Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim otthonukban ápolták...

Szüleim otthonukban ápolták rövid ideig idős nagyszülőmet, normális reakció az, ha halálát követően megkönnyebbülést látok rajtuk leginkább?

Figyelt kérdés

Amíg ápolniuk kellett egy-két hetet ,addig szomorkodtak,hogy ők most hogy le vannak kötve a betegápolással ,türelmetlenek voltak a beteggel,ha kért valamit szépen azt követelőzésnek érzékelték,holott a beteg leginkább aludt egész nap.


Nagyon bánt,hogy most,hogy túl vagyunk a temetésen hatalmas megkönnyebbülést látok a szüleimen,ahelyett,hogy gászolnának...


2012. nov. 28. 09:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pedig teljesen normális, a megboldogult szempontjából is. Az a rettenetes mély gyász volna inkább érthetetlen. Kötelességüket megtették,mert gondozták, méltó módon eltemették és most megnyugodnak. A halál természetes része az életünknek, nem kell nagy ügyet csinálni belőle. Egyébként, aki megélt annyit, hogy 38 éves unokája legyen, meg nyugdíjaskorú gyermekei szerintem nem sok mindent sajnált itthagyni ebből a világból. "Eltelve az élettel hazatakarítatott az őseihez" Minden rendben van.
2012. nov. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben elfogadás is van. Idos, leromlott az állapota, eljott az ideje, hogy elmenjen. Nem jo azt látni egy gyereknek, hogy esetleg az anyukája/apukája (akárhány évesek is) ennyire leépul. Most már nem fáj semmi, békében pihen.
2012. nov. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%
nem normális szerintem. A nagymamám közel 30 évig le volt bénulva a halála előtt. Sokáig a nagypapám ápolta, de meghalt és anyukámnak kelett utána pár évig. Nagyon nehéz volt neki, ugye azért egy ödős, mozgásképtelen embert etetni, fürdetni nem semmi és anyu otthon dolgozott is mellette. Nagyon megviselte, mikor meghalt, sokáig gyászolt utána.
2012. nov. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom, hogy ebben a helyzetben normális. Amikor az ember előre tudja hogy aminek be kell, az hamarosan be fog következni, akkor fel tud rá készülni. Ilyenkor szerintem a legtöbben már előre sírnak és gyászolnak. Ráadásul ilyen leépülés után a halál mindenkinek megváltás, elmúlik a beteg szenvedése (ugyan milyen élet az, amikor már pelenkázására van szükség?), és lecsúszik a teher a gondozó válláról is. Borzalmas lehet közelről, tehetetlenül végignézni, ahogy a halál lassan tönkretesz és elragad valakit, akit szeretünk.
2012. nov. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
13-as, azért kérdezd meg anyudat, lehet meg fogsz döbbenni, mikor bevallja, hogy igenis megkönnyebbült... mi is le voltunk a mi édesanyánkon, mikor elmondta, mert nem láttuk rajta.
2012. nov. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
13 vagyok. egyértelmű, hogy megkönnyebbült, de nek inagyon fájt a halála. Szerintem nem a megkönnyebbüléssel van itt a baj, hanem azzal, hogy nem látszik rajtuk a gyász. a két dolog pedig nem zárja ki egymást.
2012. nov. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
lehetne láthatóan gyászolni úgy, hogy magában ujjong a rokon, és lehet magadban gyászolni úgy, hogy kívülről nem látszik ... a gyász ne a szomszédoknak szóljon
2012. nov. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Igen normális mert nem kell minden nap a szenvedésüket fájdalmukat nézni.


Majd ha a helyükben leszel akkor te is ezt fogod gondolni.

2012. nov. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
szerintem ha ismersz valakit, és ránézel, látod, hogy neki van-e valami baja, fáj-e a szíve. anyukám sem úgy gyászolta a szüleit, hogy egy 1,5*2 méteres, bánatot hirdető transzparenssel mászkált. é ő pont nem az az ember, aki a külvilág kedvéért is tenne bármit. én nem vagyok hajlandó elhinni, hogy a szüleink halála nem viseli meg az embert. Persze én még fiatal vagyok ehhez, de ha meghalna édesanyám, egyértelmű, a szomszédoknak, ismeretleneknek semmi köze ehhez, és velük semmiképp sem osztanám meg, de engem nagyon megviselne. De persze minden ember máshogy dolgozza fel a történteket.
2012. nov. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!