Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elítélnél egy olyan nőt aki...

Elítélnél egy olyan nőt aki nem akar dolgozni hanem inkább otthon van mert a férje/párja eltartja?

Figyelt kérdés

2013. jan. 21. 17:18
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim válasza:
73%
Nem ítélném el. Szerintem, ha egy nő otthon marad háztartást végezni, akkor egyrészről a főzés + mosogatás + takarítás + gyerekfelügyelet is munka, + akár még kertészkedhet is, ültethet virágot növényt, írónak vagy festőnek szegődhet,.... a sor végtelen.
2013. jan. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
83%

Nem.

2. válaszoló, szerintem az nem igaz, hogy nincs otthon semmi tennivaló, legalábbis ha gyerekek is vannak. Tuti, hogy van, főleg ha valaki egyedül csinálja (a párja ebben a felállásban nem biztos, hogy egyáltalán belefolyik a háztartásba). Szóval munka volna, engem a monotonitás nyírna ki.

És ez is munka. Csak éppen nem fizetik meg. Úgyhogy semmiképp nem ítélem el, aki csinálja, de én több okból sem tenném.

2013. jan. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
78%
Nem ítélném el, csak nem érteném miért jó neki. Miből lesz nyugdíja meg tudom közös a pénz de azért csak jobb abból vásárolni amiért én dolgoztam meg.
2013. jan. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
65%

Ex-barátom anyukája sokáig háztartásbeli volt.

Hatalmas kertesház karbantartása, építkezés felügyelete, haszonállatok etetése, takarítása, házimunka, akkor van egy szép nagy kertje, abban rengeteg zöldséget, gyümölcsöt termeszt, ez is bizony munka. Bár gondolom az első pár válaszadó szépen elítélné őt is, mert nem irodában dolgozik...

2013. jan. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
65%
Ja és mellette elvégzett egy tanfolyamot, szakmája lett, amivel otthon is tud praktizálni.
2013. jan. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
39%
igen el. Ítélem, az olyan fajta nőt amelyik egész nap semmit semm csinál csak egésznap ül a fenekén ha. Nem megy.. Dolgozni akkor csináljon már valami, háztartási munkát!!
2013. jan. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
78%

Én is ismerek olyan férfit, nőt, aki otthon végez távmunkát.

Lásd:dolgozószoba!

Van köztük fordító, grafikus, manikűrös, stb.


Soha nem értettem miért kell elítélni az ilyet.

Bocs, ez egy kicsit off volt.

2013. jan. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
67%

Novrem ilyen. De o nem csinal otthon semmit, csak szamitogepes jatekokat jatszik. Van egy iskolas es egy ovodas gyereke, az iskolas ellatja az ovodast, a noverem epphogy hebe hoba fozik, a kosz ellepi oket.

En az ilyet elitelem. Ha valaki otthon marad 3 evre a gyerek mellett, azt mondom oke, de utana menjen vissza dolgozni. En 2 evet maradtam itthon gyerekkel, de mar 1.5 eves koraban vissza akartam menni, de sajnos a korulmenyek miatt nem tudtam. Szetuntam itthon a fejem, teljesen befordultam, a depresszio kerulgetett- ugy ereztem beleorulok, ha nem mehetek vissza dolgozni. 3 evet terveztem itthon maradni. Most tervezzuk a kistesot, 1 ev utan fogok visszamenni dolgozni, szerintem 2 ev boven eleg otthon ulni munka nelkul. Igaz, igy meg nehezebb ellatni a haztartast, de azert vagyunk parommal ketten, hogy ketten csinaljuk.

2013. jan. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
79%

#15, bocsi, aki otthon, a háztájiban megtermeli a kaját, azt az embert nem a férje tartja el, az dolgozik. Ne hozzuk ide...

Maradva az eredeti felvetésnél, igen, az olyan nőt, aki valóban nem akar dolgozni, és valóban eltartatja magát, azt elítélném. N.b. a legősibb mesterséget folytató is anyagiakért szexel, de az legalább őszintén teszi. Ha felvetik az anyagiak, akkor vállaljon karitatív tevékenységet, önkéntes munkát pl. de csináljon valamit hasznosat, legyen értelme a létezésének ne csak sürűbben legyünk általa, azt gondolom.

2013. jan. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem a kérdésben a lényeg, hogy nem akar dolgozni. Aki pedig nem akar az otthon sem szakad meg a munkában.
2013. jan. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!