Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy ilyen vagyok?...

Normális, hogy ilyen vagyok? Hogyan változzak meg?

Figyelt kérdés
A volt legeslegjobb barátnőm 4. év vége felé elkezdett az évfolyam menőivel barátkozni, aztán év végére tök egyedül hagyott, többet felém se bagózott. Ez nekem piszkosul rosszul esett. (Persze még mindig jó vagyok neki: ha már egy "menő" sincs a közelében és egyedül van.) Utána 5. félév után lett egy másik lb-m, de vele már nem volt ugyanolyan. Meg 6.-ra elment másik suliba. Megígérte, hogy levelezni fogunk... Hát én én írtam neki elég tartalmas leveleket, amire ő csak pár szóval válaszolt mindig. Aztán gondoltam, hogy ami nem megy, nem kell erőltetni. Ő is teljesen megváltozott, az itteni "menőkkel" még tartja a kapcsolatot. Erről ennyit. Aztán 6.-ban jött egy új osztálytárs, akivel egyezett az ízlésünk és a hobbijaink is. Úgy érzem, ő az eddigi legjobb lb-m. De félek, hogy ugyanúgy elvesztem őt is, ezért állandóan féltékeny vagyok, ha a menőkkel lóg. Két ilyen barátnője van, velük jár rajzszakkörre, át is szokott menni hozzájuk. Én mindig, amikor ezt hallom féltékeny leszek. Persze hagyom, hadd legyenek ott hármasban, nem fogok ezért én is menni rajzra. Osztályon kívül még van egy jó barátnője, akivel anime és rajzok terén jól megértik egymást. El fognak menni a karácsonyi conra. Közben mi benne vagyunk egy animés csoportban és terveztük, hogy a csopival ott összefuthatnánk. Én meg azt mondtam, hogy nem érek rá, mert hadd menjenek ketten oda (az lb-m meg a barátnője). Ha szerették volna, hogy jöjjek, hívtak volna. (Az meg mégegy dolog, hogy olyan animénből öltöznek be, amit én nem szeretek. Meg biztos lesz még másik con is... Próbálom titkolni, hogy milyen önző és féltékeny vagyok, de nagyon félek, hogy megint egyedül maradok! :S Mit tegyek? Hogyan változzak meg?Bocsi , hogy ilyen hosszú lett, szóljatok, ha nem értetek valamit. 14/L

2012. nov. 26. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vagy önző, legalább is én is így éreznék, ha ennyiszer cserben hagynának...

Esetleg leülhetnél a barátnőddel beszélni, hogy legyen veled többet.

14l

2012. nov. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kövezzetek meg, de az én felfogásom szerint ezért nincs olyan, hogy legjobb barátnő. Vagy ha van akkor az nagyon ritkán. Szerintem nincs veled semmi gond. :-) De ha akarsz egy fiú BARÁTOT (nem többet) akkor nyugodtan írhatsz. 15/f
2012. nov. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

14 évesen máshogy érzed még

nekem több barátnőm van, ebből 3an ismerik egymást, rajtuk kivül van még 1-1-1 barátnő akik nem találkoztak még a másikkal

mindegyikkel egyformán találkozok, csak mindegyikkel kb más programokat csinálunk

attól, hogy nem csak te vagy a barátnőjük, nem leszel elfelejtve, ha normálisak

de hidd el pár év és kinövik ezt a béna dolgot, hogy lb meg hasonló (ettől amúgyis a falra mászok ha hallom tőletek:D)

20L

2012. dec. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Ne legyél féltékeny, mégpedig azért ne, mert az igazi barátság mindent túl él! Tapasztalat! ;) Én 23 éves, lány vagyok, és nekem két barátom van. Egy fiú és egy lány. A fiút általános iskola első osztálya óta ismerem, a lányt pedig 7 éve. A fiú és a lány szomszédok és születésük óta barátok. A te korosztályod szavaival úgy fogalmaznám meg, hogy ők a legjobb barátaim, de igaziból csak ők a barátaim, a többiek haverok, jó ismerősök inkább. Mindig voltak köztünk eltávolodások. A barátnőmmel volt, hogy egy pasi miatt egy évig nem szóltunk egymáshoz, de mégis barátomnak tartottam, és idővel szavak nélkül valahogy csak kibékültünk. A fiúval is voltak, ő szerette kavarni a sz@rt, de ennek ellenére szeretjük! :) A hármunk barátsága túlélte azt is, hogy az egyetemi éveket három különböző városban töltöttük el, túlélte a kapcsolatokat, amik alatt, csak a párunkkal foglalkoztunk, és a barátokat elhanyagoltuk, és most remélem túléli azt is, hogy én külföldre költöztem. Mindig barátaimnak éreztem, és érzem bármi történik, és remélem te is megtalálod egyszer azokat az embereket az életedben, akikre azt mondhatod, hogy a barátaid. Az viszont biztos, hogy ha valamit erőltetsz az életben, legyen az barátság, kapcsolat vagy bármi, az nem fog működni!
2013. jan. 17. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!