Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket nem zavar, hogy...

Titeket nem zavar, hogy milyen buta az anyukátok vagy a mamátok ha háztartási /személyi higiéniáról, biológiáról, kémiáról, egészségről van szó?

Figyelt kérdés

Ma már fény derült csomó egészségre káros anyagról, hogy savas dolgot nem rakunk alumínium/műanyag edénybe,és igen, citromosat se, hogy kávét nem keverünk régi alumínium kanállal,hogyha fel van sértve a teflon serpenyő ,az káros, de amúgy is káros a teflon, aztán, hogy a felmosófejet megszárítjuk felmosás után, mert ha napokig vizes, baktériumok telepednek meg benne.

Hogy a szőnyeg amúgy nem egészséges ha már 10-15 éve használjuk, stb. stb.

Meg, hogy a mosógépből kijövő nem is utolsó de nem is első öblítővíz, az valaki szerint jó még mosásra, mert már viszonylag tiszta, és még mosószer is van benne. Hát ha valaki tanult kémiát, az tudja, hogy a mosószer telítődik, és egy idő után nincs mosóhatása, plusz teli van kosszal. És persze mindezt a fehérek mosásából, mert az tisztább. De ez hülyeség, hát teli van genitális testnedvekkel.



2013. jan. 22. 10:03
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
0%

Azért nem kell a kérdezőt így leteremteni. Bár ez a thread arra pont jó volt, hogy kiderüljön, a magyarok többsége ugyanúgy nincs tisztában ezzel, mint a nagyszüleik. Ami egyébként szomorú.


Igenis az embertől elvárható, hogy gondolkodjon, és ne romantikus szólamok alapján éljen. Hogy régen 80-90 évig éltek az emberek? Bocsánat, de ez mekkora marhaság már?? Kevés nő szült 8-10 gyereknél kevesebbet, de közülük jó ha ketten-hárman megérték a felnőttkort. És egyébként a 70 évesek már aggastyánoknak számítottak.


Régen az is normális volt, hogy a gyereket pálinkás kenyérrel altatjuk, ma miért nem teszi egy épeszű ember sem? Jahogy közben kiderült, hogy fogyatékos lesz tőle a gyerek? Nem véletlen volt minden falunak egy-két bolondja. Az is normális és kívánatos?

Vagy: régen gond nélkül játszottak a gyerekek ólomkatonával. Semmi gond, hogy lenyalogatja a nehézfémet, nyilván jót tesz neki. Csak tudnám, akkor mit kell szerencsétlenkedni az ólmozatlan benzinnel, ha az ólom nem káros...

Alumínium: kémiából nem vagyok annyira pro, de érdekes, hogy a neten rákeresve egy perc alatt azt találtam, hogy valószínűleg az Alzheimer-kór egyik okozója lehet, ami pedig "a 65 év felettiek öt százalékát, a 80 év felettiek 20%-át érinti" (Wikipédia szerint). Ez azért elég nagy arány. Persze normálisnak is tekinthetjük, hogy minden ötödik öreg Alzheimeres.

(FIGYELEM! Nem azt mondtam, hogy az alumínium miatt van ez a betegség, hanem azt, hogy ez egy plusz kockázati tényező lehet, és ha ki tudjuk küszöbölni különösebb gond nélkül, akkor miért ne tegyük?)

A savak meg egyszerűen beleoldják az alumíniumot az ételbe. És egyébként egyes műanyagokat is oldanak, és ezt sosem tudhatja az ember, hogy az adott tálat éppen oldja-e a sav vagy nem. De lássuk be, ha valaki odaadna nekünk egy poharat, mondván alumíniumoldat van benne, vagy oldott műanyag, nem volna gusztusunk meginni. Magunknak meg megcsináljuk??


Érdemes végiggondolni egy kicsit a dolgot. De úgy, hogy tegyük most félre a romantikus gondolatokat, csak a tényekre szorítkozzunk.

Ha visszamegyünk a középkorig, azt látjuk, hogy hatalmas járványok pusztítottak. Ebben pedig nyilvánvalóan nagy szerepe volt a higiénés körülményeknek, mivel ugye akkortájt az volt a divat, hogy a bili tartalmát az utcára borítjuk. Miután ezt szabályozták, illetve elkezdtek csatornázni, ezek a járványok megszűntek.

Vagy gondoljunk Semmelweis Ignácra! A sztori szerint egyszerűen a beosztottjait szívatta a kézmosással. Aztán bumm, elkezdtek nem meghalni a szülő nők a kezeik alatt. Ha a legenda nem is igaz, az tény, hogy feleslegesnek tartották a kézmosást, és normálisnak azt, hogy a nők belehalnak a szülésbe, ez van és kész.

Most komolyan, nem sokkal jobb a mai helyzet, amikor tipikusan az anya és a gyerek is életben marad?

2013. jan. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

"Kevés nő szült 8-10 gyereknél kevesebbet, de közülük jó ha ketten-hárman megérték a felnőttkort. És egyébként a 70 évesek már aggastyánoknak számítottak."


Akik a magas életkorral példálóztak (köztük én is), azok nem a középkort vették alapul, hanem mondjuk a XX. száad első felét, amire már nagyon nem igaz a fenti idézet. Nagyszüleim, dédszüleim a XIX. sz. végefelé, ill. a XX. század elején születtek, kis paraszti falvakban, max. 5 gyerek volt a családban, és 1-2 kivételt leszámítva mind megérték a felnőttkort. Zömük a 80. életévén túl halt meg, és elnézve a temetőben a sírköveket, nem volt ez kivételes eset.

2013. jan. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%

ma 13:44

Persze, amit ír a kérdező, az mind szép és jó, de előadhatta volna kevésbé sértő módon is. "Titeket nem zavar, hogy milyen buta az anyukátok vagy a mamátok..." - ezt olvasva nekem nem az jutott eszembe, hogy mosolyogva bólogassak, hanem ideges lettem, még akkor is, ha igaz, hogy jóanyám nem kémiazseni. De hogy nem ilyen bunkó, mint a kérdező, az is biztos.

2013. jan. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

Engem leginkább az zavar amikor senki nem gondol bele, hogy ha egy ultrakirályüberszuper fertőtlenítő a baktériumok és kórokozók 99%-át pusztítja el, akkor a fennmaradó 1% valószínűleg a szívósabb fajtából való és mivel ezek maradnak meg szépen szaporodnak és mondjuk 10 év múlva nem fogjuk tudni megakadályozni az ezekből eredő fertőzéseket.

Vagy amikor minden tüsszentésre antibiotikumot kapkodnak be és csodálkoznak, hogy miért van annyi rezisztens törzs.


Amúgy a nagyszüleim igencsak adnak a környezetükre, mindig patika tisztaság és rend van náluk. Több, mint 10-15 éves szőnyegeik vannak, azon csúsztam-másztam kicsiként és nem lett semmi bajom. Sőt idáig nem is gondoltam, hogy betegnek kéne lennem tőle. Ugyan nem használják a mosógépből kijövő vizet és felsértett teflon edényük sincs (mivel a nagyi nagyon vigyáz a dolgaira), de biztos van olyan biológiai, vagy kémiai hiányosságuk amiért nem tudják, ha egészségre káros dolgot tesznek, de semmiképpen nem nevezném butánk őket! Nem mellesleg azt hiszem, hogy a mi korosztályunk sem tájékozott minden téren és sokszor mi sem tudjuk ha valami ártalmas (pl. kiderült, hogy a farostlemez is káros, az illatosított gyertyák is, a kicsit odaégett kaja ésatöbbi). De szerencsére még élünk.

2013. jan. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
51%
Alumínium miatt nem kell aggódni, hiszen a gyomorfekély gyógyítására használták az alumínium hidroxidot, puffer kapacitása miatt,gyomor sav lekötésére is. A túlzott tiszta környezet tudjuk, hogy nem igazán jó, hiszen akkor a szervezet ellenálló képessége nem fejlődik ki. Én attól háborodtam fel, hogy a saját anyját itt szapulja. Menjen el otthonról, és teremtsen magának steril környezetet.
2013. jan. 24. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy sokan kiforgatták a szavaimat, ne haragudjatok, de reálisan látom a helyzetemet, és mostanában sem változott anyu semmit. Egyáltalán nem túloztam, és csak kíváncsi voltam, hogy másnál is előfordulnak-e felelőtlen dolgok a háztartásban.

Pl.évek óta a mosogatóban engedi ki a fagyos húst vagy májat, amiből véres víz szivárog ki a mosogatóba, arra a műanyag rácsra és pont most néztem, amúgy is már fekete lerakódások vannak rajta, nem tudom mitől, viszont míg délelőtt kiolvad a hús, már aznap simán azon csepegteti az elmosott poharakat.

És ha szerencsém van, esetleg sima vízzel átöblítette azt a mosogató részt, és a rácsot, de ennek minimum fertőtlenítős áztatás járna, ha már állat vér folyt rá. Amit mellesleg a szabad levegőn éjszaka alatt engedett ki, csomó baktérium elszaporodhat. És nemcsak a rácson, hanem magában a húsban is. Húst biztonságosan csak hűtőben szabad kiengedni.

Továbbra is várok hasonló véleményeket, ha nálatok is van hasonló, de kérlek ne szóljatok le. Ez az oldal azért van, hogy érdeklődjünk, én is csak pont ezt teszem. Amúgy meg látatlanból senki ne nagyítsa fel a dolgokat, mert én tudom mi van itt.

2013. jún. 11. 19:59
 37/37 anonim ***** válasza:

> de ennek minimum fertőtlenítős áztatás járna,

> ha már állat vér folyt rá.

Elég azt fertőtlenítőszeres szivaccsal elmosogatni.

Túlzásba azért nem kell esni...


> Amit mellesleg a szabad levegőn éjszaka alatt engedett ki,

> csomó baktérium elszaporodhat.

Ezeknek a baktériumoknak a nagyrésze a sütés során megdöglik, nem?

Volt, hogy nagyanyám a szabad levegőn engedte ki a húst.

Igaz, nem egy éjszaka alatt, hanem hajnalban vette ki, hogy délre kiengedjen.

Soha semmi bajom nem lett...

2013. jún. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!