg rengeteg viszály forrása lehet még jó pár évig. persze idővel elévül, de ez sokmindentől függ.

2012. júl. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
18:08 válaszolónak: a hasonlat nagyon találó!
2012. júl. 26. 18:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Megbocsájtani meg lehet. Tökéletesen elfelejteni, túl lenni rajta nem.

Csak akkor élheti túl egy kapcsolat, ha a másik(csaló) tényleg kezét lábát töri, hogy kifejezze mennyire te vagy neki a legfontosabb, és mindent megtesz, hogy ezt érezd. Ha te egyedül küzdesz azért, hogy túl legyetek rajta, akkor sajnos felejtős :(


Tudom, mert pont ilyen helyzetben vagyok, pár hónapja küzdök a helyzettel, de nehezen tudom elképzelni, hogy túl fogom tudni tenni magam raja, és kibírja a házasságunk...

28F

2012. júl. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

talán akkor ha az a dolog teljes mértékben érzelmek nélkül történt (ami ritka) és a másik fél beleegyezésével ha eleve úgy indították a kapcsolatot hogy megbeszélték, belefér mások kipróbálása is.

egyébként nem hiszem. mikor elhagyott az exem és új barátnője lett, váratlanul meglátogatott egyszer. nem voltam túl rajta, sokkolt, ő meg csókkal akart "megvígasztalni" (vagyis inkább nem bírta türtőztetni magát és kínozni akart).

persze elküldtem, őt meg hirtelen megszállta a nagy őszinteség és bevallotta a másik lánynak a csókot, méghozzá úgy hogy én másztam rá.

hát ezek után arról szólt a kapcsolatuk hogy a lány ugráltatta az exemet, kb. úgy beszélt vele mint egy kutyával mert jogosnak tartotta hogy "bűnhődjön". meg engem zaklatott, terrorizált.

2 évig játszódott ez, utána szétmentek.

exnek azóta sincs senkije, remélem így is marad. egy csaj sem érdemel ilyen görényt.

2012. júl. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

meg is lehet bocsátani,és túl is lehet rajta lenni,legalábbis nekem sikerült...

A lányt nem tartom r..cnak, a páromat nem tartom szemétnek,tudom miért történt,tudom,h igazán nem jelentett semmit(tudom,h hasonló szituban én is hasonlóan cselekedtem volna)..sőt,ha mondhatok ilyet nekünk ez tette helyre,az akkoriban igencsak labilis kapcsolatunkat...Szóval túl lehet lenni rajta,csak meg kell nézni,hogy érdemes-e rá a kapcsolat,és a másik fél..Mert szerintem ez olyan dolog,mint minden más az életben,sok dologból tevődik össze, a megcsalás pedig csak egy mozzanata a nagy egésznek..

Mi tudtuk,hogy érdemes,és az idő is minket igazol.

2012. júl. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Van aki megtud, de én soha nem tudnék, még a gyerekem apjának sem... 2.válasz viszont nagyon tetszett :-D
2012. júl. 28. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!