Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Tanácstalan vagyok.

Mit tegyek? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Egy társasházban lakunk a férjemmel és a gyerekünkkel. Itthon vagyok gyesen így minden nap főzök frisset. Bárki főz , a lépcsőházban érezni lehet a szellőzés miatt.

A felső szomszédunk egy ilyen alkalommal átkopogott, hogy mi ez a finom amit főzök és én megkínáltam, vitt fel a gyerekeinek is.

Szeretek adni ha tudok és tudom, hogy rosszul állnak anyagilag. De már egyre többször jön és nekem ez már terhes. Időben is, pénzben is.


Hogyan mondjam meg neki, hogy már nem tudok adni (úgy hogy ne bántsam meg)?


2012. szept. 29. 10:49
 1/9 anonim válasza:
100%
Hű hát szerintem meg kéne mondanod neki, hogy nagyon szívesen adsz, de nektek is szükségetek van rá, így sajnos nem tudsz mindig adni nekik...De ha kötekszik, akkor elmagyarázhatod neki, hogy nem szép dolog visszaélni mások kedvességével...(persze csak finoman, nem bunkón betámadva)
2012. szept. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Készítsd el, elő a receptjét annak amit főzöl, és amikor beállít azzal, hogy mi az a finom, aminek érezni az illatát, nyomd a kezébe, azzal, gondoltál rá, ezért leírtad neki, hogyan kell megcsinálni.

Ha ebből nem ért, akkor legközelebb megmondhatod neki szó szerint, hogy bocsi, de az ő részükre most nem főztél.

2012. szept. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Elég kemény dió. Nem bírom az ilyen pofátlan embereket.

Ha legközelebb bekopog, hogy milyen finom illat van, mit főztél, megmondanám neki, hogy "xy kajával VÁROM A CSALÁDOMAT/FÉRJEMET". aztán elterelném másra a szót. ti hogy vagytok, te ma mit főzöl?!

És ha még ezek után sem veszi a lapot, és esetleg kuynerálna, megmondanám neki, hogy ne haragudjon, de csak 2-3 személyre főztél magadnak, a férjednek és a picinek (vagy ha ő még nem eszik ilyet... akkor, na, érted, szóval hogy csak magatoknak).

Ha még ezek után is kuncsorogna, akkor már erélyesebben mondanám neki, hogy ne is haragudjon, de nem tudok egy másik családra is főzni, nekünk az nagy kiadás. Szívesen adok recepteket, de mostantól csak magunkra főzök.

2012. szept. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen közölném, hogy CSAk annyit föztem, amennyi nekünk kell, de a receptet (amit elöre odakészitettél) mindjárt odaaadom.
2012. szept. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez ciki helyzet.Én megmondanám,hogy bocs,de nem tudlak eltartani.Kemény,de hatásos.
2012. szept. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hallgas zenét és ha csenget ne enged be.Igy könyen rá foghatod,hogy nem hallotad a csengött.Többszöri alkalom után lekopik.
2012. szept. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi, ez e receptes ötlet tetszik. Remélem, hogy veszi a lapot, de ebben nem vagyok biztos :S
2012. szept. 29. 11:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát figyu, ha nem veszi a lapot, ha nem akarja venni, akkor marad az, hogy keményebb hangnemet megütve közlöd, hogy csak magatoknak főztél, nem tudsz adni senkinek belőle, mert nincs annyi.
2012. szept. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na, volt azóta valami?
2012. okt. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!