Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy ilyen vagyok...

Normális, hogy ilyen vagyok vagy ez önzőség?

Figyelt kérdés
A férjem tegnap elment síelni 1 hétre Ausztriába. Céges út, neki ingyen van. Nem sajnálom tőle, mert renden ember és sokat dolgozik a családért. De! Van egy 9 hónapos kisfiunk és itt vagyok egyedül vele teljesen kikészülve. Nagyon eleven kisbaba,nincs egy perc pihenés sem mellette, ha fel van, ha alszik,akkor takarítok, mosok, főzök. Jönnek a fogai, ezért éjjel nem sokat alszunk. Már teljesen ki vagyok a fáradtságtól, annyira ki akadtam éjjel is, amikor még fél 2-kor mindig nem aludtam egy percet sem. Ki kellett mennem levegőznöm a teraszra, hogy lenyugodjak,mert féltem, hogy erősebben fognám meg a gyereket. Egyébként munka után segít a férjem, játszik a picivel, addig le tudok ülni pár percre. Anyósom velünk lakik, de soha meg nem kérdezné ( most sem), hogy tud-e segíteni valamiben. Annyi a "segítség", hogy feljön hozzánk és a gyereket állandóan az ölében fogja. Ha meg szólok érte, hogy tegye le, még én vagyok a gonosz anya. A szüleim dolgoznak és nem is itt laknak, ők hétvégente jönnek, hoznak ebédet és segítenek takarítani, mosni, ha kell. Szóval annyi lenne a bajom, hogy haragszom a férjemre, hogy ebbe a helyzetben itt hagyott ennyi időre. Megérdemli a kikapcsolódást, de azt hiszem én is megérdemelném. Csak most úgy gondolom, ilyen kicsi baba mellett nem az az időszak van, hogy a másikat egyedül hagyjuk. Mit gondoltok?
2013. jan. 24. 12:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
56%

Személy szerint rettentően örülnék ha az én férjemnek is adódhatna egy ilyen lehetősége. Eszem ágában sem lenne rá haragudni. Napi 11 óra kemény fizikai munkát végez, aztán hazajön és segít a gyerekünket ellátni. Fürdet, játszik vele, stb. Szerintem a te férjed is megérdemli a kikapcsolódást. Ha még 2-3 hétről lenne szó megértem a hisztidet (ne haragudj, de ezt máshogy nem lehet nevezni) de könyörgöm! 1 hétről van szó!


Gondolj abba bele hogy az egyedülálló anyukáknak nem 1 hetet kell kibírniuk apa nélkül... és van akinek annyi segítsége sincs mint neked.

2013. jan. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
93%

"Egyszer azt mondta, meg akarja nézni, hogy fogok bele bukni ebbe a sok dologba."


Azért a kérdezőt is meg lehet érteni, az anyós alig várja, hogy a menye valamit elcsesszen. Így nem lehet dolgozni, hogy állandóan kötelezően talpon kell lenni. Aki nem lakik az anyósával, az úgy osztja be az idejét, ahogy akarja, mégis kész minden. Senki nem ellenőrizgeti, ha kicsit fellépsz a FB-ra vagy a Gy.K-ra, megnézed a híradót, nem kell napi 6X feltörölni meg hasonlók...

2013. jan. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Amikor megszültem, töltött káposztát főzött az anyós, én persze nem ettem belőle, hiszen szoptattam és hasfájós volt a babóm. Másnap az egész utca azt hallgatta, hogy koplalok, mert vissza akarok fogyni. (6 kg-ot híztam a terhesség alatt). Azért úgy gondolom, nincs abban semmi, ha segít az ember egy kicsit, pl: csak ha kivasalná a babaruhákat, már az is sokat jelentene, vagy ahelyett, hogy ha belép az ajtón és megjegyzi: "ma még fel sem mostad a követ?", inkább felmosna. Szerintem ez nem nagy dolog. Rá is én főzök.6 hónapja alvászavara van a fiamnak, a foga rátesz. Köszönöm, hogy ennyien válaszoltatok, teljesen igazatok van! Vannak sokkal rosszabb helyzetben lévők. Valószínűleg csak a kimerültség beszélt belőlem. És egy kis írigység, hiszen elképzelhetetlen ilyenkor, milyen jó lehet a másiknak egy hét társaságban, más környezetben, más emberek között. Nagyon szeretem a kisfiam és nyilván vállaltam vele a nehézségeket, de azért van úgy, hogy egy kicsit elhagyja magát az ember! De most hála nektek összeszedtem magam! Köszönöm még egyszer!
2013. jan. 24. 15:44
 14/18 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de nem szabad ELVÁRNI az anyóstól, hogy házimunkát csináljon helyetted. FŐleg, ha tudod, hogy rosszmájú és úgysem teszi meg.


Ha megcsinálja, meg kell köszönni. Azonban nem hiszem, hogy ez elvárható lenne.


Egyébként miért te főzöl rá?

2013. jan. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Mert ő ritkán főz, mióta itt lakom, pedig külön szint és konyha van. Én főzök magunkra, párszor vittünk neki,aztán ő olyan természetesnek veszi, hogy megjelenik ebédkor.
2013. jan. 24. 18:11
 16/18 anonim ***** válasza:
46%

Nem kötlező főznöd neki.

Ahogy el sem várhatod hogy házimunkát végezzen.

Hisztis vagy csupán.

2013. jan. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
én teljesen meg tudlak érteni... ha az én férjem menne el 1 hétre, akkor miután hazajönne, én utaznék el egy hétre. nem csak neki jár a kikapcsolódás.
2013. jan. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Inkább talán fáradt...
2013. jan. 26. 09:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!