Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szóba álljunk-e még vele...

Szóba álljunk-e még vele valaha? Nagyon hosszú történet.

Figyelt kérdés

Hatan nyaraltunk egy aranyos házban a múlt héten. A tulaj velünk volt, mi az alsó szinten, ő a felsőn, de néha haza kellett mennie. Az össz szabály az volt, hogy semmi alkohol és semmi cigaretta.

Ehhez képest két barátnőm is beállított alkohollal: az egyik, akivel a probléma van, egy üveg pezsgőt, a másikra a szülei sóztak rá egy üveg pezsgőt és pálinkát, és még ott is mondták előttem, hogy belepakolták a csomagjába, mert sok van otthon és igyuk meg mi...


De csütörtökig senki nem nyúlt az italhoz. Csütörtök este mindenkinek megjött az sms, melyik egyetemre vették fel; mindenkinek volt oka örülni, kivéve a problémás csajnak, ő nem nyert felvételt sehova. Azóta irigy mindenkire, de hozzá kell tennem, amíg mi tanultunk, hogy jó érettségink legyen, ő a neten hajkurászta a pasikat és érettségik előtti napon hívogatott mindenkit, hogy hol vagyunk, mert ő kinn fekszik a dombon és egyedül érzi magát, és miért is tanulunk?


Na szóval: kb. tíz perc alatt ledöntött egy üveg pezsgőt, utána még féllel, meg egy negyed-fél üveg pálinkát, amit utána úgy kellett kitépni a kezéből; vérben forogtak a szemei, az is meglepett minket, hogy nem ugrott nekünk és egyáltalán emlékszik még a nevünkre. Azzal az indokkal kérte a pálinkát, hogy most csak neki van gondja az egész bagázsból és az alkohol majd mindent megold. Elzártam a pálinkát a szekrénybe.


Végig szemmel tartottunk,de valahogy elszívott egy doboz cigit és engedély nélkül bekvártélyozta magát egy másik barátnőm szobájába (3 szoba volt, 2 embernek kellett a nappaliban aludni az ágyakon, neki és még egy lánynak. A másik lány engedéllyel beköltözött egy negyedik lánynak a szobájába), és csukott ajtón keresztül terjengett a házban az alkohol és cigarettaszag. A szoba tulajdonosa bement hozzá: nem tudjuk, mit látott, de a lényeg, hogy többet nem volt hajlandó arra az ágyra feküdni.


Az éjjel 3x-4x rohant ki hányni, de az utolsó kettőnél arra se volt ereje, a szobában intézte el egy zacskóban.


Már ettől besokkalltunk, de ezt talán, ha nehezen is, de sikerült volna elnéznünk neki, mert mi se vagyunk tökéletesek. De voltak olyan megszólalásai, hogy az egyik barátnőm igazságtalanul jutott be az álomegyetemére, mert hátrányos helyzetű ( 3 testvér, mozgássérült anya) és ezért kapott 20 pluszpontot, míg neki mindenkije egészséges, édestestvérei nincsenek, ezért nem jogosult semmire. Ilyen áron a barátnőm sem szívesen került be, de hogy igazságtalan??

Én meg azt kaptam meg, hogy igazságtalan, hogy van két nyelvvizsgám. Mert azt csak úgy utánam dobták ám... 4-5 nyarat szenvedtem végig, mire a kezemben tarthattam a bizonyítványaimat, míg ő itt-ott járt dupla annyiért, sokféle pasival, de amikor hívtuk, ó, hát nekik erre nincs pénzük.


Szóval ez így együttesen tette be mindenkinél a kaput. Volt lehetősége, de elhibázta. Másik barátnőm nem is jelölhetett iskolát, maradnia kell a középiskolánkban OKJ-s képzésen, mert nekik tényleg nincs pénzük. Sírva mondta, hogy ő mennyire örült volna, ha csak a jelölésig eljuthat... de ő talán jobban örült a sikereinknek, mint mi. Na, én őt hívom igaz barátnak.


A lány másnap hazament és nem tudjuk, mit adott elő a szüleinek. Nagyon azt érezzük, hogy azt, hogy gonoszak voltunk vele, hogy nem vigasztalgattuk (de), nem éreztük rosszul magunkat, hogy felvettek mindenkit az álomegyetemére, amit első helyen jelölt (ez részben igaz, utána egyikünk sem tudott neki örülni). Voltak még ennek ennyire nem durva előzményei (ha valakit érdekel, azt is leírom majd), de ő azokban is csak jót akart, mi meg nekiestünk, mert az öt emberből egy sem volt hajlandó mindig csak azt csinálni, amit ő akart. Előtte lévő nap súlyosbodott az ügy, amikor beszóltam neki, mert már nem bírtam; rólam tudni kell, hogy ha beszólok valakinek és utána nem érzek bűntudatot és azt, hogy bocsánatot kellene kérnem, ott már nagyon durva dolgok vannak.


Szóval: az idő múlásával képesek leszünk neki megbocsátani, hogy a ház tulaja előtt hozott minket kellemetlen helyzetbe (neki persze finom verziót adtunk elő a távozásáról, de erősen gyanítja, hogy ferdítettünk) és nem jogosan vagdalkozik?


Előre is köszönöm a segítséget!


Ui.: A "Milyen rossz barátok vagyunk" című történetet kérném hanyagolni. Ha mi rosszak vagyunk, ő milyen? Mindent megpróbáltunk, hogy a lehetőségeinkhez mérten jó barátai legyünk, de volt, amit már mi sem bírtunk el.


2009. júl. 28. 07:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
A történetedből az jön le,hogy ez a lány nagyon kilóg a csapatból. Ilyenkor nincs mit tenni el kell engedni... Arról nem is beszélve,hogy nem tudom,hogy egy helyre vagy egy városba mentek-e egyetemre/fősulira,de ha nem akkor sajnos egy kicsit szét fog húzni a társaság,mert az egyetemeken mindig új baráti körök jönnek össze,és sajnos kevesebb időtök lesz egymásra. tapasztalatból mondom,hogy páran le fognak szakadni a társaságtól és ez a lány 100%.
2009. júl. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Célszerű lenne a történet teljessége érdekében a másik érdekelt felet is meghallgatni. Bár az a véleményem, ha én kerülnék olyan helyzetbe mint ő, (hogy engem nem vesznek fel - bármilyen okból - a többieket meg igen, és rosszul érzem magam emiatt - hát sűrűn elnézést kérek és hazajövök, nem rontom a levegőt. De nem iszom le magam, nem hozom magam megalázó helyzetbe.)


Abból, amit te leírtál, tényleg az jön le, hogy ez a lány eddig sem volt közétek való, most meg aztán végképp le fog szakadni tőletek.


Vannak emberek, akik mindig mindent más hibáival magyaráznak. Vagyis mindenre megtalálják valahogy azt a magyarázatot, hogy miért más hibás az ő kudarcukért. Látod itt is:

1, Ő nem hibás a nyelvvizsgák hiányáért, mert nincs pénzük.

2. Ő nem kap plusz pontot, mert nincs testvére, teljes a családja (tanulna ő úgy, ha még két másik is ott lebzsel a szobában, anyunak meg nincs pénze megvenni pl. egy hat-hét ezer forintos könyvet)

3. Ő azért itta le magát, mert titeket felvettek és őt bántottátok.

Valószínű az örömötök tényleg bántotta, nade erre írtam azt, hogy akkor meg kellett volna mondania őszintén: Lányok, ne hari, de én most nagyon kellemetlenül érzem magam, nem akarom elrontani a jókedveteket, örömötöket, ezért hazamegyek. és kész.

Otthon meg aztán már azt csinál a rózsaszín leányszobájában, amit akar.


Ne tartsatok haragot vele, de én a helyetekben nem is keresném a társaságát.

gondolom elkerültök a városból, irány kollégiumot, albérletet keresni, tájékozódni, hová is vetett benneteket ez a szép élet.

Ő is készüljön szépen a saját következő életére: vagy feláll ebből az életvitelből és még bőven lehet belőle valaki (akár diploma nélkül is!), vagy világ életében vesztes lesz és mást fog kritizálni, hibáztatni, pedig valójában önmagával van baja.


Hogy mit hordott össze? Beszélt belőle az alkohol. Mindössze meg akart bántani benneteket ezért dumált össze-vissza.

Bár azt tartja a mondás, hogy a gyerek és arészeg ember mondja meg az igazat...lehet neki tényleg ez a véleménye, csak eddig nem volt bátorsága odavágni.


Ha ő kezdeményezi, akkor egyszer - ha már csitultak az indulatok - beszéljétek ezt meg jó alaposan.


De ne rágódj, és örülj, nagyon jó lesz az egyetem és kitartást, sikert, boldogságot!

35/N

2009. júl. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Amikor ezeket mondta, még teljesen józan volt. Pénzük pedig van, mert egyetlen gyerek és kétkeresős családban. Olyan sok biztos nincs, de megvan mindene, sőt.


Azután haza is ment, hogy leitta magát... a szülei valószínűleg most minket utálnak, mert "bántottuk" az ő pici kislányukat, aki TÖKÉLETES.


Eddig is éreztük, hogy kilóg, de úgy voltunk vele, hogy a barátnőnk, szeretjük, majd alkalmazkodik hozzánk. Hát egy frászt. Ebből kezdődtek a gondok, hogy öt embernek kellett volna alkalmazkodnia egyhez, nem egynek öthöz. Amikor ezt is szóba hoztam neki, csak nézett rám. Látszott rajta, hogy azt gondolja, mi legyünk hálásak, hogy ő egyáltalán megtisztelte a jelenlétével a nyaralást.


Külön városba kerültünk el mindannyian, de akit nem akarok elveszteni, azzal mindenképp megpróbálom tartani a kapcsolatot.


Csak az fáj, hogy őt 12 éve ismerem és az utóbbi két évben dinkult meg, amikor körülötte mindenki elkezdte elveszíteni a szüzességét, ő meg gyorsan keresett magának egy pasit, lefeküdt vele 3-4 nap után és büszkén mesélte részletekbe belemenőleg, hogy miket művelnek egymással, már ő is nővé érett. Én csak most készülök elveszteni a szerelmemmel és ez is böki a csőrét, hogy 4 hónapja vagyunk együtt és még mindig szűz vagyok. Hát nem is értem, hogy képzelem...


Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, kíváncsi vagyok még mások véleményére is.

2009. júl. 28. 08:28
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja, és direkt nem beszéltünk arról, hogy minket felvettek, csak megemlítettük, amikor sms jött és a többiek kérdőn néztek ránk, mi meg mondtuk, hogy igen, és mi is van vacsorára? Most kezdünk neki örülni úgy igazából, hogy már nincs itt. Addig egyszerűen nem tudtunk/mertünk. Tehát semmi kérkedés nem volt.
2009. júl. 28. 08:31
 5/12 A kérdező kommentje:
És ami a legszebb, hogy nem is a szemünkbe mondta, hanem az egyik lánynak, aki majdnem sírva adta tovább.
2009. júl. 28. 08:56
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem őt nagyon elkényeztették, hasonlít kicsit öcsémre, aki szintén az italhoz és a bagóhoz nyúl, ha valami nagyobb probléma éri (pl. mikor szakított vele a barátnője egyszer, aztán öcsém visszakönyörögte magát, de addig viszont hányásig itta le magát, csak ő itthon). Öcsém is mindent megkap ám apámtól, csak van, amit apám pénzen nem tud neki megvenni, és ha az nem jön össze, akkor jön az ital és a bagó, nem tudom, mi lesz vele később, őt most felvették, de el is kell végezni.
2009. júl. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egyszerűen el kell fogadni, hogy van ilyen.

Elszúrta, de most még nem fogja bevallani, hogy Ő a hibás, inkább mindenki más az lesz, az egész világ. (Nem kell félni, biztosan a szülei is hibásak, otthon is elő fogja adni ezt. Tehát nem kell attól félni, hogy mit gondolnak majd a szülei. Ha normálisak, akkor átlátják a helyzetet, ha nem, akkor úgy is mindegy.)


Ami a kérdés másik felét illeti, arra csak az UTÁN lehet majd válaszolni, ha az illető magához tér ebből a sokkból. Azon múlik, hogy AKKOR hogyan viselkedik majd. Ha nem látja be, nem tudja azt mondani, hogy "sajnálom", akkor nem sok esélye van annak, hogy valaha is egy brancsba tartozzatok még. Akár megbocsájtotok neki, akár nem. Ez inkább a Ti ügyetek, annak a kérdése, hogy Ti, mennyire vagytok józanok, felnőttek, belátók. De ez csak egészen gyenge összefüggésben van azzal, hogy barátkozni fogtok-e még? Mert ha nem közétek való, és eddig sem volt az (azt írtad, voltak erre utaló jelek), és ez most csak kicsúcsosodott, akkor mire alapul ez a "barátság"? Eddig mi tartotta össze? (Ez nem derült ki nekem.)

2009. júl. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Hat szerintem azert ez mindket fel hibaja,h igy alakult!

Eloszor is nem hiszem el,h nem az volt az aznap esti tema,h kit hova vettek fel,...ez termeszetes is, de gondolj bele az o helyzetebe. Szerinted milyen szar lehet ilyenkor az egyedulinek lenni,akinek nem sikerult? te sem es o sem igazi barat, pl ha te az lennel,akkor mellealltal volna es szukseg szerint vigasztaltad volna, o meg ha az lenne,akkor megprobaltvolna orulni a te sikerednek, szoval mindketten elbuktatok ezt a dolgot.

Haragban allni viszont teljesen felesleges,erre majd rajossz evek mulva.

2009. júl. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Utolsó: ne hidd el akkor, de tényleg nem az volt. Jött az sms, elintéztük egy szóval aztán mentünk főzni, takarítani. Direkt miatta. Nem hagyta magát vigasztalni, ő úgy döntött, az alkohol meg a cigaretta megoldja minden baját. Hangosan becsapta a szoba ajtaját, jelezve, hogy mi kívülre kerültünk a kis világán, ahol csak neki van hely.


Másnap úgy viselkedett, mintha mi se történt volna; de az indulása előtti fél percben még odaszúrta a lánynak, aki a házat intézte és kínosan ügyelt a szabályokra, hogy csak tudnám, miért haragszol. Sajnálom, tőle? Soha.


Idézném a kérdésben írtat: ha én rossz barátnő vagyok, ő milyen? Mikor érdekelte, hogy minket hoz kellemetlen helyzetbe?

2009. júl. 28. 15:59
 10/12 A kérdező kommentje:
A "barátság" arra alapult, hogy hirtelen ott volt, és mindig, ha kellett neki valami. Azt hittük, változhat, mert előtte viszonylag normális volt.
2009. júl. 28. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!