Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elviselhetetlen lett a mozgáss...

Elviselhetetlen lett a mozgássérült testvérem! Mit tehetnék? Nagyon szeretem, bármit megtennék érte de ez egyszerűen már borzalmas. Mit tehetnék? Nem akarom hogy ilyen legyen

Figyelt kérdés
Elviselhetetlenül viselkedik, árad belőle a rosszindulat, mindent/mindenkit csak kritizál, folyamatosan okoskodik, mindennek úgy kell lennie ahogy ő akarja, mostanába elkezdett finnyáskodni, 'ő csak az aznapi kenyeret eszi meg, a tegnapit nem...' pffff.... mégis mit tehetnék? Nem veszi észre mennyire lesújtó tud lenni mikor jobbesetben 3 hetente tudok hazajönni, leülünk ebédelni közösen és ő folyamatosan kritizál mindent, vagy valakit, vagy éppen ha megy a tvbe valami akkor azt... BORZALMAS... rossz hallgatni... :(((

2012. dec. 3. 18:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Kellenne neki valami munka elfoglaltsag,nem fizikai munkara gondoltam,fogalmam se nincs mi lenne jo,ha varosban eltek talan könnyebb,ha falun csak tipp,es ha van hely,kerteszet,cserepes viragokkal valo foglalkozas,v. valami mas,nem tudom mit szeret mihez ert,mert kezzel is lehet eggyet mast csinalni,valamit javitani stb,de az sem biztos hogy ez segitene,talan szakember,pszihologus.En is valamennyirre mozgasserült vagyok,es nekem is vannak idöszakok amikor el vagyok keseredve,ilyenkor segit a beszelgetes egy pszihologussal.
2012. dec. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

utolso

meg annyit, talan depresszios,de ezt maga sem veszi eszre.

2012. dec. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozik? Tanul? Nem lehet azért ilyen, mert értéktelennek érzi magát? Indítsátok el valamerre. Tanfolyam, vagy meló éne neki, amibe sikere lehet.
2012. dec. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindent megtehet szó nélkül, akkor mégjobban sajnálja majd magát. Bánjatok vele úgy, mint előtte.. Ha Rád szólnak, mert morzsálsz, rá is kell.

Mozgáskorlátozottak nem szeretik, ha sajnálják őket. Ettől ők is betegebbnek érzik magukat, nem is akarnak tenni semmit.Mert szerintük így jó...

Járok ilyen klubba, ismerem a korlátokat. Neki is jól jönne egy ilyen társaság. Ha nem akar elmenni,-úgy látom nem- "véletlenűl" tévedjen be hozzátok egy szintén mozgáskorlátozott. Ő elbeszélget vele, a saját betegsége szintjén..

2012. dec. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
43%

az ilyen emberrel nem lehet normálisan beszélni, tapasztalat :( hiába mondja el az ember szépen hogy csináljon valamit, viselkedjen úgy érzi, ő a világ leg sajnálatraméltóbb embere és a bajai miatt mindent el kell neki nézni, gyűlölködik másokra mert ők egészségesen születtek.

meg kell egyszer neki keményen mondani: a családban rajta kívűl még vannak mások is akiknek az idegeire megy és nem fogják ezt a végtelenségig tűrni.

meg lehet neki mondani hogy ha azzal jön folyton hogy már 30 éves akkor itt az ideje hogy önállósodjon tessék, költözzön külön.

ja hogy ne mtesz semmit csak önsajnálkozik? az nem megoldás, nem a testi baja miatt nem megy semmire hanem az (agy)baja miatt.

mondjuk ha ezt tovább folytatja, esetleg felkapod és kizárod a lakásból egy este mikor alszik, hadd tanulja meg, hogyan kell az emberekkel Emberi módon beszélni és viszonyulni... mert egyetlen betegség vagy fogyatékosság sem jogosít fel senkit a bunkóságra.

én egyszer ezt megmondtam egy hasonló illetőnek... persze meg volt sértődve de elgondolkozott rajta... és észhez tért, normális élete van azóta.

2012. dec. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Mozgás sérült,rendben,nem lehet jó neki....de nem ti tehettek róla,így igazságtalanság hogy rajtatok vezeti le

szépen el kéne beszélgetnetek vele,hogy sajnáljátok,de változtasson a viselkedésén,mert ezt nem teheti meg!

2012. dec. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

be kéne iratkoznia valami tanfolyamra, amivel utána otthon végezhető melót vállalhatna. pl. informatikai meló jó lenne neki, mert az kreatív, jó benne a lóvé, és sikeres, hasznos embernek érezhetné magát.


egyszer a szülők is meghalnak, és akkor bizony el kell magát tartania, egyedül is boldogulnia kell, nem számíthat örökké rád.


szóval találjatok neki valami elfoglaltságot, ami rendszert ad az életének, érezze, h ő is hasznos tagja a társadalomnak.

a legtöbb otthonülőnek ez a baja.


megértem, h haragszik az életre, a világra, és próbálja felhívni magára a figyelmet.

2012. dec. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem túlságosan ráér. Pszichológiai szakkönyvben olvastam, hogy nem szabad ennyire hímes tojásként bánni a beteg családtaggal, neki is ugyanúgy ki kell vennie a részét a családi dolgokból a lehetőségeihez mérten, mint másnak. Pl. házimunka: ha kerekesszékes az asztalt ő is le tudja törölni, meg tudja öntözni az ablakban a virágokat, tud krumplit pucolni stb... Tehát először is be kell vonni a család életébe. Aztán jöhet a következő lépés, az álláskeresés, igenis tegyen meg mindent azért hogy ő is adjon valamit a kasszába (mielőtt leszólnátok, h nincs munka, én is fogyatékosként dolgozok és léteznek távmunkák is). Ha mégsem jön össze, akkor pedig minimum végezzen el tanfolyamot, hogy a jövőben nagyobb esélye legyen, vannak távtanfolyamok is, én is pl. így tanulok. Nehéz lesz rávenni, de iparkodjatok, hogy kezdjen magával valamit, mert minnél mélyebb depresszióba esik, annál nehezebb lesz a kiút. Én pszichológust is megfontolnék, van aki chaten is rendel, ha túl messze laktok nagyobb várostól. Esetleg valamilyen kézműves hobby is jót tenne a lelki életének. Drasztikus esetben pedig el kell venni tőle a számítógépet, hogy észhez térjen és rá legyen kényszerülve, hogy kezdjen magával vmit.
2012. dec. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
100%
Igazuk van az előttem szólóknak. Így adja ki magából a haragot, dühöt, tehetetlenséget. Elege van mindenből, és valakire ki kell vetítenie ezt. Nehéz helyzet bizony. Életcélt kell találnia. Ha van miért léteznie, akkor megváltozik minden. Ilyen cél a munka, saját család. Annak ellenére, hogy mozgássérült szerencsés, hogy van aki szereti. Én is beteg vagyok, de a testvéreim le se sz...nak. Magányos vagyok, de a munkámat nagyon szeretem. Ez az egy dolog ami értelmet ad az életemnek. Én is dühös voltam mindenre és mindenkire. Igaz ezt senkivel se éreztettem. Magamba folytottam a dühöm. Életcélt kell találnia! És minden jobbra fordul.
2016. okt. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!