Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elítélnél egy olyan nőt aki...

Elítélnél egy olyan nőt aki nem akar dolgozni hanem inkább otthon van mert a férje/párja eltartja?

Figyelt kérdés

2013. jan. 21. 17:18
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
41%
Kedves negyvennégyes, 42-es vagyok, akinek az anyja htb. Anyukám azt mondja, hogy mi többet érünk, mint a karrier. És bárhogy is nézzük, édesanyámat nem kéne egy kalap alá venni sok más nővel, mert édesanyámnak öt gyereke van, nem kettő, és nem panelben lakunk, hanem egy 400 négyzetméteres házban, amit ketten kitakarítanak kb. egy nap alatt. Egy hétszemélyes háztartást teljesen más vezetni, mint egy négyszemélyest. Ha csak ketten lennénk testvérek, anyám már régen visszament volna, így azonban lehetetlen. Tényleg fel sem tudjátok fogni, mivel jár egy nagy háztartás és család ellátása. Mindegy, én azért örülök, hogy így van.
2013. jan. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
39%

"Ha csak ketten lennénk testvérek, anyám már régen visszament volna, így azonban lehetetlen."


Lehetetlen? Nevetnem kell.

2013. jan. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 A kérdező kommentje:

5 gyerek és egy nagy ház sok munkával jár!

én teljes mértékben meg tudom érteni!!

2013. jan. 22. 15:59
 54/64 anonim ***** válasza:
7%

Azért az 5 gyerek tényleg teljesen más dolog!


Én nem pártolom az otthonmaradást, mint láthattátok, de egy 5 gyerekes anyukának beszólni azért durva. Feltételezem pl. nem egymás utáni években jött az az 5 gyerek, így akkor is nehéz lett volna visszamennie, ha akart volna. 10 év gyereknevelés után, 5 gyerekkel, melyek közül még 1-2 ovis, hát nem sokan vennék fel...

2013. jan. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
40%

Az ő dolga és lesz*rom, amíg nem kezdi osztani az észt a "jó anyaságról".


Én, személy szerint, megzavarodnék az ingerszegény környezettől.

2013. jan. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
71%

Elhiszem,hogy rengeteg a munka 5 gyerek mellett.Pont ezért nem értem,hogy hogy tudta megoldani,hogy négy diplomát szerezzen,ha maga a háztartás és a gyereknevelés minden idejét kiteszi.Azt pedig végképp nem,hogy minek,ha nem veszi hasznát.

Mikor lediplomáztam alig vártam,hogy kipróbáljam magam.Nem tudtam volna csak nézegetni a papírt arról,hogy ezt és ezt tudom,de sosem csinálhatom.

2013. jan. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
68%
Az öt gyerek és a férj miért nem segít?
2013. jan. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
42%
Azért nem segít, mert abból az öt gyerekből mindössze ketten vagyunk,a kik ténylegesen tudnak segíteni, a többiek még kicsik. Apám meg mégis mikor segítsen? Ha hazajön este a munkából? Ráadásul mit? Nevetnem kell, ha az üzletember apámra gondolok, amint porszívózza a nappalit. Nálunk este pihenés van, nem takarítás meg főzés, hétvégén szintén nincs házimunka, anya azt elvégzi hétköznap. Öt gyerekkel pedig sok a munka, hozni-vinni mindenkit, rohangálni ide-oda, megszervezni a magántanárokat, különórákat, sporoktevékenységeket. Ráadásul tesóm tehetséges és ígéretes sportoló, anya ötkor kel, hogy vihesse reggeli edzésre. Szóval anyámnak nemhogy tévét nézni nincs ideje, de sokszor még fésülködni sem. Sokkal beosztottabb a napirendje, mint sok dolgozó nőnek. Csak ő egy fillért sem keres. A négy diplomáját pedig a születésem előtt csinálta, dolgozott is jó pár évet, ő nem volt az a korán szülök tipus, elmúlt már harminc az első gyereknél, az utolsónál pedig a negyvenen is túl volt. Sok ember nem bírja felfogni, hogy nem csak az a helyes élet, amit ő él.
2013. jan. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:
37%
Azt még hozzátenném, hogy anyukám sokkal jobb, hogy nem dolgozik, és szerintem milliószor többet ér, hogy velünk van, értünk van, mintha benn ülne az irodában vagy az iskolában. Örülök, hogy ő az anyám, és nem valami karrierista nő.
2013. jan. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
78%

"Ha hazajön este a munkából? "


Igen csak itt ütközik, ki hogy egyik szülő miért ér többet mint a másik. Apukád is lehet többet szeretne a gyerekeivel foglalkozni de nem teheti meg mert estig dolgozik. Viszont ha Anyukád is dolgozna nem kellene estig dolgozni.



Minden család más, nem kell senki mással foglalkozni csak magunkkal. A hb Anyuka ne ítélje el a dolgozó nőt és ez fordítva is igaz.

2013. jan. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!