Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim otthonukban ápolták...

Szüleim otthonukban ápolták rövid ideig idős nagyszülőmet, normális reakció az, ha halálát követően megkönnyebbülést látok rajtuk leginkább?

Figyelt kérdés

Amíg ápolniuk kellett egy-két hetet ,addig szomorkodtak,hogy ők most hogy le vannak kötve a betegápolással ,türelmetlenek voltak a beteggel,ha kért valamit szépen azt követelőzésnek érzékelték,holott a beteg leginkább aludt egész nap.


Nagyon bánt,hogy most,hogy túl vagyunk a temetésen hatalmas megkönnyebbülést látok a szüleimen,ahelyett,hogy gászolnának...


2012. nov. 28. 09:30
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Nemrég váltak nyugdíjassá a szüleim,tehát nem kellett a munkahelyükről szabadságra sem menniük.
2012. nov. 28. 09:34
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Talán nem volt túl jó a kapcsolatuk vele, és csak kötelességérzetből ápolták, míg beteg volt. Tőlük kérdezd meg, mi volt ennek az oka, ha kíváncsi vagy.
2012. nov. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért még gyászolhatják, ha nem is látványosan teszik. De aki ápolt már súlyos betegek, az természetes, hogy megkönnyebbül.
2012. nov. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Inkább színlelniük kellene ?


Egészen biztosan bennük van a fájdalom, de nem mindenki alkalmas betegápolásra. Van akit ez teljesen kikészít, főleg ha mellette dolgozniuk is kell.


Nem tudom, hány éves vagy, de ha pár napot átvettél volna tőlük, hogy ápold a nagyszülőket és rajtad lett volna minden felelősség, bizonyára egy kissé máshogy látnád a dolgokat.

Hidd el, ha egy kicsit megnyugszanak, fel fog támadni a lelkiismeretük.

2012. nov. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen normális.

Nagymamám majd egész életében beteg családtagokat ápolt, először a férje szüleit, majd a sajátjait, majd a férjét. Ő ebbe beleroppant az évtizedek alatt. Nehéz évtizedek voltak neki, míg ő másokért önzetlen volt, közben lassan ő is tönkrement. 66 éves fiatalos felfogású, de ideggyógyászhoz kell járnia, mert ez bármelyik ember sok érzelmileg, egyéb egészségügyi bántalmakról nem is beszélve, folyamatosan kezelésekre jár.

Mindenkijét meggyászolta, de egyben meg is könnyebbült, mikor egy-egy ilyen nehéz teher lekerült róla. Nem hinném, hogy emiatt a nagymamám rossz ember lenne, hisz mindig becsülettel végezte a dolgát.


Azért egy idős ember ápolása teljes embert kíván, mellette ott a munkája és a saját családja is az embernek, rájuk is mosni, főzni, takarítani a lelki teherről nem is beszélve, mert eléggé felkavaró, hogy a szemed előtt épülnek le a saját szüleid.

2012. nov. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem normális. Mégha nagyon furcsa is ez. Egyfelől hatalmas lelki teher a gondozás, másfelől sokkal jobb így nyugalomra szenderülni mint évekig történő szenvedés után. Attól még gyászolnak belül. Borzasztó teher az tehetetlenül látni aki valaha egy aktív ember volt.
2012. nov. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is megkönnyebülést jelentett. Nem azért, mert teher ként éltem meg, hanem, láttam a szenvedését. Tudtam, abban a korban, azokkal a betegségekkel már nem lesz jobban. Természetesen gyászolja, sajnálja, hogy elment, de mégis valahol megkönnyebbülés is. Az meg, hogy ki hogy gyászol, egyénfüggő. Én, apám halálakor és közeli hozzátartozóknál sem tudtam egyetlen könnyet sem ejteni. Pedig szerettem, jó volt a viszonyunk. Viszont, temetés után, úgy két héttel, egyedül sírtam egy jó nagyot.
2012. nov. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

"Nem tudom, hány éves vagy, de ha pár napot átvettél volna tőlük, hogy ápold a nagyszülőket és rajtad lett volna minden felelősség, bizonyára egy kissé máshogy látnád a dolgokat."


38 éves vagyok és az otthonápolás alatt szinte végig szabadságon voltam ott töltöttem a napjaimat és anyukámat elküldtem,hogy menjen egy kicsit kikapcsolódni,fodrászhoz ,segítettem pelenkázni,etetni,beszélgettem a nagyszülőmmel,amit nagyon igényelt,mert teljesen nyugodtan vette tudomásul,hogy eljött az ideje és arról beszélt leginkább,hogy nem fél az elmúlástól.

2012. nov. 28. 09:49
 9/19 A kérdező kommentje:

Megnyugtató,hogy szinte kivétel nélkül azt írjátok,hogy ilyenkor természetes a megkönnyebbülés ,én azt hittem,hogy ez nem normális egy ilyen helyzetben.

Köszönöm a válaszaitokat.

2012. nov. 28. 09:51
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Apám hirtelen halt meg már sok éve, és a mai napig nem tudtam feldolgozni. Anyám néhány hónap leépülés és betegség után halt meg, és megkönnyebbültem. Nem igazán azért mert teher volt és attól szabadultam, hanem miatta, hogy véget ért a vegetálás. A szüleid már természetesnek veszik a halált - koruknál fogva -, te még nem.
2012. nov. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!